גילי לנדאו סיים את דרכו כמאמנה של נבחרת הנשיםבר נתן ישפוט את גמר הגביע בין מכבי חיפה להפועל ב''שדוכי: ''כלפון בלילה חלם רק איך להעניש ולקנוס אותנו''כ-300 אוהדי בית''ר ירושלים הפגינו ליד ביתו של חוגגיעקב שחר לשחקנים: ''בואו נסיים את העונה כמו אלופים''מסאי דגו מונה למאמן הנוער של מכבי חיפה: ''כבוד גדול''מיאמי עלתה ל-0:1 מול בוסטון בגמר המזרח, באטלר כיכבליברפול ניצחה בסאות'המפטון, ההכרעה: במחזור הנעילהרה''מ בנט שוחח עם יעקב שחר ובירך על הזכייה באליפותהפועל ירושלים פירקה את גלבוע/גליל והשוותה ל-1:1
שלומי בן מוחה (אינסטגרם)

הכישרון שמסרב לוותר: הכירו את שלומי בן מוחה

שלישי | | 15:45    מאת ויק דסה

למרות שאביו נפטר כשהוא היה בגיל צעיר ולמרות שנאלץ לשבת בכלא בגלל ששובץ כלוחם בשיריון, הבלם בן ה-19 לא מוותר ולא מתכוון להיכנע גם לפציעה הקשה ממנה הוא סובל. מה המטרות שלו?

שלומי בן מוחה בן ה-19 משחק כבלם בהפועל צפרירים חולון. הוא החל לשחק בגיל קטן בילדים של הפועל באר שבע ולפני כעשר שנים עבר דירה לאזור המרכז והצטרף לחולוניה. רגע השיא שלו הוא הזכייה באליפות בנערים א' ועליית הליגה, בעוד רגע השפל הוא ההפסד בשמינית גמר גביע המדינה לכרמיאל.

בן מוחה הוסיף: "הקשר עם המאמן שלי, יוסי גורדנה, באמת טוב - במיוחד בתקופה הנוכחית שאני עובר פציעה לא קלה באזור המפשעה. הוא מאוד תומך בי ומרים אותי ותמיד מתעניין לשלומי. יוסי הוא דמות שהשפיעה עליי מאוד גם מהניסיון שלו בתור כדורגלן עבר מצליח, יכול ללמוד ממנו רבות בהמשך. אני מעדיף פחות לדבר על ההתנהלות של מחלקת הנוער והצוות המקצועי, אבל שחקנים שגדלים במקומות כאלה מבחינת תנאים, לא מקבלים את התנאים הדרושים על מנת להצליח. זה קשה יותר ממקומות מצליחים ומוכרים מכל הבחינות. אתה צריך עם הזמן לפתח לעצמך כוח רצון מאוד גדול והשהחלום שלך יהיה מספיק גדול ושתרצה אותו על מנת להצליח ממקומות כאלה".

שלומי בן מוחה (אינסטגרם)
הבלם הצעיר סיפר: "התחביב העיקרי שלי הוא כדורגל, אני לא מכיר דברים אחרים ולא רוצה גם להכיר. גם מחוץ לאימונים אני תמיד מדבר על זה, תמיד עובד לבד בחדר כושר ועם מאמנים אישיים ופיזיותרפיסטיים על מנת להיות טוב יותר וחזק יותר מיום ליום. השאיפות שלי הן להצליח בתחום שאני נמצא בו , בטח ובטח מהמקום בו אני נמצא, גם להוכיח לעצמי שאני מסוגל לזה ושהכל בחיים אפשרי. אני רוצה גם להוכיח למשפחה שלי ולילדים הבאים בתור שלא חייבים לגדול ממכבי או הפועל על מנת להוכיח שאתה שחקן גדול".

בן מוחה המשיך: "ספורטאי אחד משמעותי בחיי הוא דוד שלי, שחקן עבר בשם יניב אלול. הוא שיחק בהפועל באר שבע המון שנים, הוא גם היה בלם וזכה לקריירה מוצלחת מאוד. מבחינתי הוא משמעותי לא רק בגלל ציוני הדרך שהגיע אליהם, אלא במיוחד מהמקום שממנו הגיע. לא רצו אותו בהתחלה בהפועל באר שבע וכתוצאה מכך שיחק באופקים בליגה ב' ולמרות התנאים הקשים שהיו ולמרות הבעיות בבית (9 אחים) תמיד עבד קשה והאמין וטיפס לאט לאט. היום הוא סמל מבחינתי לכל כדורגלן שצומח מלמטה".

הבלם הוסיף: "קבוצה פייבוריטית? הפועל באר שבע. אני במקור משם וגם בגלל שדוד שלי שיחק שם. מבחינת המשפחה, אבא שלי נפטר כשהייתי בגיל מאוד קטן, אז לא זכיתי להכיר אותו, אבל אמא שלי תמיד תומכת בי ומעודדת בתקופות טובות יותר וכאלה שפחות. יש לה חלק עיקרי באדם ובשחקן שאני היום. מאמן עבר אחד שאני בקשר איתו עד היום הוא רן דנון. הוא זה שקיבל אותי לצפרירים חולון וכבר מגיל קטן ראה בי משהו מעבר למאמנים אחרים. אנחנו כבר 10 שנים בקשר ובעזרת השם, אזכה להוכיח גם לו שהבחירה בלקחת אותי תחתיו לא הייתה טעות".

שלומי בן מוחה (אינסטגרם)
בן מוחה המשיך: "אני משחק במועדון שלי 10 שנים, מתוכם נבחנתי שלוש פעמים - פעם אחת בהפועל באר שבע, פעם שנייה בהפועל תל אביב ופעם שלישית בבני יהודה. בשלושתם לא צלחתי את המבחנים בגלל סיבות כאלה ואחרות שלא קשורות תמיד לפן המקצועי ולשחקן שאני, אלא יש דברים לצערי בכדורגל הישראלי שהם מעבר ליכולת. תמיד מה שהנחה אותי בחיים זה עבודה קשה ורק על ידי כך אגיע למטרות שלי בזכות ולא בחסד ועוד אוכיח למאמנים שהפנו לי את האפשרות להתקדם במועדונים מצליחים יותר, שגם ממקומות כאלה אפשר להצליח ולהגשים את החלום שלך אך ורק על ידי עבודה קשה ואמונה עצמית גדולה".

הבלם הצעיר הוסיף: "מבחינתי הנבחרת תמיד הייתה ותישאר חלום גדול, היום כחייל בצבא אחת הסיבות שאני נשאר בשירות הצבאי שלי למרות המון בעיות שעשו לי בגלל שאני ספורטאי וצריך לצאת לאימונים, זה האפשרות שאני מאמין בעצמי שיום מן הימים אשחק בנבחרת ישראל. אעבוד קשה יותר מכולם בשביל להגיע לשם ואני לא רוצה לסגור לעצמי את הדלת הזאת על ידי פטור צבאי. הקבוצה הבוגרת אצלנו במועדון היא פחות מטרה שלי כי הבוגרת נמצאת בליגה ג'. אני לא שואף לשחק שם, היום אני שחקן חריג בנוער וכשאסיים, אמצא את מקומי בקבוצות אחרות ע"י המנטור הנהדר שלי יעקב בוזגלו .לשחק במועדון שהבוגרים נמצאים בליגה נמוכה זה מאוד קשה, כי בסופו של דבר כשאתה עולה כשחקן נוער מוכר במועדון, זה יותר קל להצליח והסיכוי להזדמנות יותר גבוה. גם האהבה והכבוד שאתה מקבל מהשחקנים הוא שונה מלבוא למקום אחר בתור שחקן חדש שצריך להוכיח את עצמו הכל מהתחלה ולבנות את עצמו לאט לאט".

בן מוחה סיכם: "לגבי השירות הצבאי, היום אני נמצא בבסיס בית נבאללה ליד שוהם, בתפקיד שהוא פקיד במחשב אבל בהתחלה שובצתי כלוחם בשריון. כשאתה כדורגלן לא מהאליטה של הספורט או שאין לך קשרים ואתה בא ממקום כזה נמוך ולא מוכר, אתה צריך לסדר את עצמך לבד בצבא ולדאוג לעצמך. סירבתי לגיוס ביום הגיוס וזה אילץ אותי לשבת שלושה חודשים בכלא הצבאי על מנת לצאת לטירונות שהיא לא קרבית והיא מאפשרת תפקידים של יומיות ליד הבית. ככדורגלן, זה דורש ממך המון וויתורים והקרבה. רבים מוותרים על החלום שלהם בגלל הקושי הרב בלהיות בתפקיד טוב בצבא שיאפשר לך במקביל להמשיך ולהתאמן בספורט שאתה נמצא בו. לקבל כותרת בגיל כזה צעיר זה קודם כל משמח. זה מראה שעבודה קשה משתלמת מאוד ובטוח שעוד הדרך ארוכה ארוכה, עם המון עליות וירידות שאני מקווה שבסופו של דבר יסתיימו בקריירה באמת טובה עם ציוני דרך גבוהים".

נגישות