מכבי ת''א לא תיענש על הקריאות ''הומו'' לדני עמוס''לא רצינו למצוא את עצמנו חסרי אונים מול השחקנים''בוזגלו פרש בדמעות: ''ההחלטה הזאת קורעת את הלב''אוסטרליה: מדבדב יפגוש את ציציפאס בחצי הגמרבעקבות הטעויות: פפיר ופריד לא שובצו במחזור הקרוביאנקוביץ', ג'אסי ומארה שוחררו מבית''ר י-ם, דגני יישארהפועל נוף הגליל הודיעה רשמית על צירוף וויסאם רבאחיצחק אספה מצטרף לבני יהודה: ''אתנדב ב'אור ירוק'''עמותת בית''ר ירושלים קמה מחדש וגייסה כמיליון ש''חזוסמן: ''נהניתי מכל רגע, אני שלם עם ההחלטה שלי''
נבחרת הג'ודו בפריס (איגוד הג'ודו)

גראנד סלאם פריס: מדליית כסף למוקי, ארד לפלצ'יק

ראשון | | 20:50    מאת מערכת ישראל ספורט

דרמת שיפוט בפריס: שגיא מוקי כבר חגג עם איפון בגמר מול רסל, אבל הניצחון נפסל בסיוע ה-VAR ובסופו של דבר הגרמני ניצח. בניגוד לפיטר פלצ'יק שניצח, ששון וקוכמן הפסידו בקרב על הארד

היום השני לתחרות נפתח הבוקר (ראשון) בברסי ארנה בפריז עם השתתפות של המשקלים הכבדים יותר- 81 ,90 ,100, ומעל 100 ק"ג בגברים ו-70 ,78 ומעל 78 ק"ג בנשים. ארבעה ספורטאים ישראלים מנבחרת הגברים החלו את דרכם הבוקר וארבעתם ניצחו בסיבובים הראשונים עד לשלבי ההכרעה, שם התמודדו בקרבות המדליות. שגיא מוקי התמודד בגמר ונוצח (עד 81 ק"ג), לי קוכמן (90 ק"ג) פיטר פלצ'יק (100 ק"ג) ואורי ששון (מעל 100 ק"ג) התמודדו על הארד. 

שגיא מוקי, שזכה בזהב במשקל עד 81 ק"ג לפני שבועיים בתל אביב, העפיל לגמר לאחר יום מרשים מבחינתו. את יום הקרבות פתח בניצחון באיפון על ג'ונתן אלארדון הצרפתי בחלוף 1:43 ד' מהפתיחה, המשיך בניצחון באיפון 24 שניות בתוך הגולדן סקור ובתום 4:24 ד' על יריבו דורין גוטונואגה המולדובי, ובשמינית הגמר גבר באיפון נוסף על היווני אלקסיוס נתנטסידיס 1:51 ד' מהפתיחה. ברבע הגמר פגש מוקי את הבלגי מתיאס קאס עליו גבר בגמר הגראנד סלאם באבו דאבי בדצמבר 2018. יתרון מוקדם של וואזרי נתן לישראלי דחיפה גדולה ובחלוף 59 שניות בלבד מפתיחת הקרב השיג גם את האיפון שהעלה אותו לחצי הגמר, שם גבר באיפון על רוסלן מושאייב הקזחי, 2:58 ד' מפתיחת הקרב. בגמר פגש מוקי את דומניק רסל הגרמני מדליסט הזהב מגראנד פרי זאגרב 2018. יתרון וואזרי לטובתו של הישראלי נראה מבטיח ולאחר מכן גם המשיך עם הטלה נוספת, השופטת סימנה לאיפון אך לאחר בדיקה במצלמות הניקוד בוטל, ורסל הגרמני החזיר עם הטלה משלו, איפון לגרמני שסיים עם הזהב והשאיר את מוקי עם מדליית הכסף.

לי קוכמן, שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 90 ק"ג, החל את דרכו עם ניצחון באיפון מהיר ומבריק על מוחמד אל נאחס הקנדי 19 שניות בלבד מפתיחת הקרב. ההטלה של הישראלי הוכתרה כהטלה היפה ביותר עד כה בתחרות על ידי האיגוד העולמי. קוכמן נראה טוב כאשר בסיבוב הבא המשיך עם איפון נוסף על מקסים אמינוט הצרפתי, בתום 2:05 ד'. בשמינית הגמר גבר באיפון על מדליסט הזהב מגראנד פרי אגדיר, קוסן קלאמורזאב הרוסי בחלוף 2:14 ד', וברבע הגמר ניצחון מהיר נוסף של קוכמן הפעם עם איפון גנטולגה המונגולי, 49 שניות בלבד מפתיחת הקרב. רצף הניצחונות של הישראלי שעמד על ארבעה איפונים בארבעה קרבות, נעצר בחצי הגמר שם נוצח בידי איסלאם בוזבאייב הקזחי, מדליסט הזהב מגראנד סלאם באקו 2017 ומדליסט הזהב מגראנד פרי תוניס 2018. יתרון וואזרי הספיק לקזחי ששלח את קוכמן להתמודד בקרב על הארד נגד טוט כריסטיאן ההונגרי, שניצח בדקה האחרונה לקרב לאחר ששני היריבים ספגו שני עונשים ונדמה כי הקרב יוכרע בגולדן סקור, הצליח טוט להטיל את קוכמן על גבו, לסיים עם הארד ולתת מחמאות ותשואות לקוכמן שנאלץ להסתפק רק במקום החמישי. 
 


פיטר פלצ'יק, שעשה שנה נהדרת ב-2018 במשקל עד 100 ק"ג, עם זכייה בזהב בגראנד סלאם אבו דאבי ובזהב בגראנד פרי האג וטביליסי, לא לקח חלק בגראנד פרי תל אביב לפני כשבועיים עקב מחלה וזו לו התחרות הראשונה שלו הפותחת את 2019. את דרכו החל פלצ'יק בניצחון ביתרון עונשים, כשיריבו ג'וש ארמנטרוס הקובני ספג עונש שלישי לחובתו בתום 2:59 ד'. בסיבוב הבא, שמינית הגמר, גבר הישראלי על גיאורגי מינשקין האסטוני גם כן ביתרון עונשים כשעונש שלישי לחובתו של האסטוני הגיע בחלוף 2:43 ד'. ברבע הגמר, ניצח פלצ׳יק באיפון את ניאז בילאלוב הרוסי בתום 3:35 ד' מהפתיחה. בקרב חצי הגמר הוביל פלצ'יק ביתרון וואזרי על ארון וולף היפני, אלוף העולם מ-2017 ומדליסט הזהב מגראנד סלאם אוסקה 2018. טעות קריטית של הישראלי בחלוף 2:51 ד' איפשרה ליפני לרתק את פלצ'יק ולשלוח גם אותו לקרב על הארד, שם פגש להתמודדות את זלקו קומריץ' הקרואטי. שני עונשים לחובתו של פלצ'יק לא מנעו מנעו ממנו לסיים יום גדול עם איפון בתום 2:29 דקות מהפתיחת הקרב, ועם מדליית הארד. 

אורי ששון חזר למרכז הבמה במשקל מעל 100 ק"ג. את דרכו החל ששון בניצחון על נביל זלגה הצרפתי עם יתרון וואזרי ובחלוף 2:06 ד' הגיע גם האיפון המיוחל. בשמינית הגמר ניצח ביתרון עונשים כאשר יריבו הרומני, ולדוט סימיאוניסקו ספג עונש שלישי לחובתו 3:22 ד' מתחילת הקרב. ברבע הגמר גבר ששון על היפני קוקאורו קאגאורה, מדליסט הזהב מגראנד סלאם פריז אשתקד ב-2018. יתרון וואזרי בדקה האחרונה לקרב הספיק לישראלי להעפיל לחצי הגמר, שם נוצח באיפון בידי קים סונגמין הדרום קוראיני 1:54 ד' מהפתיחה. בקרב על מדליית הארד נוצח ששון על ידי קוקאורי האזרי, סגן אלוף העולם הנוכחי. 

המאמן הלאומי של נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה: "אין גבולות לרצונות ולנחישות שלנו. אני מתרגש לומר שעשינו הסטוריה. זו קפיצת מדרגה משמעותית לנבחרת שלנו. ההישג הוא חסר תקדים מבחינתי, הגענו לתחרות שמונה ספורטאים שמהם שישה התמודדו על מדליה כשחמישה מהם הגיעו לחצי גמר בטורניר הגדול והקשה בעולם. ברוך שמאילוב זכה במדליית ארד, שגיא מוקי במדליית כסף, פיטר פלציק במדליית ארד דניאל בן דוד, לי קוכמן ואורי ששון דורגו במקום החמישי. אני גאה בנבחרת ישראל".

נגישות