דה ליכט: ''זהו צעד גדול עבורי, לחץ? זה דבר נורמלי''ברקת: ''סיכוי קלוש שארוץ שוב בבחירות הקרובות''אלאבה על הכוונת של ברצלונה, אובמיאנג ליונייטד?עדן שמיר: ''הגעתי למועדון גדול עם תחרות גדולה''מכבי חיפה: ''עשינו את העבודה, היכולת לא תספיק''דני אבדיה: ''אמרתי לפיני גרשון שיתחילו להאמין בנו''עומרי גלזר הושאל לנס ציונה, ג'וש כהן צפוי להצטרףמכבי חיפה ניצחה 2:3 את מורה ועלתה לשלב הבאאבדיה: ''ניצחון ענק'', ים מדר: ''לא רבים האמינו בנו''בכר: ''נעלה את הרמה'', סבג: ''זו הגשת חלום עבורי''
כדור כדורסל (אימג'בנק, Gettyimages)

יול''ב בהצהרה רשמית נגד השינויים שכופה היורוליג

שני | | 15:36    מאת מערכת ישראל ספורט

ארגון יול''ב מתנגד לשינוי לוח הזמנים במפעל: ''מקשים מאוד על הליגות המקומיות, פוגע באינטרסים של הכדורסל האירופי''. ממנהלת הליגה נמסר: ''לחץ של משחקים ועומס לא בריא על השחקנים''

בהמשך למכתבו של יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל, שמואל פרנקל, שעלה לסדר היום בכנס יול"ב בחודש שעבר לגבי עומס המשחקים של היורוליג, גם ארגון יול"ב עצמו יצא בהצהרה רשמית כנגד התנהלות היורוליג מול הליגות האירופיות המקומיות.

ההצהרה הגיעה גם בהמשך לשינוי נוסף שהעבירה היורוליג לקבוצות בתחילת החודש, בו דחתה את הפיינל פור בשבוע והקדימה את תחילת משחקי היורוליג גם כן בשבוע. יש לציין כי לוח הזמנים המקורי שהעבירה היורוליג בדצמבר 2018 לא כללו את השינויים הללו. כאמור, בחודש שעבר במהלך כנס יול"ב בברצלונה, נפגשו ראשי הליגות גם עם ראשי היורוליג בניסיון להגיע לדיאלוג פתוח יותר בין הצדדים, אך למרות זאת, ביורוליג בחרו להוסיף שינויים נוספים בלוח הזמנים, ללא התייעצות עם ראשי הליגות.
 


במכתב ששלחה יול"ב נכתב בין היתר: "השינויים המאוחרים והשנויים בלוח השנה, כולל התחלה מוקדמת יותר וסיום מאוחר יותר של העונה הסדירה של היורוליג ודחיית הפיינל פור בשבוע בהשוואה לעונות הקודמות, מקשים מאוד על הליגות המקומיות לקבוע את עונת 2019/2020. ב-13 במרץ 2019 הזמינו ביורוליג את ראשי הליגות למשרדיהם בברצלונה, בפגישה זו ביקשו ראשי הקבוצות מהיורוליג להגיע לדיאלוג ושקיפות טובים יותר, כדי שיוכלו לשתף פעולה באופן חיובי. לא נערכו שינויים בלוח השנה בפגישה זו ולא נועדו עם ראשי הליגות בכל דרך לגבי משמעות השינויים שהועברו אלינו החודש. למרבה הצער שינויים מאוחרים אלה הם אירוע מצער נוסף במערכת היחסים בין היורוליג שפוגע באינטרסים של הליגות המקומיות ובכדורסל האירופי".

ממנהלת הליגה נמסר בתגובה: "כפי שכבר התרענו בעבר, עומס המשחקים של היורוליג פוגע ויפגע בליגות המקומיות, יוצר לחץ של משחקים ועומס לא בריא על השחקנים. אנו קוראים שוב לפיב"א וליורוליג לשבת ביחד ולמצוא דרך שתאפשר לליגות המקומיות וליורוליג לפעול ביחד ולקדם את הכדורסל האירופי".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות