תואר אירופי ראשון: רומא זכתה בקונפרנס, 0:1 על פיינורדהפועל ב''ש חגגה גביע, ברקת: ''כל חלום אפשר לממש''אלעד חסין עזב את הפועל חיפה, יאמן את נס ציונהזהב ושיא ישראלי לגורבנקו בברצלונה, ארד לאביב ברזליבכר שר עם הקהל: ''לכם אין יום חלש, נתתם רק הצגות''סוף הקריירה? זלאטן נותח בברכו וייעדר כ-8 חודשיםמכבי חיפה: ''נשקול להמליץ לאוהדים שלנו לא להגיע לטדי''החלוץ הצעיר והמוכשר מהשכונה: הכירו את יהלי הרשקואבי אבן: ''ז'יז'יץ' לא ב-100%, זאת החלטה לא פשוטה''15 ספורטאים הצטרפו לקיר התהילה היוקרתי בווינגייט
יובל זוסמן מול ים מדר (עודד קרני, מנהלת הליגה)

הפועל ת''א למנהלת: הטילו קנס כספי על מכבי ת''א

שלישי | | 10:34    מאת מערכת ישראל ספורט

לאחר האיום של הצהובים לא להופיע יותר לדרבי בהיכל הדרייב אין במצב הנוכחי, האדומים דורשים להטיל קנס של 200 אלף ש''ח ככתוב בתקנון. האוהד התוקף, יואב אמיר, הורחק עד תום הענה

אירועי הדרבי האחרון ממשיכים להסעיר את הכדורסל הישראלי. בעקבות איומיה של מכבי תל אביב שלא להופיע למשחקי הדרבי עקב האירועים במשחק האחרון, שלחה הבוקר (שלישי) הנהלת הפועל תל אביב מכתב ליו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל ולמנכ"ל המנהלת עדלי מרכוס, בדרישה להטיל על מכבי קנס בסך 200 אלף שקלים בעקבות הסעיף בתקנון המנהלת על האיסור לאיים באי הופעה למשחק.

במכתב שנשלח מטעם האדומים נכתב: "כצפוי וכמיטב המסורת רבת השנים, מיד בסיום הדרבי התל אביבי פתחה קבוצת מכבי תל אביב בקמפיין תקשורתי נרחב שכל מטרתו פגיעה בהפועל תל אביב. מדובר כאמור בריטואל קבוע עליו נערכת מכבי תל אביב לפני המשחק במהלכו ויוצא לפועל מיד בסיומו. מיותר לציין שלא ראינו את אותה הרגישות מצדה של מכבי למגר את האלימות, כשעמדה לדין רק לפני שבועות ספורים עת אוהדיה פצחו בקריאות 'אמארה מת' בארנה בירושלים ואף עמדה לכך לדין, או כאשר במשחק אחר נעצרו שניים מאוהדיה בגין השלכת חפצים, או כאשר אחד משחקניה, שור מועד בעל עבר משמעתי עשיר, השתולל על הפרקט כבר במהלך הרבע הראשון של המשחק והורחק ע"י צוות השיפוט". 
 


עוד נכתב במכתב של האדומים: "בדומה לפעילותה של מכבי תל אביב בסיום הדרבי מתאריך 20.1.19, שיגרה גם הפעם מכבי מכתב בו היא מאיימת שלא להופיע למשחקי הדרבי. ברצוננו להפנות את כבוד יושב הראש לסעיף מספר 5.1.62 בתקנון המנהלת: 'קבוצה שתאיים לא להופיע למשחק ליגה, תחויב בהיטל בסך 200 אלף ש"ח. מובהר כי לעניין זה די באיום בלבד מצד נושא משרה במועדון'. מכיוון שמדובר בפעם השנייה תוך פרק זמן של ארבע חודשים בו עוברת מכבי על סעיף זה בתקנון, אנו דורשים מהמנהלת לכבד את התקנון ולהפעיל את הסנקציה הקבועה בתקנון".

הנהלת הפועל תל אביב סיכמה: "כמו כן ברצוננו להפנות את תשומת לב המנהלת לכך שאיומים והצבת תנאים להופעה למשחקי הליגה הפכו לתופעה נפוצה בקרב קבוצות אשר מחזיקות בשיריון ליורוליג - בדומה לנעשה ביוון בימים אלו. לטעמנו, יש לכבד את תקנון המנהלת, לשמור על כבוד הליגה ולעצור תופעות פסולות אלו לפני שיצאו משליטה".
 


בתוך כך, אוהד הפועל תל אביב יואב אמיר הגיע הבוקר לבית המשפט השלום בתל אביב לדיון בעניינו, בסיומו השופט בארי דניאל פסק על עונש קל נגדו - הרחקה עד סיום העונה ממגרשי הכדורסל. מי שייצג את האוהד הוא עו"ד חיים יצחקי. כזכור, אמיר היכה את פיזיותרפיסט מכבי תל אביב במהלך הדרבי שנערך ביום ראשון. למחרת הגיש הפיוזתרפיסט תלונה במשטרת ישראל נגד אמיר, כאשר יש לציין שהמשטרה עדיין לא החליטה האם להגיש נגד האוהד כתב אישום פלילי.

ממנהלת הליגה נמסר:
"מנהלת ליגת ווינר סל לא תסבול מקרי אלימות פיסית או מילולית במשחקי הליגה. האירועים החמורים שהתרחשו בדרבי התל-אביבי ביום ראשון האחרון ובעיקר הפגיעה הפיסית של אוהד הפועל תל אביב באיש צוות מכבי תל אביב היא עליית מדרגה ברמת האלימות במגרשים ואנחנו נפעל בכל דרך כדי למנוע הישנות מקרים כאלה.  מכבי תל אביב בפרט וקבוצות אחרות בליגה בכלל לא אמורות לחשוש להגיע למגרש כזה או אחר".
 


עוד נמסר: "ההתעסקות בקנס על איום אי הגעה למשחק בשלב זה הוא מיותר לחלוטין, האיום הממשי שהתרחש במשחק הוא הנושא המרכזי ועליו יש לתת את הדעת. בנוסף, במכתבה של מכבי תל אביב מובהר כי אין החלטה רשמית שלא להגיע למגרש, הציטוט המדויק: 'בהתאם להחלטה שעומדת להתגבש בהנהלת המועדון הרי שבמידה והדברים האמורים מלעיל לא יתוקנו ומקרה מהסוג הזה יישנה, הרי שקבוצתינו לא תופיע למשחק'".

עוד נכתב: "מנהלת הליגה מוטרדת מאוד מהעונש הקל שקיבל אותו אוהד בבית המשפט ומופתעת מהתנהלות המשטרה שדרשה זמן כל כך קצר להשעיה, עונש שלדעתנו לא יהווה הרתעה אמיתית. לכן מנהלת הליגה ומנהלת הכדורגל פועלות להקמת בתי משפטי ייחודיים לנושא הספורט זאת על מנת למנוע החלטות מסוג. במקביל המנהלת בימים תדחף לשיתוף פעולה עם איגוד הכדורסל במטרה להרחיק את האוהד המדובר לשנתיים לפחות מכל מגרשי הכדורסל בארץ, בהמשך להחלטת הפועל תל אביב להרחיקו ממגרשה הביתי".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות