חולון נחתה באיסטנבול, גיא פניני: ''משחק חשוב מאוד''בשל פארסת הדגלים: הצוות הושעה מחמישה משחקיםמכבי ת''א, בית''ר י-ם, מכבי והפועל חיפה יעמדו לדיןגור שטיינברג ושחר רשף נבחרו כאנשי השנה בשייטסטפן אקה נותח בהצלחה, יחל בשיקום בימים הקרוביםאופטימיות במכבי ת''א, מו''מ כספי מתנהל מול מאמןהפועל ב''ש: ''אסור לנו כרגע להיכנס ללחץ ממכבי חיפה''דוידה: ''תקופה פחות טובה, זה משחק שחייבים לנצח''ספרופולוס: ''לא באנו לשחק חזק, לא היינו מוכנים מנטלית''שביעות רצון במכבי חיפה: ''אנחנו מתחברים בדיוק בזמן''
רוברט קראפט במרכז לצדו של בנימין נתניהו (יח''צ)

נותנים כבוד: פרס בראשית היוקרתי לרוברט קראפט

חמישי | | 23:26    מאת רועי ינקלוביץ

איש העסקים והפילנתרופ היהודי מקים קרן של 30 מיליון דולר שתילחם באנטישמיות ובתנועות הדה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל בעולם: ''החזון שלי הוא לפעול לסיום האלימות נגד הקהילות היהודיות''

פרס בראשית היוקרתי הוענק הערב (חמישי) לאיש העסקים והפילנתרופ היהודי-אמריקאי רוברט קראפט, בטקס חגיגי בתיאטרון ירושלים. ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר קרן פרס בראשית סטן פולובץ העניקו לו את הפרס אל מול קהל של 600 נכבדים מישראל ומהעולם.

פרס בראשית, שזכה לכינוי "הנובּל היהודי" ע"י המגזין "טיים", מעלה על נס מדי שנה אנשים יוצאים-מגדר-הרגיל שהערכים על פיהם הם פועלים, וההישגים שלהם, מעניקים השראה לבני הדור הבא של העם היהודי. בין הזוכים הקודמים בפרס: שופטת בית המשפט העליון בארה"ב רות' ביידר גינסבורג; הפילנתרופ וראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג; השחקן, מפיק, ופעיל למען השלום מייקל דאגלס; והכנר יצחק פרלמן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע החגיגי (חיים צח, לע''מ)
ראש הממשלה נתניהו אמר בנאומו: "אני שמח לקבל את רוברט קראפט למשפחה המכובדת של זוכי פרס בראשית. הכבוד הזה מוענק לו בעקבות תרומתו רבת השנים למדינת ישראל, מחויבותו לעם היהודי ואהבתו למדינת ישראל. כל אלו על רקע עמדתו העקבית נגד האנטישמיות הגואה, ומאמצי דה-לגיטמציה אחרים נגד מדינת ישראל כמו BDS. לישראל אין ידיד נאמן יותר מרוברט קראפט".

כפי שעשו זוכי הפרס הקודמים, קרפאט יעניק את כספי הזכייה של פרס בראשית, העומדים על מיליון דולר, לטובת נושא פילנתרופי שעומד על סדר היום של הקהילה היהודית העולמית כולה - התמודדות ומיגור תופעות אנטישמיות ברחבי העולם. יחד, קרן פרס בראשית ורוברט קראפט יאחדו כוחות במטרה להילחם באופן נחוש ורחב היקף נגד האנטישמיות לה אנו עדים כיום, המתבטאת בדה לגיטימציה של מדינת ישראל ובשנאת חינם נגד יהודים ברחבי העולם.

בנאום קבלת הפרס, הכריז קראפט על הקמת הקרן, אליה גייס עד כה 30 מיליון דולר, מתוכם 20 מיליון דולר כתרומה אישית שלו. רומן אברמוביץ', בעלי מועדון הכדורגל צ'לסי, העניק לקרן 5 מיליון דולר. קראפט ציין כי השאיפה שלו היא להרחיב את כמות הכסף העומדת לרשות הקרן והזמין נדבנים נוספים להצטרף אליו במאבק חשוב זה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה (חיים צח, לע''מ)
"אני גאה להכריז על הקמת קרן חדשה שתשמש כפלטפורמה למאבק העולמי כנגד אנטישמיות, הכוללת שורה של אנשים טובים הפועלים למען מטרה זו", אמר קראפט. "החזון שלי הוא לפעול לסיום האלימות נגד הקהילות היהודיות; להתמודד עם הנרטיבים האנטישמים המופצים בעולם ומטילים ספק בזכותה של ישראל להתקיים – אשר מוסווים כדיאלוגים לגיטימיים בקמפוסים ובתקשורת; לחנך, ליידע, ולרפא את היחסים הבין-קהילתיים. ברוח "תיקון עולם", מטרתי החשובה ביותר היא שנעמוד איתנים מול כל צורה של חוסר סובלנות כלפינו".

"מפיטסבורג לפריז, מסן דייגו ועד ברלין, הקהילות היהודיות ברחבי העולם נמצאות תחת מתקפה", אמר סטן פולובץ, יו"ר קרן פרס בראשית. "אנחנו לא יכולים להישאר שאננים או להעמיד פנים כי מדובר באירועים נקודתיים; אל תטעו, האנטישמיות אכן במגמת עלייה והיא שוררת בכל מקום. הערב אנו עומדים יחד עם רוברט קראפט במשימתנו לסיים את התופעה החשוכה הזו, ונעשה הכל על מנת להעמיד את המשאבים האנושיים והפיננסים הדרושים".

נגישות