שון וייסמן כבש צמד, ויאדוליד ניצחה אך נותרה שלישיתשלושער לאמבאפה אחרי הארכת החוזה, מארסיי שנייהתואר ראשון אי פעם: ר.ב לייפציג זכתה בגביע הגרמניקרסטאיץ': ''היעד הבא שלי? לבלות 5 ימים על חוף הים''ברדה: ''אחרי הגמר אדע לאן זה הולך, אני קרוב להחליט''העיר שוב צהובה: 0:2 למכבי ת''א על הפועל ת''א בדרביאצילי שחקן העונה, בכר: ''כל אליפות מרגשת מהקודמת''הפועל באר שבע ניצחה 1:3 את בני סכנין וסיימה כסגניתחגיגה במשחק ההכתרה: 0:4 קל למכבי חיפה על נתניהזהב לנבחרת השחייה האמנותית בגמר הסבב העולמי
הזוכים איימרו עלמיה ובטי דויטש (צילום: תומר פדר)

איימרו עלמיה זכה בגברים, בטי דויטש אלופת הנשים

שישי | | 11:51    מאת מערכת ישראל ספורט

במרתון טבריה, בו השתתפו מעל 6,000 רצים, נטל חלק גם ראש העיר החדש רון קובי: ''קורא לכל הרצים מהארץ ומחו''ל להמשיך להגיע לעיר במהלך כל השנה''. עלמיה השיג את הקריטריון לאליפות העולם

מרתון Winner טבריה הבינלאומי ה-42, הממותג ברמה הבינלאומית כ"Sea of Galilee Marathon" התקיים היום (שישי) ופתח את עונת המרתונים הבינלאומיים. זהו המרתון הוותיק ביותר בישראל המתבצע לאורך מסלול ריצה נוח לצד קו המים המדהים של הכנרת. הדבר הבולט ביותר היה מזג האוויר המצוין שחיכה לרצים.

מעל 6,000 רצים נטלו חלק במקצים השונים במרתון הבינלאומי שהתקיים בסימן 42 כפול שתיים: 42 ק"מ מול 42 שנות מרתון. במרתון הבינלאומי השתתפו השנה כ-150 רצים מחו"ל שהגיעו מכ-20 מדינות שונות. איימרו עלמיה (הפועל אורן השרון) וברכה (ביטי) דויטש (אתלטיקה גלילית) הם אלופי ישראל במרתון. עלמיה ניצח במרתון הכללי בתוצאה 2:15:16 שעות - תוצאה המהווה שיא אישי וקריטריון לאליפות העולם 2019 בדוחא. דויטש סיימה ראשון בין הנשים בתוצאה 2:42:18 שע' המהווה אף היא שיא אישי. נוסף לעלמיה גם שני הישראלים שזכו בכסף ובארד, מלקאם ג'מבר (הפועל אורן השרון) ואגזה גואדה (הפועל עמק חפר) שקבעו 2:17:36 ו-2:18:17, בהתאמה, שיפרו את שיאיהם. בין הנשים ילנה דולינין (איילות) זכתה בכסף עם 2:46:13 שע' ומינטאמר ביקאיה (הסמטה דרום ת"א) בארד עם 2:56:33 שע'.

זינוק מרתון טבריה ה-42 (צילום: חורי מיכאל, עיריית טבריה)
ראש העיר רון קובי, שידוע בחיבתו לתחום הריצה ונטל חלק באחד מן המקצים, אמר: "השנה נערכנו במלוא הכוח לקיומו של המרתון, במטרה להמשיך להשתפר ולשפר ולהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר. מדובר באירוע חברתי מן המעלה הראשונה, עצם העובדה שהעיר טבריה מקיימת אירוע ספורטיבי מרכזי רחב היקף שכזה, כבר 42 שנה ברציפות, היא כבר הישג לא מבוטל. אני קורא לכל קהילת הרצים מהארץ ומחו"ל להמשיך ולהגיע לטבריה במהלך כל השנה, חגיגת המרתון היא הזדמנות טובה לכל תושבי העיר ליטול חלק ולהשתתף בחוויה ספורטיבית בינלאומית המביאה הרבה כבוד וגאווה לעיר שלנו ואני מקווה שניפגש בשנה הבאה במרתון ה-43".

את המרתון ארגנה עיריית טבריה בשיתוף פעולה עם חברת 'מרתון ישראל', טוטו, משרד התיירות ומשרד התרבות והספורט. גם השנה המרתון היה בפיקוח מלא של איגוד האתלטיקה בישראל. ענף התיירות בעיר קיבל חיזוק משמעותי כתוצאה מקיומו של המרתון ובמלונות נרשמה תפוסה מלאה. במהלך סוף השבוע בימים שישי שבת צפויים מסיבת רחוב ופסטיבל יין ובירה ברחוב הקישון ביום שישי בערב והרקדות, סלסה וספינינג ביום שבת.

ראש העיר רון קובי ובנו על קו הזינוק 10 ק''מ (צילום: חורי מיכאל, עיריית טבריה)
עופר פדן, מנכ"ל מרתון ישראל, החברה המפיקה ומשווקת את המרוץ הבינלאומי זאת השנה הרביעית, עדכן כי מספר הרצים שהשתתפו במרתון הוא הגדול ביותר מאז הקמתו והגיע למעל 6,000 משתתפים, כולל קבוצות ריצה ורצים מחו"ל מכל רחבי העולם. עופר פדן הוסיף: "השנה לאור ציון המרתון ה-42 , סימנו לנו למטרה לייצר חגיגה וחוויה מיוחדת לרצים, לחבר את תושבי העיר על קהילותיו בתכני האירוע ובפעילות אקטיבית בכל אירועי המרתון. בנוסף יש לנו יעד להמשיך ולהפוך את המרתון לחוויה תיירותית בת מספר ימים גם בקרב תיירות הפנים וגם התיירות הנכנסת".

נגישות