גינזבורג ואנטמן נשארים בנס ציונה, קשר מגינאה חתםחיזוק לדרומיים: לוקאס סלינאס מצטרף למ.ס אשדודמכבי ת''א הגיעה למירלו, גם ערן זהבי הצטרף למחנהאילי מדמון: ''באים לנצח, יש לנו שאיפות גבוהות יותר''נשאר במועדון: אבי ריקן האריך חוזה במכבי תל אביבאליפות העולם במים פתוחים: מקום 17 לפביאן ב-5 ק''מזהבי לבוטאפוגו ואוהדיה: ''באמת שקלתי לשחק עבורכם''אליפות אירופה לנוער באתלטיקה תתקיים בירושליםעם מדר, בלאט וזוסמן: הנבחרת תמריא מחר לפוליןמסע הרכש נמשך: אוסטין הולינס חתם במכבי תל אביב
רביב לימונד ופול סטול נאבקים על כדור (עודד קרני, מנהלת הליגה)

כל התרחישים לקראת מחזור הנעילה של ליגת העל

שישי | | 09:14    מאת מערכת ישראל ספורט

הפועל תל אביב ומכבי אשדוד ייאבקו על הכרטיס האחרון לפלייאוף, אבל מי שעשויה להכריע אותו היא דווקא גלבוע/גליל. חצי מהקבוצות ישחקו לפרוטוקולו. כל התסריטים של כל הקבוצות ליום שני

העונה הרגילה של ליגת העל תגיע לסיומה ביום שני עם המחזור ה-33 והאחרון. הפלייאוף ייצא לדרך כבר ביום חמישי, כאשר סדרה אחת כבר נקבעה וכל שאר השלוש יתבררו בקו הסיום. למחצית מקבוצות הליגה יש עדיין על מה לשחק, כאשר הקרב הגדול הוא על המקום השמיני והאחרון לרבע הגמר, שכל תוצאה בשלושת המשחקים בהיכל קבוצת שלמה, היכל הקריה וגן נר עשויה להכריע אותו.

משחקי המחזור האחרון - יום שני (שעה ראשית: 20:40)

עירוני נהריה - מכבי תל אביב  (18:50)
הפועל גלבוע/גליל - עירוני נס ציונה
מכבי אשדוד/באר טוביה - הפועל חולון
הפועל תל אביב - הפועל ירושלים
בני הרצליה - הפועל באר שבע
מכבי ראשון לציון - הפועל אילת

סדרות הפלייאוף האפשריות

מכבי תל אביב - הפועל תל אביב/מכבי אשדוד/מכבי ראשון לציון
הפועל ירושלים - הפועל באר שבע/מכבי ראשון לציון/הפועל תל אביב
הפועל חולון - מכבי ראשון לציון/הפועל באר שבע/הפועל תל אביב
הפועל אילת - עירוני נס ציונה (הסדרה היחידה שכבר בטוחה)

 


התרחישים של כל קבוצה

מכבי תל אביב - הבטיחה את המקום הראשון זו השנה השנייה ברציפות ואת אירוח הפיינל בהיכל מנורה מבטחים.

הפועל ירושלים - תלויה רק בעצמה: ניצחון חוץ בהיכל קבוצת שלמה או הפסד של הפועל חולון באשדוד יבטיח לה את המקום השני, רק תסריט הפוך יוריד אותה למקום השלישי.

הפועל חולון - תסיים במקום השני אם תנצח בהיכל הקריה ובמקביל ירושלים תפסיד. בכל תסריט אחר היא תסיים במקום השלישי.

הפועל אילת - הבטיחה את המקום הרביעי ותיהנה מיתרון הביתיות ברבע הגמר מול נס ציונה.

עירוני נס ציונה - נעולה במקום החמישי, תתמודד עם אילת בסדרה של הטוב מחמישה משחקים על המקום בפיינל פור

מכבי ראשון לציון - בזכות היתרון בשובר השוויון העונתי על באר שבע, תלויה בעצמה ואם תנצח בבית את אילת תסיים במקום השישי. הפסד בית והיא עלולה להידרדר לחצי התחתון של הטבלה: אם באר שבע תנצח והפועל ת"א תפסיד, הכתומים יסיימו במקום השביעי; אם הפועל ת"א תנצח, הכתומים ירדו למקום השמיני בלי קשר לתוצאה של באר שבע; רק אם גם הפועל ת"א וגם באר שבע יפסידו, ראשל"צ תישאר שישית במקרה שתפסיד בעצמה.

הפועל באר שבע - הבטיחה לכל הפחות את המקום השביעי, יכולה לעלות למקום השישי אם היא תנצח ומכבי ראשל"צ תפסיד. בנוסף, גם במקרה של הפסד בהרצליה תוכל העולה החדשה להתקדם מקום אחד בטבלה, אך רק במידה וראשל"צ תפסיד והפועל ת"א תנצח.

הפועל תל אביב - נלחמת על הכרטיס האחרון לפלייאוף ותבטיח אותו אם לפחות אחד משלושת התנאים הבאים יתקיים: ניצחון בית שלה על הפועל ירושלים, הפסד בית של מכבי אשדוד להפועל חולון או ניצחון בית של גלבוע/גליל על נס ציונה. אם אף אחד מהם לא יתקיים – כלומר האדומים מת"א וגלבוע יפסידו ואשדוד תנצח – היא תמצא את עצמה מחוץ לפלייאוף. החבורה של דני פרנקו תוכל להעפיל למקום השביעי אם תנצח וראשל"צ תפסיד. 

מכבי אשדוד/באר טוביה - פספסה הזדמנות להעפיל לשמינייה הראשונה עם ההפסד הביתי לעירוני נהריה, אבל עדיין יש לה סיכוי לשוב לפלייאוף: לשם כך היא חייבת שכל התנאים הבאים יתקיימו: ניצחון שלה על הפועל חולון והפסדי בית של הפועל ת"א וגלבוע/גליל. אם אחד משלושת התרחישים האלו לא קורים – היא בחוץ.

הפועל גלבוע/גליל - איבדה סיכוי להעפיל לפלייאוף בעקבות ההפסדים לאשדוד והפועל ת"א בסיבוב השלישי, אבל המשחק שלה עשוי להכריע מי מהשתיים האלו תעלה: ניצחון שלה "מייתר" את המשחקים של אשדוד והפועל ת"א ושולח את האדומים לפלייאוף בכל מקרה, הפסד משאיר ל"דולפינים" סיכוי.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות