מכבי ת''א לא תיענש על הקריאות ''הומו'' לדני עמוס''לא רצינו למצוא את עצמנו חסרי אונים מול השחקנים''בוזגלו פרש בדמעות: ''ההחלטה הזאת קורעת את הלב''אוסטרליה: מדבדב יפגוש את ציציפאס בחצי הגמרבעקבות הטעויות: פפיר ופריד לא שובצו במחזור הקרוביאנקוביץ', ג'אסי ומארה שוחררו מבית''ר י-ם, דגני יישארהפועל נוף הגליל הודיעה רשמית על צירוף וויסאם רבאחיצחק אספה מצטרף לבני יהודה: ''אתנדב ב'אור ירוק'''עמותת בית''ר ירושלים קמה מחדש וגייסה כמיליון ש''חזוסמן: ''נהניתי מכל רגע, אני שלם עם ההחלטה שלי''
שגיא מוקי חוגג הערב (איגוד הג'ודו)

גרנד פרי ת''א: זהב למוקי, כסף לשמש, ארד לבוטבול

שישי | | 18:36    מאת מערכת ישראל ספורט

יום מוצלח לישראלים: אלוף אירופה (עד 81 ק''ג) השלים תחרות מושלמת וסיים ראשון במשקל שלו. שמש (עד 63 ק''ג) הפסידה בגמר לאיטלקייה מריה קנטרצ'יאו. טוהר בוטבול (עד 73 ק''ג) זכה בארד

אחרי יום פתיחה מוצלח מאוד למתחרים הישראלים בגרנד פרי תל אביב בג'ודו, היום (שישי) עמדו ארבע קטגוריות משקל עמדו על הפרק - שתיים אצל הגברים ושתיים אצל הנשים - ולמזרנים באולם הדרייב אין עלו 14 ג'ודוקא ישראלים. שלושה מהם קטפו מדליות - שגיא מוקי (זהב), ענבל שמש (כסף) וטוהר בוטבול (ארד). פיטר פלצ'יק, פוטנציאל למדליה נוספת מחר, לא יתחרה בשל מחלה משום שהוא סובל מחום גבוה בימים האחרונים.

שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) החל את סבב הקרבות עם ניצחון באיפון מהיר מול אלאין אפרהאמיאן מאורגאווי, 17 שניות בלבד מפתיחת הקרב, לאחר מכן גבר בגולדן סקור בקרב שנמשך 5:31 דק' על סרגיי קריווצ׳ץ' האוקראיני. ברבע הגמר גבר על האזרי מוראד פטיאייב ביתרון עונשים, כאשר האזרי ספג שלושה עונשים, דבר שהקנה למוקי מקום בחצי הגמר, קרב שהיווה למעשה שיחזור של גמר אליפות אירופה 2018, בו פגש הישראלי את סמי שושי הבלגי עליו גבר באיפון בתום 3:04 דק' והבטיח מדליה. בגמר הוא פגש את איבאילו איבנוב, אותו ניצח באיפון מרשים, תוך דקה וחמש שניות.

ענבל שמש (עד 63 ק"ג) החלה את דרכה בסיבוב השני, שם גברה בוואזרי על קלואה איבין מצרפת בתום 4 דקות. בקרב הבא רבע הגמר ניצחה באיפון תוך 3:06 דק' את גיק ואן דן בארד ההולנדית, שגברה בקרב המקדים על אליס שלזינגר. בחצי הגמר חיכתה לשמש משוכה לא פשוטה, הברזילאית קייטלין קוואדרוס אך בתום קרב עיקש השיגה הישראלית וואזרי, שמרה עליו עד לסיום והעפילה גם היא לגמר התחרות, שם פגשה את מריה סנטארצ'יו מאיטליה - שגברה עליה בווזארי והותירה לשמש את מדליית הכסף.

טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג) החל את דרכו בניצחון באיפון על הקנדי אנטוני בושארד בחלוף 3:31 דק' מהפתיחה, המשיך בניצחון נוסף בגולדן סקור על האמריקאי אלכסנדר טורנר בתום 4:23 דק', ברבע הגמר סיפק קרב אדיר עם הובלה של יתרון וואזרי אך טעות קריטית בשניות הסיום, העניקה ליריבו קחוג'זודה מטג'יגיסטן את הניצחון והמקום בחצי הגמר ושלח את הישראלי לבית הניחומים, שם גבר בקרב הרפסאג' על אוגוסטו מילוני האיטלקי בתום קרב ארוך ועיקש שנכנס עמוק אל תוך הגולדן סקור, בתום 8:30 דקות, דבר שהקנה לו מקום בקרב על מדליית הארד, בו התמודד מול נילס סטומפ השוויצרי. אחרי ששני המתחרים קיבלו עונש, בוטבול השיג את הווזארי שהעניק לו מדליית ארד.

עוד בגברים

בקטגוריית משקל של עד 73 ק"ג, אורון גינר הפסיד בקרב הראשון לג'ומאנייאזוב מטורקמינסטן. דן רוזמרין ניצח בסיבוב הראשון את המולדובי איון נאקו אך הפסיד בהמשך לארטום קאחמולה האוקראיני. דין גמר ניצח בסיבוב הראשון את האוזבקי אולוגבק אוטמורודוב בגולדן סקור, אך הפסיד בקרב השני לרוסתם אורג'וב האזרי. במשקל של עד 81 ק"ג, דילן רצ'יסטאר הפסיד בסיבוב הראשון ליווני אלכסיוס נטנטסידיס, גל אלייב החל בסבב השלישי שם נוצח בידי סמי שושי הבלגי, רותם מעוז הפסיד בסיבוב הראשון לאנרי מפורטוגל.

עוד בנשים

בקטגוריית משקל של עד 63 ק"ג, עדי גרוסמן ניצחה באיפון בסיבוב הראשון את האמריקאית אליסיה גילס ובסיבוב השני, הפסידה לגאוונד אדאוויג׳ האיטלקיה בגולדן סקור. פז לייבל גברה בסיבוב הראשון על אדלינה סטפני דובר בגולדן סקור אך הפסידה באיפון לוולנטינה קוסטנקו. גילי שריר הפסידה בקרב הראשון למריה סנטארצ'יו מאיטליה והודחה מהמשך התחרות. במשחק של עד 70 ק"ג, ירדן מאירסון גברה באיפון על מרים טסחאטוריה הגיאורגית בסיבוב הראשון, אך הודחה בהמשך כשהפסידה למאטיניאזובנה האוזבקית. מאיה גושן נוצחה בסיבוב הראשון בידי אמיחי סוק הדנית.

נגישות