ההכרעה עוברת להולנד: רק 0:0 לאייאקס מול אפואלרכבת אווירית של מכבי ת''א, ג'ייק כהן נגד המנהלתאוחנה: ''מצפים לעונה הזאת כמו שלא ציפינו הרבה זמן''ביברס נאתכו הוצג בפרטיזן בלגרד: ''הלכתי עם הלב''אישור הכבאות התקבל, בלומפילד יהיה מוכן בזמן?נשים: אליצור רמלה תפתח את העונה מול מכבי רעננהקבוצת הנשים של צ'לסי התארחה במרכז פרס לשלוםחבשי חתם ל-5 שנים במכבי חיפה ומונה לקפטן המשנהקטי ספיצ'קוב קרובה למדליה בתחרות הקדם אולימפיתהמגן הצעיר שממשיך לחלום בגדול: הכירו את אוהד סעדה
ברוך שמאילוב עם המשלחת בפריס (איגוד הג'ודו)

ברוך שמאילוב זכה במדליית ארד בגרנד סלאם פריס

שבת | | 20:22    מאת מערכת ישראל ספורט

איפון בקרב על הארד הבטיח לשמאילוב מדליה בקטגוריית משקל עד 66 ק''ג, בעוד המתחרה שלו על הכרטיס לטוקיו, טל פליקר, הפסיד באיפון תוך 13 שניות. דניאל בן דוד (עד 60 ק''ג) סיים החמישי

שבועיים בלבד עברו מאז אירח איגוד הג'ודו הישראלי את התחרות ההיסטורית - גראנד פרי תל אביב 2019, שבה זכו ספורטאי נבחרת ישראל להישגים מרשימים והפנים כבר נשואות אל עבר המטרות הבאות בקמפיין האולימפי לטוקיו 2020, כאשר הדרך לשם עוברת באחת התחרויות החזקות והיוקרתיות בסבב העולמי - גראנד סלאם פריס בהשתתפות 572 ספורטאים מ-97 מדינות שונות בעולם. יומה הראשון של התחרות נפתח היום (שבת) עם משקלים 48,52,57,63 בנשים ו-60,66,73 ק"ג בגברים, כאשר ארבעה ספורטאים מנבחרת הגברים הישראלית לקחו חלק ביום הקרבות.

ברוך שמיאלוב (עד 66 ק"ג) שנאבק ביחד עם טל פליקר על הכרטיס הבודד לטוקיו, החל את דרכו בסיבוב השני שם גבר בניצחון בגולדן סקור על האוקראיני בוגדן איידוב בחלוף 4:58 ד' מפתיחת הקרב. הקרב בין שמאילוב לבין האוקראיני היה שחזור של המפגש הקודם ביניהם לפני כשבועיים בגראנד פרי תל אביב, אז כזכור ידו של האוקראיני הייתה על העליונה.
בסיבוב הבא, שמינית הגמר, המשיך בניצחון באיפון על ג'ייקוב ולוייס הקנדי בחלוף 3:34 ד' מהפתיחה והעפיל לרבע הגמר, שם פגש את עבדולה עבדולזליוב הרוסי. יתרון וואזרי לטובתו של הרוסי לא מנעו משמאילוב לחזור מהפיגור, להשוות עם וואזרי משלו ולהמשיך אל תוך הגולדן סקור שם, בחלוף 5:16 ד' השיג את הוואזרי הנוסף ששלח אותו אל חצי הגמר, בו נוצח לאחר שהפסיד באיפון לוואזה מרגוולשווילי הגיאורגי מדליסט הארד מאליפות העולם 2017, בתום 4:25 ד', הפסד ששלח את הישראלי להתמודד בקרב על מדליית הארד בו כאמור ניצח.

דניאל בן דוד (עד 60 ק"ג) שחזר רק לאחרונה מפציעה ממושכת של חצי שנה, החל את יום הקרבות שלו במשקל עד 60 ק"ג בסיבוב השני, שם גבר על יורה ורסטראטן הבלגי שזכה לפני שבועיים בזהב בגראנד פרי תל אביב. בן דוד השיג יתרון וואזרי ובחלוף 2:56 ד' ורסטראטן נאלץ לפרוש, דבר שהעלה את הישראלי לשלב הבא בו ניצח את הבריטי המצוין אשלי מקיינזי בתום דקה ו-6 שניות בלבד מפתיחת הקרב, לא לפני שהבריטי השיג יתרון וואזרי. רצף הניצחונות של בן דוד נעצר ברבע הגמר, שם נוצח בידי דאשוודה המונגולי עם עונש שלישי לחובתו בתום 2:46 ד', ששלח אותו היישר אל בית הניחומים, שלב הרפסאג' בו גבר ביתרון עונשים על הצ'כי דייוד פולקארביק בתום קרב עיקש שהוכרע בעונשים עמוק בתוך הגולדן סקור. בקרב על הארד הפסיד בן דוד.

טל פליקר, המדורג במקום החמישי בעולם במשקל עד 66 ק"ג, נוצח כבר בקרב הראשון שלו בתחרות היום כאשר הפסיד לאדריאן ניטו הספרדי, שהשיג יתרון וואזרי ושמר עליו עד לסיום. טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) נוצח בסיבוב השלישי והודח מהמשך התחרות. את דרכו החל בוטבול מדליסט הארד מגראנד פרי תל אביב 2019, בניצחון בסיבוב הראשון כאשר גבר על הפיני איטו למנן ביתרון עונשים בתום 2:53 ד' מהפתיחה, המשיך בניצחון נוסף ביתרון וואזרי על פיי נג'יה מגמביה, אך הודח לאחר מכן כאשר הפסיד למונגולי צוגבטאר צנד-אוחיר באיפון מהיר לטובותו של המונגולי.


יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי: "היכולת אינה מקרית וגם ההישגים לא מקריים. היכולת של הספורטאים עקבית ומעידה על עבודה נכונה ומקצועית". מאמן הנבחרת אורן סמדג'ה: "נבחרת ישראל מוכיחה שוב את היכולת הגבוהה ואת רוח הלחימה הבלתי מתפשרת של כל אחד ואחד מהספורטאים, גם כאן בגרנד סלאם פריז היוקרתי והאיכותי".

נגישות