יוגב אלקלעי זכה בארד באליפות אירופה לנוער בשייטהקפטן נשאר: נמרוד לוי האריך את חוזהו בגליל עליוןרפא נדאל שרד מותחן אדיר ועלה לחצי הגמר בווימבלדוןלירוי שאק ביוקנן חתם בנס ציונה, עמית זיס בגלבוע/גלילהפועל ב''ש הפסידה 1:0 לוויסלה קרקוב במחנה האימוןמקום 4 באירופה לדנציגר וגולובטי, שעלתה לגמר נוסףרוכב מהקבוצה הישראלית ניצח קטע בטור דה פראנסאליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 23 בדרך לישראלחוזר לצפון: יואב הופמייסטר חתם בעירוני קריית שמונהמכבי חיפה המריאה להולנד, בכר: ''נחבר את החדשים''
יוסי אבוקסיס חוגג זכייה בגביע (אליאב אוזן)

אבוקסיס: ''אני נשאר פה בעונה הבאה, זמני עוד יגיע''

חמישי | | 08:21    מאת אדי חליאבין

מאמן בני יהודה חגג תואר ראשון בקריירה על הקווים והוסיף: ''זה כאילו בחנו אותנו, מאיזה קושי אנחנו מסוגלים לצאת. החברות עם אברמוב מעל הכל. אשכנזי? הפעם הוא נתן את החותמת הסופית''

בני יהודה חגגה עד אור הבוקר את זכייתה אמש (רביעי) בגביע המדינה בפעם השנייה בשלוש האחרונות והרביעית בסך הכל, אחרי דו קרב פנדלים מותח מול מכבי נתניה. זה החל בסמי עופר, המשיך בשיירה שמחה במיוחד לאזור תל אביב והסתיים בחגיגה גדולה עם למעלה מ-1,000 אוהדים ברחוב האצ"ל, במרכז שכונת התקווה.

מי שנראה מאושר במיוחד הוא המאמן יוסי אבוקסיס, שחגג תואר ראשון על הקווים: "בפנדלים אמרתי לשחקנים 'רק בלי שטויות, בלי צ'יפים וכאלה', והוספתי שגם אם נהיה בפיגור בפנדלים לא להרים את הראש כי זה נזיל. אני הפסדתי כמה פעמים בפנדלים בחיים שלי. ביום ראשון הזה אני נשוי 20 שנה. לפני 20 שנה הגעתי לחתונה בערך בשעה הזאת אחרי הפסד בפנדלים בגמר עם בית"ר ירושלים, אז בשבילי זאת סגירת מעגל. לא ראיתם אותי חוגג כמו היום כי לא לקחתי תואר עד היום כמאמן. בגלל זה גם בחצי הגמר כשניצחנו ושפכו עליי מים הוצאתי את כולם ממני, כי זה היה רק חצי גמר. היום אפשר לשמוח ולהתפרק".

החגיגה של בני יהודה (אליאב אוזן)
אבוקסיס נשאל איך התפתח המשחק ואמר: "להתחיל רע את המשחק, לספוג גול דקה רביעית ואז לצאת מההלם ולכתוש את נתניה זאת חתיכת עבודה, ואני גאה בכל השחקנים האלה. דור ג'אן תמיד היה שם בשבילנו בגביע, אם זה בנורדיה כשהיינו בפיגור בדקה ה-66 בגשם, גם בעפולה הוא כבש, והיום זה השיא. בעונה שיש לנו חלוצים טובים גם שחקנים איכותיים כמוהו משחקים פחות, אבל מגיע לו כי הוא הסמל שלנו למקצוענות ולאישיות. שחקנים כמוהו שלא משחקים יכולים לעשות פרצופים אבל הוא בא אחרת. זה כאילו אלוהים בשמיים ראה והחליט שמגיע לו לתת את הגול הזה".

האם חשש מהשער המהיר שהקבוצה ספגה? המאמן סיפר: "אתה מתכונן לגמר גביע ופתאום דקה רביעית מלמד מפציץ לחיבור והשחקנים קופאים לאיזה רבע שעה. זה ממש לא פשוט. לקח לנו קצת זמן, אבל ברגע שהתעשתנו היינו הרבה יותר טובים והגיע לנו השיוויון ולאחר מכן הניצחון. הכל הלך נגדנו, כאילו בחנו אותנו מאיזה מצב נצליח לצאת. בהארכה נפצע לנו שי, לפני זה איסמעילה סורו ואיציק עזוז גם יצאו, כבר הגעתי למצב שדולב חזיזה שיחק מגן ואמרתי לשי קונסטנטין לעמוד על רגל אחת בקישור. למזלנו כל מי שנכנס היה מצויין והשיא זה דור ג'אן שגם הבקיע שער שיוויון".

הנפת הגביע (אליאב אוזן)
על כובש הפנדל המכריע, יובל אשכנזי, אמר אבוקסיס: "הבחור הזה הגיע לפני שנתיים להתחלת האימונים במגרש הסינטטי ב-40 מעלות חום, כטובה של ברק אברמוב לחבר. ברק אמר לי 'תעשה לי טובה ותראה אותו, זה טובה למישהו'. יום למחרת התקשרתי ושאלתי אותו 'מי זה השחקן הזה?'. לא ידעתי את השם אפילו. התאמנו 14-15 שחקנים. ברק אמר לי "מה, אתה כבר רוצה לשלוח אותו הביתה? לא נעים" אמרתי לו - 'לא, יש בו משהו'. הוא ענה לי 'אתה מסתלבט עלי? זה שחקן מליגה א'', אמרתי 'באמת יש בו משהו'. ומאז הוא איתנו. קיבלנו מקצוען, קיבלנו בחור שכל הזמן רוצה להתאמן, לפעמים אני אומר לו להוריד עומסים והוא לא מקשיב, זו תופעה שצריך לראות כדי להבין. אני יותר שמח בשביל שחקנים כאלה, כי לא היה לו מזל והוא נלחם, פרץ והיום נתן את החותמת הסופית".

על עתידו, אמר המאמן: " אברמוב היה איתי גם כשהיה קשה, במיוחד בשנה הראשונה. החברות שלנו היא מעל הכדורגל ואני הולך איתו. זה תמיד מפתה וסוג של חלום לאמן את המועדונים הגדולים, אבל זמני יגיע, אני נשאר בבני יהודה וכבר מתחילים לעבוד על העונה הבאה. בחירת בועטי הפנדלים? ברשימה של הפנדלים שעשיתי היו קונסטנטין, קוויאר וסילבסטר, ופתאום התבלגן לי הסדר. לאחר מכן עשיתי סדר ואמרתי לעצמי שבחצי גמר יובל נתן את הניצחון, בלטקסה הרגיש לחוץ וביקש לא לבעוט וזנטי בעט במקומו. בפנדל האחרון היה לנו מזל, אבל קבוצה שעובדת כל כך קשה ועוברת מה שעברנו, אז גם קצת מזל צריך".

שי קונסטנטין וחבריו עם הגביע (אליאב אוזן)
על הקיץ שעבר על הקבוצה, אמר אבוקסיס: "דיברנו על זה השבוע, על איך התחלנו. יצאנו למחנה אימון בבולגריה עם 15 שחקנים, מתוכם חמישה צעירים ושחקני נוער. מאור קנדיל שנסע איתנו התאמן בזמן שניהל מו"מ עם מכבי תל אביב, הוא חיכה עם הטלפון על הדשא ואני לא צוחק - בזמן האימון הטלפון שלו היה בדשא והוא חיכה לטלפון, התאמן עם הטלפון לידו וכל שניה שאל את מנהל הקבוצה אם העסקה נסגרה או לא. היינו צריכים סבלנות והיה לנו את זה. לאחר מכן צירפנו את בלטקסה, קונסטנטין השתלב, מאוויס הגיע בעסקת קנדיל, ירדן שועה בלט במחנה וראינו שיוכל לעזור לנו, קויאר נפלט מבית"ר והצטרף, והתחבר לנו הסגל".

נגישות