הדרבי החיפאי יתקיים בשבת, מכבי ת''א-בית''ר בשניטניסאי ישראלי הוחרם בטורניר באיחוד האמירויותעמית שמחון חתם ל-3 שנים נוספות במדי הפועל חיפהאשלי בארטי תפגוש את דניאל קולינס בגמר אוסטרליהאירוע הוקרה יתקיים לכבוד מקימות א.ס רמת השרוןאבובקאר דומביה הושאל ממכבי נתניה למכבי פ''תחוזר לישראל: רומן הבראן מצטרף להפועל עפולהשחקני ליגת העל מציינים את יום השואה הבינלאומישלג על עירי: אצטדיון טדי ומתחם בית וגן כוסו בשלגנטע לביא צפוי לפתוח מול נתניה, כאב ראש הגנתי לבכר
לי קוכמן (איגוד הג'ודו)

דור העתיד של הג'ודו הישראלי בלט באליפות ישראל

חמישי | | 19:47    מאת מערכת ישראל ספורט

1,200 צופים בהיכל קבוצת שלמה חזו בחזרה הגנרלית לקראת טורניר הגראנד פרי שיגיע ארצה. לי קוכמן, ירדן שריר ואסף חן הוכתרו בין היתר לאלופים. פונטי: ''הפופולריות של הענף הולכת וגדלה''

כחודשיים לפני הגראנד פרי שייערך לראשונה בישראל, אירח היום (חמישי) היכל שלמה בתל אביב את אליפות ישראל לג׳ודו. למרות מזג האויר הסוער הגיעו 1,200 צופים לערב קרבות הגמר. ספורטאי נבחרת ישראל המתכוננים למאסטרס בסין בו ישתתפו ה-16 הטובים ביותר בעולם בכל משקל, לא נטלו הפעם חלק באליפות, בגלל חשיבות המאסטרס לניקוד לקריטריון האולימפי.

גברים

במשקל 60 ק"ג נוצח רועי רוזן בקרב מול יאיר אלקינד שהצליח לבצע וואזארי 1:12 דקות בתוך הגולדן הסקור ולזכות בתואר אלוף ישראל, בארד זכו אלון אהרון ונועם ליבה. ירין מנגד זכה בפעם השלישית ברציפות בתואר במשקל 66 ק"ג לאחר איפון מהיר על עמית בובוביץ, בארד זכו עומר שיימן ואמיר דנטה. במשקל 73 ק"ג ניצח אורון גינר בווזאראי את רן רוזמרין בתוך הגולדן סקור, בארד זכו יונתן אלבז ודין גמר. דילן רצ׳סטר ניצח את קרב הגמר במשקל 81 ק"ג לאחר שביצע וואזארי ואחריו ריתוק על גל אלאייב, בארד זכו עידן ורדי וגיא גורביץ. במשקל 90 ק"ג זכה אסף חן במדליית הזהב אחרי שהכניע בתרגיל קרקע את איתי גולן, בארד זכו יבגני לודקין ונדב זורט. לי קוכמן זכה בתואר אלוף ישראל במשקל 100 ק"ג אחרי שניצח באיפון תוך 33 שניות את ארז שטראוס, בארד זכו מתן חזן וודין קוזמינסקי. במשקל מעל 100 ק"ג ניצח סרפים קומפניץ את נאור איטח בוואזארי ואחריו איפון. במקום השלישי זכה יבגני שמצילין.
 


נשים

במשקל 48 ק"ג לנשים ניצחה תמר מלכה את סינדי וינשטיין בוואזארי, בארד במשקל זה זכתה אביב שחר. פז כפרי ניצחה במשקל 52 ק"ג את ירדן ראב באיפון, ובמדליות הארד זכו יולי שניר ומיה לאופולד. אריאל בצלאל הפתיעה במשקל 57 ק"ג וניצחה באיפון בגולדן סקור את מעיין גרינברג. בארד זכו ימימה זוהר וייל וניצן מירון. במשקל 63 ק"ג זכתה בתואר גילי שריר סגנית אלופת אירופה לג׳וניור. שריר ניצחה בעונשים 2:46 דקות בתוך הגולדן סקור את ענבל שמש. במדליות הארד זכו פז לייבל ועדי גרוסמן. במשקל 70 ק"ג זכתה ירדן מאירסון בתואר אלופת ישראל לאחר שהכניעה את מאיה גושן 1:36 לסיום הקרב, בארד זכתה רוני גל. במשקל 78 ק"ג לנשים ניצחה רז הרשקו, בכסף זכתה ענבר לניר ובארד עמרי קניון.

יו"ר איגוד הג'ודו בישראל משה פונטי: "מדהים שהגיעו יותר מ-1,000 איש לתחרות, למרות מזג האויר הזה, מדהים! זה מוכיח בעיני את הכוח של הג'ודו הישראלי והפופולריות שלו, תוצאה של שנים רבות של השקעה ועבודה קשה. ראינו היום את העתיד של הג'ודו שלנו במיטבו, ואני בטוח שהחבר'ה שראינו היום יובילו את הג'ודו הישראלי בשנים הבאות. בהזדמנות זו נאחל הצלחה גדולה לספורטאי הנבחרת שנוסעים למאסטרס בסין".

אלוף ישראל במשקל 100 ק"ג לי קוכמן אמר בסיום: "אין כמו לזכות בתואר אלוף ישראל ואין כמו להתחרות כאן לעיני הקהל הביתי. זה אולי נראה קל מהצד, אבל על המשטח זה ממש לא היה קל, ועבדתי לא מעט כדי לזכות בתחרות".

נגישות