אליפות אירופה בשייט: שחר רשף זכתה במדליית ארדמחר: הפועל ראשל''צ תנסה לשמור על המקום הראשוןלינה גלושקו העפילה לחצי גמר פיוצ'ר קריית מוצקיןסלע מדיקל תיתן חסות לג'ודאיות רז הרשקו וכרם פרימובימים שנבחרת ישראל מארחת: הליגות לא יתקיימוהגרלת סיבוב ח' של גביע המדינה תתקיים ביום שניתמימות דעים בספרד: ''צ'אבי ימונה למאמן ברצלונה''נאבקת בספסרות: מכבי ת''א שלחה מכתבי אזהרהשני בישולים לגדי קינדה, קנזס סיטי ראשונה במערבלמרות הערעור במעמדו: עמיאל לא יפוטר בשלב זה
פדרו גלבאן (רמי כהן שמאלי)

גלבאן הגיש בקשה לתושבות קבע: ''זו תקופה קשה''

ראשון | | 13:10    מאת מערכת ישראל ספורט

הקשר הוותיק, שקיבל אישור עבודה עד תום העונה בלבד, הגיש בקשה לשר הפנים אריה דרעי לתושבות קבע: ''זו מדינה קטנה עם לב גדול, הילדים שלי כלל לא מכירים את ארגנטינה''

הקשר הוותיק, פדרו גלבאן, שקיבל כזכור מרשות ההגירה והאוכלוסין אשרת עבודה עד לסיום העונה  בתום סאגה ארוכה, כינס היום (ראשון) מסיבת עיתונאים לאחר שהגיש בקשה לשר הפנים אריה דרעי לקבל מעמד של תושב קבע במדינת ישראל כדי שיקבלו את כל הזכויות לאור העובדה שהם חיים בארץ כבר למעלה מ-10 שנים. במסיבת העיתונאים השתתפו גם אשתו וארבעת בנותיו של גלבאן, משה דמאיו, יו"ר ועדת הספורט של הכנסת ח"כ יואל רזבוזוב מ"יש עתיד" ושני עורכי הדין של פדרו, תומר ורשה וניסים ורסנו, המתמחים בהסדר מעמד בישראל וקבלת אזרחות.

גלבאן פתח ואמר: "קודם כל, אני מאוד שמח לחזור למגרש ולשחק. אני רוצה להודות למשה דמאיו ולמשפחה שלו, לח"כ רזבוזוב ולעורכי הדין שלי. הילדים שלי לא מכירים את ארגנטינה, אנחנו אוהבים את ישראל. אין בי שום כעס על אף אחד, זה הכל בשבילי. זו מדינה קטנה, עם לב גדול .יכול להיות שהקבוצות בהן שיחקתי לא הכירו לגמרי את החוקים ולכן לא הסדירו את היתר העבודה שלי, אבל אני לא כועס על אף אחד. עברנו תקופה קשה, אבל עכשיו אני יכול לחזור לעבוד ולהביא משכורת הביתה". הקשר בן ה-33 שיחק לאורך הקריירה הישראלית שלו בבני יהודה, הפועל תל אביב, הפועל אשקלון ומכבי פתח תקווה.

פדרו גלבאן (רמי כהן שמאלי)
משה דמאיו, שמלווה אותו כבר תקופה ארוכה, הוסיף: "אני חושב שתרומתו של פדרו לחברה הישראלית ולכדורגל הישראלי ידועה לכולם, אבל היא תמשיך גם בעתיד. הוא סיים לפני כמה שבועות קורס מאמנים, יש לו יכולת וידע לתרום לדור הצעיר. הוא הגיע לפני 10 שנים ומעולם לא הייתה בעיה איתו - להפך. הילדים שלו חיים פה ומדברים עברית, אני לא רואה שום אפשרות אחרת מלבד שהוא יקבל תושבות קבע. המון קבוצות בענפים נוספים השיגו תושבות קבע לספורטאים וברגע שהם סיימו את הקריירה, הם עפו מפה. פה מדובר במקרה אחר. פדרו כבר נמצא בשלהי הקריירה, אבל הוא רוצה להישאר בישראל גם אחרי הפרישה ולתרום".

בבקשה שהוגשה לשר הפנים דרעי נכתב כי "משפחת גלבאן מעוניינת להמשיך לחיות בישראל ולהמשיך לתרום למדינה חברתית וספורטיבית... גלבאן מחזיק בידיו המלצות של שרת התרבות והספורט, יו"ר שדולת הספורט בכנסת ח"כ יואל רזבוזוב, ח"כ מיקי זוהר ושל ראשי ההתאחדות הישראלית לכדורגל ומנהל הספורט, המצדדים כולם במתן מעמד לו ולמשפחתו בישראל". בבקשה מצוינים גם ספורטאים אחרים שקיבלו את המעמד כמו אמארה סטודמאייר, סרגיי טרטיאק, אלכסנדר אובארוב, מוראד מגמדוב, גוסטבו בוקולי, ג'ובאני רוסו וניקולה ווייצ'יץ'.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות