רפאלוב בישל בניצחון אנדרלכט, אלטמן ניצח את נאתכואיביץ': ''עבדתי עם שחקנים גדולים, זהבי כוכב אמיתי''עכשיו זה רשמי: פתיחת המונדיאל הוקדמה ביום אחדפורסמו מועדי מחזור הפתיחה של ליגת העל בכדורגלבזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףברדה: ''יש לנו שבוע ללמוד את קראיובה, אין תירוצים''הפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגהפועל גלבוע/גליל: לונדון פראנטס חתם לשנתיים נוספותעובר לאדומים: תמיר גלזר חתם לעונה בהפועל חיפהמרשים: ליהיא רז עלתה לגמר הקפיצות באליפות אירופה
אוהד הפועל פ''ת מציג אבנים שהושלכו (צילום מסך)

0:0 ללא נקודות בין הפועל פ''ת לבית''ר ת''א/רמלה

חמישי | | 16:53    מאת מערכת ישראל ספורט

בית הדין העליון דחה את ערעור הכחולים על הקנס שיקבלו בעקבות המשחק שפוצץ בליגה הלאומית ושינה את ההחלטה לערוך משחק חוזר: ''האחריות היא על שתי הקבוצות''. זעם גדול בהפועל פ''ת

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל החליט היום (חמישי) כי משחק הליגה הלאומית בין בית"ר תל אביב/רמלה להפועל פתח תקווה שהופסק בעקבות אלימות וזריקת אבנים (82) לא ישוחק שוב. בכך שינה את החלטת בית הדין המשמעתי וקבע שתוצאת המשחק שתיקבע היא 0:0 ללא מתן נקודות לקבוצות.

כזכור, המשחק שנערך באצטדיון ברמלה הופסק בדקה ה-82 בעקבות תגרה וזריקת אבנים מחוץ לחומה אל יציע אוהדי הפועל פתח תקווה ברמלה. בזמן הפסקת המשחק, המארחת הוליכה 0:1. לאחר שאוהדי הפועל פתח תקווה נמלטו מהיציע אל כר הדשא בעקבות מטר האבנים שהושלך לעברם, המשחק נעצר ולאחר שהמשטרה הגיעה למקום, החליט השופט לחדשו. אלא שאז, סירבו אוהדי פתח תקווה לשוב ליציע והמשחק הופסק סופית.

הדיין בערכאה הראשונה, עו"ד גיורא לנדאו, החליט לקבל את דרישתו ולהורות על קיומו של משחק חוזר, ובנוסף בית"ר תל אביב/רמלה נענשה בשני משחקי רדיוס בפועל, הפחתת 2 נקודות על תנאי וגם קנס של 20 אלף ש"ח, בעוד הפועל פתח תקווה, עליה הוטלה אחריות נמוכה בהרבה לאירועים, נקנסה ב-3,500 ש"ח בלבד. מועד המשחק החוזר כבר נקבע, וכך גם האצטדיון שיארח אותו (לאחר שהוחלט כי הוא לא ייערך ברמלה), אך בפתח תקווה לא ויתרו ובחרו לערער לבית הדין העליון של ההתאחדות על הקנס בסך 3,500 ש"ח ועל ההרשעה בהתפרעות אוהדים, תוך טענה שאוהדי הקבוצה היו הקורבן היחיד באותו אירוע וכי יש לפסוק ניצחון טכני של 0:3 לקבוצתם.
 


אב בית הדין העליון, השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, כתב בהחלטתו היום: "העילה האובייקטיבית היחידה בגינה לא חודש המשחק הייתה סירוב האוהדים לפנות את כר הדשא. זאת לאחר שיידוי האבנים פסק ולא נשקפה עוד סכנה לאוהדים. כזכור, תוצאת המשחק היתה 0:1 לרמלה, שמונה דקות לסיום מועדו החוקי של המשחק. במצב דברים זה ונוכח הממצאים העובדתיים שנקבעו בפרשה מצערת זו, לא ניתן להטיל את האשם בהפסקת המשחק על אף אחת מהקבוצות ומחומר הראיות עולה בבירור כי ניתן להטיל את האחריות לאירועים המחפירים המגרש, שגרמו בסופו של דבר להפסקת המשחק, על שתי הקבוצות יחד". הדיין נוסף עו"ד בן ציון פרחי הסכים לדברים, כאשר הדין השלישי פרופ' מיגל דויטש הסתייג מהענישה הזהה לשתי הקבוצות והבהיר כי לטעמו ראוי היה להעניש את בית"ר תל אביב/רמלה בהפחתת נקודות בפועל.

מהפועל פתח תקווה נמסר בתגובה: "אנו המומים ומאוכזבים מההחלטה ההזויה שקיבל בית הדין. אין זה מתקבל על הדעת שהפועל פתח תקווה נמצאה אשמה באירועי המשחק ברמלה. מדובר באירוע חמור ביותר, שסיכן את שלומם של אוהדינו הצעירים והמבוגרים גם יחד. תשובתו של בית הדין אינה תורמת כלל למיגור האלימות והשבת הביטחון של הורים וילדים המבקשים להגיע ליציעים. את המוטל עלינו עשינו בכך שמיד לאחר המשחק דאגנו לילדים שחוו טראומה, חיבקנו אותם, הפגשנו אותם עם פסיכולוג וקיימנו עבורם חוויה מתקנת. תוצאת המשחק היא שולית לחלוטין במקרה זה. מדובר פה במסר חשוב בהרבה לכלל ציבור אוהדי הכדורגל והחלטה כמו זו שהתקבלה מנציחה את בעיית האלימות וחוסר הביטחון במגרשים".

אבוקות ביציע של בית''ר ירושלים (ליאת אבשלומי)
* בית"ר ירושלים נקנסה ב-25 אלף ש"ח בעקבות זריקת שתי אבוקות בידי אוהדיה במשחק מול הפועל באר שבע. ביתר טענה בדיון כי המצלמות של באר שבע באצטדיון טוטו-טרנר הן ברמה ירודה, ולא ניתן היה לזהות באמצעותן את האוהדים שהדליקו את האבוקות.

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות