הפתעת ענק: אלקויאנו העיפה את ריאל מדריד מהגביעיונייטד חזרה לפסגה עם 1:2 על פולהאם, סיטי שנייהנעצרה: ויאריאל נפרדה רק ב-2:2 ביתי מול גראנדהיובנטוס זכתה בסופר קאפ האיטלקי עם 0:2 על נאפוליניר ביטון כבש בתיקו של סלטיק, 88 דק' לבן שהר בגביעבאיירן שמרה על המקום הראשון בקושי, לייפציג ניצחהגלבוע/גליל עלתה לשלב השני עם 78:85 על ראשל''צהפועל חולון עלתה לשלב הבא מהמקום הראשון בביתעדי נמני חתם בהפועל רמת גן, רוי מליקה בכפר שלםאנטואן קונטה מסרב לחזור לארץ ודורש שחרור מיידי
מימין: דולגופיאט, סרגיי וייסבורג ומדבדב (דף הפייסבוק של הוועד האולימפי)

ארטיום דולגופיאט: ''אני לא חושב על הציפיות ממני''

שלישי | | 15:20    מאת אדי חליאבין

איגוד ההתעמלות ערך הרמת כוסית לכבוד החג וקבלת פנים חגיגית אחרי אליפות אירופה. זוכה מדליית הכסף בקרקע: ''התרגיל הכי טוב שלי אי פעם''. מדבדב: ''חיכיתי לרגע הזה כל הקריירה שלי''

אחרי שנים של משבר לא פשוט, ענף ההתעמלות חוזר לעצמו בגדול בשנתיים האחרונות. אין זה סוד שלינוי אשרם היא כבר מזמן מותג בהתעמלות האומנותית ואילו ארטיום דולגופיאט הוא ללא ספק יורשו של אלכס שטילוב בהתעמלות המכשירים. בסוף השבוע זכה דולגופיאט במדליית כסף בתרגיל הקרקע באליפות אירופה, זו השנה השנייה ברציפות, בתרגיל בו שטילוב הוותיק הגיע למקום החמישי. בנוסף, אנדריי מדבדב עשה שיפור משמעותי ביכולת וזכה במדליית כסף בשולחן הקפיצות. 
 


היום (שלישי) קיים איגוד ההתעמלות הרמת כוסית לכבוד חג הפסח וגם קבלת פנים חגיגית בעקבות ההצלחה באליפות אירופה בפולין. באירוע שהתקיים בהיכל טוטו בחולון, אמר דולגופיאט: "כל פעם בתרגיל אתה שוכח מי אתה ומה אתה, המטרה היא רק לעלות ולהראות מה אתה שווה. כשזוכים במדליה זו אותה השמחה כל פעם. לא חושב על הציפיות ממני, אני חושב שהתרגיל שעשיתי היה הכי טוב שלי אי פעם, אני לא מכוון להגיע לטוקיו דרך תחרויות גביעי העולם, אלא דרך אליפות העולם בשטוטגרט ובשביל זה צריך מדליה. זו המטרה ולשם אני מכוון".

מדבדב הנרגש הוסיף: "הייתה דרמה לא קטנה בתחרות, הייתה שמחה גדולה כשהבנו שיש מדליה, אני עדיין באופוריה ואין לי מילים לתאר כמה שאני מאושר. חיכיתי לרגע הזה כל הקריירה, שברתי כאן תקרת זכוכית מאוד עבה, זה גמר חמישי שלי בקריירה ברמה היבשתית ומדליה ראשונה. זה רגע שאזכור לכל החיים, מתרגש עד עכשיו. אלכס שטילוב צעק לי שיהיה בסדר ושלא החשיבו את דרגת הקושי, הוא עזר לי להבין שיש תקווה למדליה. בלי האמונה של סרגיי כל זה לא היה מתאפשר".
 


מאמן נבחרת הגברים סרגיי וייסבורג: "תודה רבה לכל הספורטאים שעובדים ביחד. כל התוצאות שלנו היום בזכות אלכס שטילוב כי המדליה הראשונה הייתה שלו ובזכותו כולם האמינו שאפשר לעלות על הפודיום. מקווה שזה רק ימשיך. כל השלושה יהיו במשחקי אירופה במינסק ויתחרו מול הטובים ביבשת, עוד בדיקה לקראת אליפות העולם, ששם אפשר לקבוע את הקריטריון לטוקיו. כולם עוזרים אחד לשני ובלי העזרה הזאת לא היו מצליחים". 

יו"ר איגוד ההתעמלות, עודד אברמסון: "בכל תחרות אנחנו מגיעים להישגים ושוברים את תקרת הזכוכית. נבחרת הגברים שלנו פשוט נהדרת. אחד עוזר לשני, תומכים אחד בשני, אין מריבות. אלכס שטילוב חסר כאן, והוא תורם רבות לנבחרת, הוא בעצם זה ששבר ראשון את תקרת הזכוכית. הראש שלנו קדימה, לאליפות העולם וטוקיו". אברמסון גם אמר בחצי חיוך לדולגופיאט: "פחות מזהב בטוקיו ולא מדברים איתך". 

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות