יוגב אלקלעי זכה בארד באליפות אירופה לנוער בשייטהקפטן נשאר: נמרוד לוי האריך את חוזהו בגליל עליוןרפא נדאל שרד מותחן אדיר ועלה לחצי הגמר בווימבלדוןלירוי שאק ביוקנן חתם בנס ציונה, עמית זיס בגלבוע/גלילהפועל ב''ש הפסידה 1:0 לוויסלה קרקוב במחנה האימוןמקום 4 באירופה לדנציגר וגולובטי, שעלתה לגמר נוסףרוכב מהקבוצה הישראלית ניצח קטע בטור דה פראנסאליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 23 בדרך לישראלחוזר לצפון: יואב הופמייסטר חתם בעירוני קריית שמונהמכבי חיפה המריאה להולנד, בכר: ''נחבר את החדשים''
המנהל הטכני וילי רוטנשטיינר (אסף הופמן)

וילי רוטנשטיינר: ''הם הרגו אותנו, נשברנו מנטלית''

שלישי | | 08:20    מאת אדי חליאבין, ורשה

המנהל הטכני של נבחרת ישראל הוסיף אחרי ה-4:0 מול פולין: ''עשינו המון טעויות, השער השני שבר אותנו''. כיאל: ''למה הוחלפתי? להרצוג יש את הסיבות שלו''. זהבי: ''לא היינו צריכים לספוג ככה''

הפנים הנפולות של שחקני נבחרת ישראל ביציאה מחדרי ההלבשה לכיוון האוטובוסים סיפרו את הסיפור כולו. הכחולים-לבנים ידעו שהפסד אמש (שני) הוא בהחלט אפשרות ריאלית במפגש חוץ מול פולין החזקה, אך התבוסה 4:0 ובעיקר היכולת במחצית השנייה היוו אכזבה עצומה לשחקנים ואנשי הצוות. כ-300 אוהדים ישראלים הגיעו לאצטדיון נרודווי המרשים בבירת פולין אך חזרו מאוכזבים ומתוסכלים. חלק מהשחקנים סירב לדבר עם התקשורת בסיום, אך היו גם כאלה שפתחו את הלב וחלקו את התחושות אחרי המפלה הכואבת.
 


המנהל הטכני וילי רוטנשטיינר אמר בסיום: "זאת הייתה תבוסה, אבל הנבחרת הטובה יותר ניצחה. זה ברור כשאתה מפסיד 4:0. הייתי מרוצה מהמחצית הראשונה, ההופעה הייתה בסדר גמור מול כמעט 60 אלף איש, גם מפתיחת המחצית השנייה, ואז הם הרגו אותנו. לא ראיתי בטלוויזיה אם היה פנדל, אבל נצטרך לקבל את זה. ב-2:0 כאן, עבורי המשחק היה גמור. זה שבר אצלנו משהו מנטלית. ניסינו הכל, אבל השער הזה היה דחיפה מנטלית דווקא לפולין. הנבחרת הייתה מוכנה היטב וההוכחה היא המחצית הראשונה. אמרתי לערן – אם היית כובש, ההיסטוריה של המשחק הזה הייתה משתנה".

עוד הוסיף: "צריך לזכור שזאת נבחרת גדולה עם שחקנים בינלאומיים, לנו אין שחקנים כאלה אתם יודעים, הגענו לכאן ושיחקנו 45 דקות ברמה מאוד גבוהה. אבל הפנדל הזה אחרי העלייה למחצית השנייה שבר אותנו". על תמונת המצב בבית: "זה יכול היה להיות צעד גדול מאוד עבורנו כאן, אבל לא היינו מסוגלים לעשות אותו. אנחנו חייבים להתרכז כבר במשחקים בספטמבר מול צפון מקדוניה וסלובניה, לא מדובר בפולין, אבל לא מדובר גם במשחקים קלים. נצטרך לנתח את מה שקרה לנו, ללמוד מהמשחקים האחרונים ולהמשיך הלאה".

על הערב הקשה שעבר על אריאל הרוש: "אני רוצה להגן קצת על השוער שלנו כי זה תמיד קשה כשאתה מקבל את המסירות הללו, אף אחד לא זז וזה כופה לצאת לכדור. זה יכול לקרות, כל השחקנים עושים טעויות. עשינו יותר מדי טעויות ביחד אז הפסדנו את המשחק". על העובדה שלא תקשר הפעם עם הרצוג דרך האוזניה, כמנהגם: "הפעם במהלך המשחק לא היה בינינו קשר, דיברנו רק במחצית, אבל אני מבין שהחילופים נבעו, חלקם, מפציעות, של ניר ביטון למשל. הוא לא היה בטוח אם הוא יכול היה להמשיך ולשחק עד הסוף והוא התלבט לגבי שחקן נוסף שלא היה מאה אחוז כשיר. אני לא ראיתי מלמעלה מה קרה על הספסל".

כוכב הנבחרת ערן זהבי אמר: "היה לי מצב טוב, קצת החלקתי. יכול להיות שהייתי צריך לבעוט בנגיעה. זה היה המצב היחיד שלנו. זה לא משחק של 0:4", זהבי תיאר את התחושות בסיום, "אנחנו עדיין באותו מצב: מקום שני בבית. לא ציפינו שלעלות ליורו יהיה קל. לא חשבנו שהכל יהיה ורוד עד סוף הקמפיין. הפעם הפסדנו בצורה קצת כואבת, אבל זה הזמן להתרומם ולהיות ביחד". על שוער הנבחרת שטעה פעמיים במהלך המשחק, אמר זהבי: "אריאל הרוש צריך לקבל מאיתנו את כל הגב שאפשר. הוא הביא לנו הרבה נקודות עד עכשיו וגילה יכולת טובה. אנחנו פה בשבילו". 

זהבי התייחס גם לבוז של הקהל הפולני במהלך "התקווה", והחמיא לאלו שמחו כפיים: "היה לי כעס מאוד גדול בבוז בהמנון ואחרי זה התחלף במחיאות כפיים, מגיע לקהל של פולין הרבה כבוד. הם הראו בגרות מאוד גדולה".  לסיום, כוכב גוואנגז'ו ר.פ הבהיר שהפנים כבר אל עבר ההמשך: "יש לנו משחק מול מקדוניה בבאר שבע שזה אצטדיון ביתי מאוד בשבילנו. נצטרך לנצח שם ואז להביט קדימה. עלינו להסתכל קודם כל על עצמנו".
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by ההתאחדות לכדורגל בישראל (@israel_football_association) on


אחד המצטיינים הבודדים של ישראל בירם כיאל אמר: "למה הוחלפתי? אנדי תכף מגיע, צריך לשאול אותו. אני לא יודע מה הסיבה שהוחלפתי, לא דיברתי איתו על זה, אבל יש לו את הסיבות שלו. התבוסה? לא יודע, באמת שאני לא יודע, קשה להסביר. הייתה התפרקות. המחצית הראשונה הייתה מאוד טובה, ואז התפרקנו. במשחקים כאלה, כשאתה משחק טוב ומגיע למצבים אתה צריך לנצל אותם. הגענו למצבים מאוד טובים ולא הצלחנו לנצל אותם, נענשנו על טעות קטנה. במחצית השנייה אתה מתחיל לנסות לעשות דברים ואז אתה מקבל פנדל משום מקום, באמת שזה קשה".

כיאל הוסיף: "כדי לעשות משהו, צריך לדעת להביא את התוצאות מהמשחקים האלו ואנחנו כל פעם נופלים מחדש. אין הרבה תירוצים. הציפיות היו מיותרות, כל פעם אני אומר לכם את זה. משחק אחד טוב שלנו אנחנו כבר ביורו, משחק אחד לא טוב אנחנו כבר לא שווים כלום. אבל אני חושב שלא השתנה כלום בנבחרת. האווירה עדיין טובה והאנרגיות טובות בפנים, אנחנו צריכים להמשיך הלאה. אנחנו במצב טוב בתוך הנבחרת".

ניר ביטון חיזק את דברי קשר ברייטון: "ברמות האלה אתה לא יכול לעשות טעויות. ברגע שאתה עושה טעויות אתה משלם עליהן במזומן באותו הרגע. שילמנו עליהן. בתור נבחרת במחצית הראשונה היה לנו משחק באמת באמת טוב. צריך ללמוד מזה הלאה, כי אם אנחנו רוצים להגיע ליורו ולרמות האלה אז אסור לנו לעשות טעויות. אנחנו מנצחים כנבחרת ומפסידים כנבחרת, אנחנו יחידה אחת מגובשת ומאורגנת. הפסדנו, אבל עוד פעם, אנחנו לא מורידים את הראש. מסתכלים למשחקים הבאים ובעזרת השם נעשה תוצאות טובות". 

מנור סולומון הוסיף: "מאוכזב יחד עם כולם. אני חושב שהגענו למחצית הראשונה ושיחקנו כדורגל טוב. לצערנו קיבלנו גול וירדנו למחצית ב-1:0. כשירדנו חשבנו שלא הכל גמור ושיש לנו עוד סיכוי לעשות את זה. בסופו של דבר קיבלנו גול שני מהיר וזה קצת שבר אותנו. אבל בסדר, מסתכלים כבר למשחק הבא. זה כיף גדול, זכות לשחק בשביל הנבחרת ולפתוח במשחק כזה, נגד קהל כזה ובאצטדיון כזה, זו הרגשה מדהימה. חוויתי את זה כמה פעמים בשחטאר, אבל כשאתה במדי הנבחרת זה עוד יותר מרגש אפילו. בטוח שיהיו עוד המון משחקים כאלה, ומקווה לתרום המון בהמשך".

הקפטן ביברס נאתכו סיכם: "זאת לא התוצאה שציפינו לעשות. המשחק התפתח בהתחלה איך שרצינו, במחצית הראשונה היו לנו שני מצבים טובים, אבל קיבלנו את השער - כמו כל השערים - בגלל טעויות לא מחוייבות שלנו. ברמות האלה ועם החלוצים האלה אתה אתם משלם מחיר כבד ומהר מאוד. עד עכשיו הכל הלך לפי התכנית, כולם היו איתנו והיינו עם מצב רוח טוב, אבל עכשיו זה המבחן שלנו אחרי הפסד לא פשוט. עכשיו נראה כמה הנבחרת הזאת באמת התקדמה או שנשארנו במקום".

נגישות