דיווח: ''העברתו של מנור סולומון לפולהאם על סף פיצוץ''שחייה אמנותית: מדליית כסף לישראל בגמר הסבב העולמידניאלה פלג במקום החמישי באליפות אירופה בגלישהניצחון מהדאבל: הפועל אשדוד עלתה ל-1:2 מול רמה''שהפועל ירושלים עלתה ל-1:2 עם 60:87 על גלבוע/גלילמתן רודיטי סיים במקום השישי בסבב האירופי באיטליהאחרי 13 שנות הפסקה: עירוני קריית אתא שבה לליגת העלכ-500 אוהדים באימון, מכבי ת''א דרוכה לקראת הדרבילפני גמר הגביע: הפועל באר שבע מארחת את בני סכניןבורוסיה דורטמונד הודיעה על סיום דרכו של מרקו רוזה
יו''ר ההתאחדות, שינו זוארץ, היום (אדי חליאבין)

שינו זוארץ: ''המהפכה לא תקרה ביום, אבל אפשרית''

שני | | 16:23    מאת אדי חליאבין ורועי ינקלוביץ

היו''ר החדש של ההתאחדות לכדורגל הציג את ה'אני מאמין' שלו: ''מתכוונים לפתור את הבעיות. אם המדינה תהפוך את הכדורגל לפרויקט לאומי, נתקדם. קבוצות שלא ינוהלו נכון, יורדו ליגה''

חודשיים לאחר כניסתו לתפקיד, יושב ראש ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ ערך היום (שני) מסיבת עיתונאים בה הציג את מטרותיו לארבע השנים הקרובות שלו בתפקיד. הוא הציג את משנתו והמדיניות אותה החליט להנהיג בארגון ונשמע נחוש מאוד.

זוארץ פתח ואמר: "אני מכהן כבר חודשיים כיושב ראש ההתאחדות לכדורגל, תפקיד שאני מחויב לו ונותן לי סיפוק עצום. בפרק הזמן הזה סיירתי במועדונים, הגעתי לעשרות משחקים ונפגשתי עם אנשים רבים. היה מדהים לראות את השמחה שהייתה לאנשים אחרי הניצחון על נבחרת אלבניה. הכדורגל אינו זר לי, אני חלק ממנו כבר עשרות שנים. אנחנו צריכים לזכור שהאינטרס שלנו צריך להיות לטובת הכדורגל ולטובת הקבוצות. אם כולם יסכימו, כולם יקבלו בחזרה ויהנו מזה. בסופו של דבר אנחנו מייצרים כדורגל למען עם ישראל והקבוצות, כדי לייצר עתיד טוב יותר. המהפכה אינה תתרחש ביום, אבל היא אפשרית. כולנו מודעים לבעיות, אבל אני מתכוון לפתור אותן בשנים הקרובות. אם נדע להשקיע בצורה נכונה, אין לי ספק שנוכל לייצר דור של שחקנים טובים". 

על המעורבות של משרדי הממשלה: "אם המדינה תחליט להפוך את הכדורגל לפרויקט לאומי, אני משוכנע שנתקדם. נפגשתי עם שרת הספורט ועם האנשים במשרדה, והם מאוד רוצים לסייע. התפרצתי לדלת פתוחה שבה אמרו לי שרוצים לעזור לקדם את הכדורגל. שר האוצר מסייע ורוצה לסייע להקמת תשתיות ומתקנים, אבל כל זה לא יקרה אם לא תהיה תכנית לאומית. תכנית שבה הכדורגל יעמוד ויותמך על ידי הממשלה בתקציבים שיפתחו את התשתיות, את המתקנים את החינוך. גם לא תהיה תכנית כזאת, ההתאחדות תעשה ככל שביכולתה כדי לפתח את מה שהיא מסוגלת בתקציבים שיש לה".

שינו זוארץ (רועי ינקלוביץ')
על התכנית המקצועית של המנהל הטכני: "אחד הדברים החשובים בעיניי היא התכנית המקצועית של וילי רוטנשטיינר. הוא מקצוען, שעל מנת לעשות את המהפכה שאנחנו מייחלים לה, הוא צריך לקבל את כל הכלים מאיתנו כהתאחדות, כמדינה. אנחנו מתכוונים לאמץ את התכנית שלנו ולעשות כל מה שהוא מצפה מאיתנו, כדי לעשות את מה שהוא רוצה לעשות. בשבועות הקרובים תדעו את התכנית שלו מא' ועד ת'. עברנו את קמפיין ליגת האומות, היינו פסע מלעלות להצלבה ועדיין יש לנו סיכוי להיות שם. ראיתי נבחרת מחויבת ומגובשת, הייתי מרוצה ממה שראיתי. אם נרצה להגיע לטורניר גדול, מוקדמות יורו 2020 היא ההזדמנות לעשות את זה".

על השינוי שהוא מתכנן להוביל במבנה הליגות: "אחד הדברים החשובים בעיני הוא נושא שינוי מבנה הליגות. אנחנו עוד לא יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים לעשות, אבל אין ספק שצריך לשנות את מבנה הליגות. ליצור ליגה שלישית שהיא חצי מקצוענית וחצי חובבנית. אופצייה אחת היא ליגת מילואים או ליגת קבוצות ב'. עוד דברים שנרצה לעשות זה עזרה כספית לקבוצות שיורדות ליגה ולליגות הנמוכות. ננסה לקדם את הליגות הנמוכות ואת ליגת הנשים. לא יכול להיות שקבוצות ילכו פה לפירוק פעמיים ברציפות. נשנה את השיטה אם צריך. חובה עלינו לפקח על הכדורגל, על האנשים שמאמנים את הילדים והנוער, ולדעת שהם מרוויחים שכר ראוי".

על הבקרה התקציבית: "אחד הדברים הכי חשובים עבורי הוא נושא תשלומים ועמיד בהתחייבויות. לא יכול להיות שקבוצות גדולות יגיעו לפירוק בגלל ניהול לא נכון. נשנה את הענישה, הנושא של מינוס 9 נקודות לא יישאר. אנחנו נחמיר את הענישה עד כדי הורדת ליגות. לא ניתן למנהלים להוביל קבוצות לפשיטת רגל. בסופו של דבר קבוצת כדורגל היא קבוצה ציבורית". על התכניות לעתיד :"הקמת מרכזי הצטיינות בהובלת ההתאחדות. טיפול מקיף בנושא ליקויי תאורה במגרשים ברחבי הארץ. יש בערך 43 מגרשים מוארים מתוך 270 במדינת ישראל. זה לא מצב נורמלי. אנחנו צריכים לדאוג לזה כבר במהרה. נטפל במתקנים לא ראויים כדי לשפר ולתקן אותם. נשיק תוכנית רחבה לשיווק התדמית של הכדורגל הישראלי. מיגור אלימות וגזענות. אני רוצה לראות משפחות שלמות שמגיעות למגרשים".
 

 

יו"ר ההתאחדות הנכנס, שינו זוארץ, קיים היום (שני) מסיבת עיתונאים בתא הכבוד באצטדיון ר"ג בה הציג את ה”אני מאמין” שלו ואת תוכניות העבודה. “שאפתי להיות בתפקיד הזה והוא נותן לי סיפוק עצום. למרות שיש הרבה אתגרים אני בטוח שנעמוד במשימות שלנו. אמשיך להיות בכל מקום בו משחקים כדורגל. אחרי המשחק נגד אלבניה נתקלתי בצוות מדהים של ההתאחדות לכדורגל שפשוט שמח אחרי הניצחון, היה להם כל כך חשוב עבורם לראות את הנבחרת מנצחת שני משחקים ברציפות. ראיתי עד כמה ההצלחה של הנבחרת חשובה להם”. “אני חלק מהכדורגל עשרות שנים. האהבה פה למשחק היא חסרת תקדים. אני משוכנע שאם כל הגורמים יתגייסו במטרה לקדם את המשחק, נמצא עצמנו במקום הרבה יותר טוב. האינטרס צריך להיות לטובת הכדורגל, ואם הקבוצות יפנימו את זה, כולם יקבלו בחזרה וייהנו מזה. אנחנו רוצים לעשות עתיד טוב יותר לכולם”. “המהפכה לא תקרה ביום אבל היא אפשרית. כולם מודעים לבעיות הבסיסיות. התשתיות, המגרשים, מספר שחקנים, הכשרות המאמנים, אבל אנחנו לא מנסים לפתור. אחד הדברים החשובים בעיני זה נושא ההדרכה. אם נשקיע בצורה נכונה בחינוך השחקנים, נגדל פה דור טוב”. “עברנו את קמפיין ליגת האומות בו היינו כפסע מההצלבה. ראיתי נבחרת מחויבת, מגובשת, הייתי מאוד מרוצה ואני מאמין שזה יימשך ככה. ההגרלה שלנו במוקדמות היורו לא פשוטה בכלל. למרות שאין נבחרות ‘סקסיות’, יש שם נבחרות שיעשו בעיות לכל קבוצה בבית. אם אנחנו רוצים להגיע לטורניר גדול, זאת יכולה להיות ההזדמנות שלנו”. “נקים ליגת בתי ספר, נטמיע את הכדורגל דרך החינוך. הגדלת מספר השופטים והשופטות לפחות ב-10 אחוזים. אנחנו נצא בקמפ]ינים ומבצעים על מנת לגייס דור חדש. רפורמה בהכשרת מאמנים. היום יש מעל 42 מוסדות שמכשירים מאמנים, אנחנו נצמצם את זה, אנחנו נחליט מי עומד בקריטריונים, נחמיר את תנאי הסף. אני רוצה לדעת שהמאמנים מקבלים שכר הולם ומסוגלים לקדם את הענף. ב-2,000 שקל לחודש בן אדם לא יכול להשקיע. אנחנו נהיה חייבים לפקח על כך. הקמת ראש אגף תשתיות. האגף יצטרך לעבוד מול משרד הספורט, רשויות מקומיות, שלטון מקומי. אנחנו צריכים לגרום להם להשקיע יותר במתקנים, בתאורה, בהנגשה. אנחנו נביא בן אדם שזאת תהיה כל עבודתו. נקים שני בתי נבחרות נוספים. יש לנו כבר תקציבים לזה מפיפ”א ומאופ”א”.

A post shared by ההתאחדות לכדורגל בישראל (@israel_football_association) on


על הדור הצעיר: "נקים ליגת בתי ספר, נטמיע את הכדורגל דרך החינוך. הגדלת מספר השופטים והשופטות לפחות ב-10 אחוזים. אנחנו נצא בקמפיינים ומבצעים על מנת לגייס דור חדש. רפורמה בהכשרת מאמנים. היום יש מעל 42 מוסדות שמכשירים מאמנים, אנחנו נצמצם את זה, אנחנו נחליט מי עומד בקריטריונים, נחמיר את תנאי הסף. אני רוצה לדעת שהמאמנים מקבלים שכר הולם ומסוגלים לקדם את הענף. ב-2,000 שקל לחודש בן אדם לא יכול להשקיע. אנחנו נהיה חייבים לפקח על כך. הקמת ראש אגף תשתיות. האגף יצטרך לעבוד מול משרד הספורט, רשויות מקומיות, שלטון מקומי. אנחנו צריכים לגרום להם להשקיע יותר במתקנים, בתאורה, בהנגשה. אנחנו נביא בן אדם שזאת תהיה כל עבודתו. נקים שני בתי נבחרות נוספים. יש לנו כבר תקציבים לזה מפיפ"א ומאופ"א".

היו"ר סיכם: "אנחנו גם רוצים לראות משפחות עם ילדים מגיעים למגרשים, בלי חששות ובמטרה ליהנות מהמשחקים. טכנולגיית ה-VAR תיכנס לפעולה בתחילת הפלייאוף, אנחנו משקיעים כספים אדירים כדי שזה יצליח וזה יעבוד בצורה טובה. אני מקווה שאצליח ליישם את רוב התכנית שלי. יש לי אנשים מצוינים בהתאחדות שיעזרו לי לבצע את התכנית. אני מתכוון לעשות הכל כדי שהדבר הזה יקרה. אני מתכוון להשקיע בארבע שנים שיש לי להשקיע את כל כולי בכדורגל הישראלי, ואני מאמין שאני אוכל לעשות זאת".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות