נבחרת הקדטים של ישראל הפסידה ליוון ברבע הגמרבכר: ''עשינו חצי דרך אל החלום, המשחק בשבת תקוע''חלום האלופות בחיים: 2:3 למכבי חיפה על הכוכב האדוםלברון ג'יימס האריך את חוזהו בלייקרס בשנתיים נוספותסכנין סיימה שנייה בבית א', נקודה ראשונה להפועל חיפהרון פולונסקי סיים חמישי בגמר ב-200 מטר מעורב אישיענבר: נלמד ונתקן טעויות תוך מתן גיבוי מוחלט לשופטיםשלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרהרכש חדש למחזיקת הגביע: שאפי סוליימאנוב חתם בב''שאיביץ': ''אנחנו מצפים לצרף 2-3 שחקנים נוספים בקרוב''
האירוע החגיגי היום (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

אבדיה: ''קשה יותר לשמור על הגביע מאשר לזכות בו''

שלישי | | 12:43    מאת מערכת ישראל ספורט

כוכב נבחרת העתודה דני אבדיה דיבר במסיבת העיתונאים הרשמית לקראת אליפות אירופה שתיערך בקיץ בישראל: ''אני בא לשחק כאחד בין שווים''. בית הלחמי: ''לא חלמנו על גביע גם בקיץ שעבר''

מספר חודשים אחרי הזכייה ההיסטורית של נבחרת העתודה באליפות אירופה 2018, נפתח רשמית הקמפיין לקראת אליפות אירופה לנבחרות עתודה 2019 שתיערך כאן אצלנו בישראל בקיץ הקרוב. במסיבת העיתונאים החגיגית שנערכה היום (שני) על הפרקט של היכל קבוצת שלמה נטלו חלק יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי, נציג עיריית תל אביב דני בנעים, המאמן אריאל בית הלחמי ושני שחקני הנבחרת דני אבדיה וים מדר.

הלוי אמר: "נכון שכסף זה גורם חשוב, אנחנו קודם כל מסתכלים על ההיבט הספורטיבי והציבורי. כשיש לנו הזמנות להביא אירועים כאלה נעשה את זה, אנחנו הולכים להגיש עוד מועמדויות לארח אליפויות אירופה נוספות. אנחנו נעזרים בממשלה ובמשרד הספורט, סדר הגודל של מחיר האליפות הוא בין חמישה לשישה מיליון שקלים ואני מאמין שנצליח לגייס את כל הכסף הדרוש".

האירוע החגיגי היום (עודד קרני, איגוד הכדורסל)
בית הלחמי אמר: "מאוד מרגש להיזכר במה שעשינו. אני גאה באיגוד שהצליח להביא את האליפות לארץ עוד לפני שזכינו בשנה שעברה. זה כבוד גדול לכדורסל שלנו וחווית ספורט כי נראה פה את כוכבי העתיד. ברמה האישית זו זכות גדולה לאמן את הנבחרת, ולעמוד פה במדינה שלנו באולם הזה עושה אותי גאה ונרגש. אנחנו מצפים לזה ומקווים שתהיה חוויה טובה לכולם".

המאמן הוסיף:"הנבחרות הן שונות, אנחנו לא יודעים מי השחקנים שירכיבו את הסגל הסופי, נשחק הכי טוב שאנחנו יכולים אבל להבטיח עוד גביע זה נראה קצת מוזר כרגע. לא חלמנו שנזכה גם בקיץ שעבר אבל הכל יכול להיות, אני מבטיח שתראו נבחרת מאוד מגובשת, רוב השחקנים יהיו חדשים, הם יבינו שהנבחרת יותר חשובה מהיכולת האישית. אני לא מדבר על אף אחד ברמה האישית, לנבחרת ישראל צריך להתייחס כנבחרת, הדור החדש מאוד".

בית הלחמי סיכם: "הנבחרות הן שונות, אנחנו לא יודעים מי השחקנים שירכיבו את הסגל הסופי, נשחק הכי טוב שאנחנו יכולים אבל להבטיח עוד גביע זה נראה קצת מוזר כרגע. לא חלמנו שנזכה גם בקיץ שעבר אבל הכל יכול להיות, אני מבטיח שתראו נבחרת מאוד מגובשת, רוב השחקנים יהיו חדשים, הם יבינו שהנבחרת יותר חשובה מהיכולת האישית. אני לא מדבר על אף אחד ברמה האישית, לנבחרת ישראל צריך להתייחס כנבחרת, הדור החדש מאוד מוכשר, יש פה שחקנים שכולם מדברים על הכישרון שלהם, הכישרון זה לא הכי חשוב, הדרך שלהם יותר חשובה, זאת גאווה גדולה שהטורניר הזה הוא פה".

האירוע החגיגי היום (עודד קרני, איגוד הכדורסל)
אבדיה אמר: "תמיד כיף לעשות עוד שנה במיוחד כשאתה צעיר. אני בא לשחק בין שווים ולנסות לעשות את הטוב ביותר. אני חושב שזה מדהים שהאליפות פה בארץ, נקבל את התמיכה של הקהל זה יעזור לנו, קשה יותר להשאיר את הגביע מאשר לזכות בו. מבחינתי כל הטורנירים האישיים זה לא השוואה, אני כן בא ומביא את הניסיון שלי משנה שעברה כי באמת עשינו משהו גדול, כל שחקן גם אם הוא היה במעמד הזה או לא צריך לבוא הכי טוב שהוא יכול כי הנבחרת מעל הכל. אני אבוא הכי מפוקס והכי חד שאני יכול, אני אעשה את המקסימום שלי בכל מסגרת שאני נמצא בה ובמיוחד בנבחרת".

מדר סיכם את התחושות: "זאת זכות גדולה לשחק בנבחרת, אני מכיר את האולם הזה טוב, מאוד כיף כן ואני מקווה שגם בקיץ זה יהיה ככה. אני אכין את עצמי ברמה הכי גבוהה שיש. עדיין לא הגעתי למספיק אימונים, הסגל הוא בטוח כישרוני, אני מכיר את החברים, העתודה שנה שעברה עשו באמת משהו גדול"ץ

נגישות