השוער אנדראס יאניוטיס יחמיץ את מחזור הפתיחהחוזר לקדנציה שנייה: אייל שולמן חתם בעירוני נהריהיעד חדש: ביברס נאתכו חתם ל-3 שנים בפרטיזן בלגרדדייויד בלאט חשף: ''אני חולה בטרשת נפוצה ראשונית''עוד חיזוק להגנה: דריס ווייטנס חתם בסקציה נס ציונהחוזר לכתומים: מתן בלטקסה הושאל שוב לבני יהודהפ.ס.ז' רוצה את דיבאלה, מונאקו מנסה לצרף את איקרדירשמית: פיליפה קוטיניו הצטרף בהשאלה לבאיירן מינכןהחששות אומתו: אוחנה סובל מקרע ברצועה הצולבתהפועל ב''ש: ''רצינו להעפיל לגמר ולעשות משחק טוב''
מסיבת העיתונאים היום (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

כרמי: ''המטרה לקראת משחקי אירופה? שלוש מדליות''

ראשון | | 20:10    מאת אדי חליאבין

יו''ר הוועד האולימפי דיבר באירוע חגיגי לרגל יציאת המשלחת הישראלית למשחקי אירופה במינסק: ''הורדנו את הציפיות בגלל היעדרות חלק מנציגי הג'ודו''. זילברמן: ''אחד הרגעים המרגשים בקריירה שלי''

ארבע שנים אחרי משחקי אירופה הראשונים בבאקו, משחקי אירופה השניים ייפתחו ביום שישי הקרוב במינסק, בירת בלארוס. 33 ספורטאים ייצאו במשלחת הישראלית ויתחרו בעשרה ענפים שונים. בין השמות הבולטים ניתן למצוא את אלכס שטילוב, ארטיום דולגופיאט, אנדריי מדבדב, לינוי אשרם, טוהר בוטבול, שירה ראשוני ותמנע נלסון לוי.

הערב (ראשון) התקיים אירוע חגיגי בתל אביב לרגל יציאת המשלחת הישראלית לתחרויות שבהן יטלו חלק יותר מ-4,000 ספורטאים מ-50 מדינות ב-15 ענפי ספורט שונים. את האירוע כיבד בנוכחותו שגריר בלארוס בישראל,
ולדימיר סקוורטסוב, שאמר לקראת פתיחת המשחקים: "אנחנו מאוד שמחים לארח את משחקי אירופה השניים. כל המתקנים בבלארוס מוכנים לקבל את הספורטאים והאוהדים. אנחנו מצפים לאירוע הזה ומקווים להצלחה גם של הנבחרת הישראלית למשחקים הללו, איתה יש לנו קשרים היסטוריים עמוקים".  

(עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
יו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי הבהיר באירוע כי הציפיות של המשלחת הורדו בעקבות היעדרות הג'ודאים הבכירים. "מבחינתנו, המטרות שלנו הן לחזור עם שלוש מדליות ולהופיע בחמישה עד שבעה גמרים", אמר כרמי. "ברגע שהג'ודו ויתר על השתתפות של כמה מהנציגים שלו אז הורדנו את הציפיות שלנו כמובן. אני לא מאוכזב מההחלטה של ענף הג'ודו, זו החלטה מקצועית עניינית ואני מכבד אותה. התחרויות בזירה האירופאית מאוד חשובות לנו, גם כי זו הכנה ראויה למה שיהיה באולימפיאדת טוקיו. אנחנו מאוד מתרגשים לקראת התחרויות הללו".

שחקן הבדמינטון מישה זילברמן, שיישא את הדגל בטקס הפתיחה, אמר: "זה הולך להיות אחד מהרגעים המיוחדים בכל הקריירה שלי. במינסק אתחרה למעשה באליפות אירופה שתהיה כחלק ממשחקי אירופה, כך שכל האתלטים הטובים אמורים להיות שם ולכן חשוב לי להתחרות בבלארוס ולהשיג תוצאה טובה. אעשה את המקסימום שלי. אם אעשה תוצאה טובה במינסק, אפשר לומר שאני אהיה ב-90 אחוז בטוקיו 2020 כי התחרות הזו משפיעה על הדירוג האולימפי. היא אחת משלוש החשובות ביותר בענף שלי".

(עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
המתעמל אנדריי מדבדב סיכם: "זה כבוד גדול להיות חלק מאירוע כזה. זה אירוע גדול עבורי וגם עבור התנועה האולימפית. אני מאוד מתרגש להיות שם כי זו הזדמנות טובה עבורי להרגיש מה זה כפר אולימפי ואיך המשחקים האולימפיים הולכים להיראות, בזמן שאני מנסה להגיע לטוקיו בעתיד. זו תחרות שיכולה לבנות אותי להמשך, הטופ של הספורטאים באירופה יהיו שם וזה יהיה מאוד מאתגר ומעניין. אני מרגיש מצויין. אם אעשה את מה שאני צריך לעשות, אני מאמין שאגיע לפודיום. מדליה תהיה משמעותית עבורי כי היא תקדם אותי הלאה. מבחינתי, המשחקים האולימפיים בטוקיו הם מטרת חיי ומשחקי אירופה זו עוד תחנה בדרך".

נגישות