אייאקס בפסגה עם 1:2 על פ.ס.וו, זהבי נכנס כמחליףיוסי מזרחי: ''מרוצה מהמחויבות, טדי צריך להיות מלא''המשטרה עצרה שני חשודים בתקיפת איסמעיל עאמרנשים: א'נדיה ג'ונס חתמה ברמה''ש עד לסיום העונהפלאניץ' יעמוד לדין משמעתי, טען: ''ניב שטייף זלזל בי''עלתה על מדים: אנסטסיה גורבנקו התגייסה לצה''לאיגוד הכדורסל חתם על שת''פ היסטורי עם מדינה ערביתרוסלן ברסקי: ''כמובן שיש תחושת פספוס, רצינו לנצח''''יש הזדמנות לצמק את הפער, אסור לנו לבזבז את זה''מכבי ת''א שוב מעדה, גבי קניקובסקי: ''לא באנו רעבים''
ד''ר פלאח סמארה עם הנבחרת היום (באדיבות הוועד האולימפי)

ספונסר ערבי ראשון של ענף אולימפי: ד''ר סמארה

שלישי | | 20:25    מאת מערכת ישראל ספורט

בעוד שהסייפים עדיין לא קיבלו ויזה לתחרות בקטאר, ד''ר פלאח סמארה, רופא שיניים במקצועו, ייתן חסות של 200 אלף ש''ח: ''החלטתי לתרום לחברה בחזרה. רוצה שסייף יבנה גשר בין יהודים לערבים''

בעוד עשרה ימים, ב-25 בחודש, תיפתח בדוחא תחרות הגראנד פרי המסורתית של קטאר בדקר המתקיימת זו  השנה החמש עשרה ברציפות. ישראל תשתתף בארוע זה בפעם השביעית. היום (שלישי), לפני יציאת המשלחת הישראלית לדוחא והצגת המשלחת, הכריזו בוועד האולימפי על רופא השיניים ד"ר פלאח סמארה כמעניק חסות לנבחרת סייפי הדקר של ישראל בשנתיים הקרובות. ד"ר סמארה, בן ,54 הוא הערבי הישראלי הראשון למיטב זכרוננו המעניק חסות לספורטאים חברי הסגלים האולימפיים של ישראל. הסכם החסות הוא כאמור לשנתיים והיקפו 200 אלף ש"ח.

דני ליס, יובל פרייליך, עידו הרפר, ד''ר סמארה, יעל ארד ואוהד בלוה (הוועד האולימפי)
ד"ר פלאח סמארה, נולד וגדל בטירה, רופא שיניים במקצועו נשוי לד"ר סוזאן, גם היא רופאת שיניים ואב לאחמד גם הוא רופא שיניים. למשפחה, שגרה בכפר סבא הירוקה, שתי מרפאות שיניים בעיר מגוריהם עשרות שנים. ד"ר פלאח סמארה מעורב מאד בקהילה המקומית בכפר סבא. תרומה ונתינה לקהילה הם חלק חשוב מאד באג'נדה שלו.  הוא חבר רוטרי בכפר סבא, מרצה על בריאות השן במועדון רוטרי המקומי ובמועדונים אחרים של רוטרי וכן בבתי הספר בעיר. הוא מעניק טיפולי שיניים חינם לנזקקים, אנשים שמחלקת הרווחה של עיריית כפר סבא מפנה אליו. ד"ר סמארה תורם ליהודים וערבים. הוא מעניק מלגות לתלמידים וסטודנטים תושבי טירה ללימודים אקדמיים, הקים חדרי מחשבים בבתי ספר בטירה ומבצע טיפולי שיניים בטירה לנזקקים.

ד"ר סמארה אמר היום: "אני נרגש מאוד לעמוד כאן לפניכם. בתפיסת עולמי מי שזכה והגיע למנוחה ולרווחה, מן הראוי שיחזיר בחזרה לחברה ולקהילה בקרבן הוא חי. רבים וטובים עושים זאת, אבל פעמים רבות מתקשים אגב כך לחצות מחסומים של אוכלוסייה ולאום. ואם כבר נחצים המחסומים האלה, הרי שבדרך כלל מדובר בנדבנים יהודים שמממנים פרויקטים חברתיים, ספורטיביים ואחרים בחברה הערבית. והנה אני עומד כאן לפניכם, אזרח ערבי גאה של מדינת ישראל, שהחליט לתרום לחברה, בין השאר, באמצעות חסות לנבחרת הדקר האולימפית של ישראל, שכל ספורטאיה, כרגע לפחות, יהודים". 

ד''ר פלאח סמארה עם יעל ארד (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)
עוד הוסיף: "למיטב ידיעתי, זו אחת הפעמים הבודדות בהיסטוריה של הספורט בישראל שתופעה כזו מתרחשת, אם לא הפעם הראשונה ממש. עבורי מתן החסות הזאת טבעי, מתבקש, ותואם תפיסת עולם, שאני עמל על קידומה כבר שנים. אבל נדמה לי שבכ"ז, המעמד הזה חורג קצת מהאני-האישי שלי, ומייצג רגע – לא כל כך שכיח – של דו קיום, אחווה, שלום ושוויון במדינה שלנו. לא סתם בחרתי בסייף. ספורט לא מאד פופולרי, של מחויבות ומצוינות אישית, שלא רבים הקופצים לסייע לו. אדרבה, עבורי זה אתגר – קודם כל לאפשר לסייפים הנהדרים שלנו תנאים טובים יותר וראש שקט, שיוכלו לרכז את כל מרצם ויכולתם במשימה להגיע למשחקים האולימפיים בטוקיו, ועוד קודם לכן להצליח בתחרות הגראנד פרי שתהיה בדוחא בשבוע הבא. 

ד"ר סמארה סיכם: "בהקשר רחב יותר, אני רוצה שהספורט הזה יעזור לבנות גשר בין יהודים וערבים במדינה שלנו, ובעיקר בין בני נוער – דור העתיד שלנו. בחזוני אני רואה מועדוני סייף ערביים-יהודים, שיוציאו מתוכם את הספורטאים שלנו לאולימפיאדות מ-2028 ואילך. עוד לא ידוע איפה תיערכנה האולימפיאדות האלה, אבל אני כבר יודע מי אני רוצה שייצג את ישראל בהן.   בשלב הראשון, בחודשים הקרובים ממש, אני מתכוון ליזום הקמת מועדון סייף לבני נוער בעיר הולדתי – טירה, מועדון שיקבץ אליו בני נוער מהעיר ומערים וישובים יהודים סמוכים. אני מאמין שזה אפשרי, אני כבר רואה את זה מול עיניי. תודה רבה לכולם, ניפגש חלקנו בקטאר בשבוע הבא, אל אל ישראל!".

נגישות