רפאלוב בישל בניצחון אנדרלכט, אלטמן ניצח את נאתכואיביץ': ''עבדתי עם שחקנים גדולים, זהבי כוכב אמיתי''עכשיו זה רשמי: פתיחת המונדיאל הוקדמה ביום אחדפורסמו מועדי מחזור הפתיחה של ליגת העל בכדורגלבזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףברדה: ''יש לנו שבוע ללמוד את קראיובה, אין תירוצים''הפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגהפועל גלבוע/גליל: לונדון פראנטס חתם לשנתיים נוספותעובר לאדומים: תמיר גלזר חתם לעונה בהפועל חיפהמרשים: ליהיא רז עלתה לגמר הקפיצות באליפות אירופה
כדור כדורסל (אימג'בנק, Gettyimages)

קבוצות שישתפו ישראלים יתומרצו ע''י משרד הספורט

חמישי | | 16:03    מאת מערכת ישראל ספורט

שרת הספורט רגב חתמה על מסמך שיוסיף כספים למועדונים על פי מבחן שיכלול בין היתר תכניות אימון יעודיות: ''בשורה משמעותית לשחקן הישראלי''. במנהלת בירכו: ''בטוחים שזה יהווה תמריץ''

משרד התרבות והספורט חתם היום (חמישי) על מבחן התמיכה למנהלות הליגה בכדורגל ובכדורסל, לפיו קבוצות שישקיעו במחלקות הנוער, ישלבו תכניות אימון ייעודיות וישלבו שחקנים ישראלים בוגרי מחלקות הנוער בקבוצות הבוגרות, יזכו לתוספת תמיכה בסך של 15 מיליון ש"ח ממשרד התרבות והספורט.

מבחן התמיכה הוא תוצר של הוועדה שהקימה שרת התרבות והספורט, חה״כ מירי רגב, בראשות מנכ"ל המשרד, יוסי שרעבי, בעקבות שביתת השחקנים במהלך העונה הסדירה בשנה שעברה. המבחן יצר מדרגות של תמרוץ לקבוצות, על פי כמות הדקות של שילוב השחקנים הישראלים המקומיים בוגרי מחלקות נוער וכן על פי מדרגות קידום לגילאי השחקנים, כך שקבוצות שישלבו יותר שחקנים צעירים במהלך המשחק וייתנו להם דקות משחק משמעותיות, יזכו לתוספת תמיכה מהמדינה. ההחלטה אושרה על ידי המועצה הלאומית לספורט לאחר שהוצגו בפני חברי המועצה המסקנות העיקריות מ"דוח שרעבי" .

שרת הספורט מירי רגב (אלי סבתי, דוברות השרה) 
שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב: "מבחן התמיכה עליו חתמנו היום הוא תוצר של המסקנות של דיוני ועדת שרעבי, שהקמתי כדי לקדם את השחקן הישראלי המקומי. מבחן התמיכה מביא עימו בשורה משמעותית לשחקן הישראלי ומהווה פריצת דרך מעשית שתחולל שינוי בטווח הזמן הבינוני והארוך החלטתי מייצרת לראשונה התמודדות עם סוגיית הגדרת השחקן הישראלי כחול-לבן שצמח במחלקות הנוער ובמגמה של ריבוי שחקנים מתאזרחים בליגה, המוגנים מתשלום מס מלא ובכך פוגעים בשוויוניות ובמעמד הכדורסלן הישראלי בוגר מחלקות נוער".

עוד הוסיפה השרה רגב: "יישום המבחן יניח את היסודות להעצמת הנבחרות הלאומיות ולהצלחות מעוררות גאווה, יעניקו לדור הכדורסלנים הצעיר והמתפתח את הכלים בתקופת הזמן הקריטית להתפתחותם המקצועית, תוך שימור ליגה איכותית ותחרותית. אין לי ספק שהמבחן אף יתרום להצלחת הנבחרות הלאומיות שלנו בזירה הבינלאומית. אני מודה לחברי הוועדה, לכל מי שתרם לדיונים וליצירת התובנות ולמנכ"ל המשרד, יוסי שרעבי, שהוביל את הדיונים אשר הולידו מבחן חשוב זה".

מנכ''ל משרד הספורט, יוסי שרעבי (אדי חליאבין)
מנכ"ל משרד התרבות, יוסי שרעבי: "חיזוק מעמדו של השחקן הישראלי הוגדר כיעד המרכזי על ידי שרת התרבות והספורט, חה״כ מירי רגב. קרי, המטרה היא יותר דקות משחק לשחקנים הישראלים על הפרקט. מבחן זה הוא תולדה של לימוד מעמיק וניתוח הנתונים שהובאו בפני הוועדה ולאחר מפגשים ושיחות רבות שקיימתי עם גורמים רבים בענף הכדורסל והכדורגל, במטרה להבין לעומק את התמורות והשינויים שחלו בענפים בעשורים האחרונים".

המנכ"ל שרעבי הוסיף ואמר: "יישום המבחן על ידי הקבוצות ייתן מענה לשחקן הישראלי ולצעירים בתקופת הזמן הקריטית להתפתחותם המקצועית. הצעה זו תתמרץ את מנהלי הקבוצות לפעול לקידום שחקני הנוער, תאפשר לקבוצות להמשיך ולהתחרות באירופה ברמות הגבוהות ביותר, תעצים את ההזדהות של האוהדים עם הקבוצות כחול–לבן ותקרין באופן חיובי על הנבחרת הלאומית".

ממנהלת הליגה נמסר: "מנהלת הליגה והיו"ר שמואל פרנקל מודים לשרת הספורט הגברת מירי רגב ולצוות משרדה בראשותו של מר יוסי שרעבי על התמיכה בסך 5 מיליון שקלים בקידום השחקן הישראלי. אנו בטוחים שתמריץ זה ידרבן את קבוצות הליגה לשדרג מבחינה מקצועית את מחלקות הנוער, להעניק עוד שעות אימון ולהעסיק אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר וכן לשתף יותר צעירים ובוגרי מחלקות נוער בקבוצה הבוגרת".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות