הצעת חוק: ספורטאים ישראלים יקבלו פטור ממס הכנסהביילס פרשה: ''צריכה להתמקד בבריאות הנפשית שלי''בית הדין לאיכסל: ערבות של 2 מיליון ש''ח עד יום ראשוןמוקי: ''אין ספק שאמשיך קדימה לפריס 2024 בכל הכוח''השליחים קבעו שני שיאים ישראלים, אך לא העפילו לגמרהאזינו: אביהו פנחסוב עם שיר האליפות של מכבי חיפהגורבנקו: ''זה כיף לייצג את ישראל, מקווה להיות דוגמה''השוער רז רחמים הוא החשוד בסחר בסמים, מעצרו הוארךסמברג נחתה עם המדליה: ''רוצה לזכות בזהב אולימפי''פוליקרפובה סיימה את דרכו בטוקיו, קקון במקום ה-35
ערן זהבי חוגג במדי הנבחרת (רמי כהן שמאלי)

זהבי: ''לא צריך סרט קפטן כדי להוביל על המגרש''

שישי | | 23:54    מאת אדי חליאבין, ריגה

כובש השלושער ב-0:3 על לטביה הוסיף: ''חיכיתי לזה הרבה זמן, שמח להחזיר לנבחרת. רוצים לשבור את תקרת הזכוכית''. הרצוג: ''זהבי? הוא שובר שוויון בשבילנו. כעת אני רוצה עליית מדרגה בפולין''

נבחרת ישראל השיגה הערב (שישי) ניצחון שני משלושה משחקים במוקדמות יורו 2020, כשהביסה בריגה 0:3 את נבחרת לטביה. זה היה מופע ענק של ערן זהבי שרשם הישג מדהים, שלושער בשני משחקים רצופים - הערב וקודם לכן מול אוסטריה. שחקניו של אנדי הרצוג התבססו במקום השני בבית, המוביל לטורניר היורו, עם שבע נקודות, כשבראש היריבה הבאה, ביום שני, פולין עם תשע נקודות.
 


המאמן הרצוג אמר בסיום: "אחרי הפתיחה הטובה של הקמפיין בבית הגענו לכאן ופגשנו נבחרת שרוצה להוכיח שהיא שווה יותר ממה שהשיגה במשחקים הראשונים, אבל רצינו לקחת את שלוש הנקודות. ידענו שנצטרך להכתיב את הקצב כבר בהתחלה וזה מה שעשינו, בדרך נהדרת, אני שמח מההופעה של הנבחרת שלי. למעט פתיחת המחצית השנייה, בה לטביה הייתה הקבוצה הטובה יותר, שלטנו במשחק. להשיג 0:3 במשחק חוץ זו תוצאה נהדרת בשבילנו".

על כובש השלושער הערב ומול אוסטריה, אמר המאמן: "זהבי? הוא שובר שוויון. הוא הבקיע שלושה שערים נגד אוסטריה ועוד שלושער הערב, אבל מלבדו אני חושב שכל השחקנים האחרים היו טובים. עכשיו אנחנו עומדים בפני המשחק נגד פולין, שיהיה הרבה יותר קשה מהמשחק הזה, אבל כמו שאמרתי, קודם כל היה עלינו להשיג את הנקודות בלטביה ועכשיו נוכל להתרכז במשימה הבאה". 

על אותה משימה, שתהיה קשה הרבה יותר מהמשחקים הקודמים, הוסיף: "אם תיקו מול פולין יספיק? כמובן. פולין הם הפייבוריטים, הם כבר השיגו תשע נקודות בשלושה משחקים והיה להם פתיחה ממש טובה. אין לנו מה להפסיד, אני רוצה שנעשה עליית מדרגה נגד נבחרת מצויינת, כמובן שיהיה לא פשוט, אסור לנו לעשות טעויות כי הם יענישו אותנו. כרגע אני בעיקר שמח שהשגנו ניצחון חוץ, בייחוד אחרי שבשנים האחרונות ישראל לא הצליחה להשיג ניצחונות מחוץ לביתה".
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ווינרים! #It_is_possible #EL_EL_ISRAEL@

A post shared by ההתאחדות לכדורגל בישראל (@israel_football_association) on


זהבי עצמו אמר: "אני שמח להיות זה שמשמח הרבה אנשים, אין מאושרים מאיתנו ואנחנו עם הפנים קדימה ליום שני. קודם כל, אנחנו רוצים לשבור את תקרת הזכוכית ששמו לנו בקמפיין הזה, אם אלה משחקי חוץ או משחקים נגד נבחרות גדולות. לכולם הייתה ציפייה גדולה שזה יקרה שוב ונפסיד. יש לנו משחק מאוד חשוב בקרוב מאוד, אנחנו צריכים את הזמן לנוח, לשכוח מהמשחק הזה ויש לנו משימה קשה בפולין. אנחנו מתחילים את המשחק מולם עם נקודה בכיס. נלך במטרה להוציא כמה שאפשר, לא חושב שיש לנו מה להפסיד. לא צריך לבוא מפוחדים או מבוהלים. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם נפסיד".

החלוץ התייחס גם לכושר המדהים שבו הוא נמצא: "אני מרגיש מצוין מבחינה אישית. אני חושב שהשיטה של הנבחרת והשקט שנותנים לי הם הסיבה להצלחה. החברים עוזרים לי להביא את עצמי לידי ביטוי, חיכתי לזה כל כך הרבה זמן, חיכיתי להחזיר לכולם. סרט הקפטן? הוא לא הכביד עליי. קרו הרבה דברים שונים במערכת, יש אווירה חדשה. עובדתית זה משהו אחר. ביברס לוקח מנהיגות, אני לא צריך סרט על היד בשביל להוביל על המגרש, זה האופי שלי".

נגישות