נחתם הסכם קיבוצי ראשון להעסקת שופטי הכדורגלניצחון למאיה בצלאל בפתיחת משחקי אירופה לנוערדיווח: דה חאה יחתום על חוזה עתק במנצ'סטר יונייטדאחרי ההחרמה: המגן סאן מנחם נקנס וחזר לאימוניםהפתעה בב''ש: עזרא וצדק ''המנודים'' - בסגל לחיפהזידאן: ''מקווה שבייל יעזוב כבר מחר'', הסוכן שלו זועםנתניה ממשיכה בבניית הסגל, חן עזרא עדיין על הפרקצומצמו היריבות: ב''ש תפגוש את רפאלוב או תורג'מן?יש קונה: עמוס לוזון השלים את רכישת הפועל ראשל''צדן מורי: ''היה תואר על הפרק, רצינו לנצח ולא להפסיד''
מירר בבכי. אלי גוטמן (צילום מסך)

גוטמן מירר בבכי: ''טרגדיה, בכיתי כמו ילד כשהבנתי''

חמישי | | 14:20    מאת מערכת ישראל ספורט

שלושה ימים אחרי שעזב את מכבי חיפה, המאמן דיבר כשהדמעות חנקו את גרונו: ''לא תראו אותי מאמן יותר והכל בגלל טעמים בריאותיים. הבמאי היצירתי ביותר לא יכול ליצור כזה סרט. זה נגמר''

שלושה ימים לאחר שהתפטר ממכבי חיפה והודיע על פרישה מכדורגל עקב מצבו הרפואי, אלי גוטמן כינס היום (חמישי) מסיבת עיתונאים. גוטמן היה נרגש במיוחד, קולו רעד והוא מירר בבכי בתחילת דבריו. המאמן סיכם בקצרה 30 שנות קריירה ובעיקר חשף את התהליך שהביא בלית ברירה לפרישה מכדורגל, השיחות עם יעקב שחר, הבהיר כי ברצונו להישאר בתחום הכדורגל, אבל עדיין ללא ידיעה כיצד וגם שלל אפשרות שיקבל על עצמו תפקיד של מנהל מקצועי.

בפתיחת מסיבת העיתונאים הוקרן סרטון שהכינה מכבי חיפה על הקריירה של גוטמן, שאמר: "סלחו לי על הקול רועד.. אני מודיע לכם בצער רב שלא תראו אותי יותר כמאמן כדורגל על הקווים. הכל מטעמים בריאותיים. אני לא מעכל שאני צריך לסכם קריירת אימון. שלושה שבועות הרגשתי בשיא כושר האימון שלי, עם מלוא התשוקה ומלוא האנרגיה. אני מודה לקדוש ברוך הבא על הקריירה שנתן לי. אוהדי מכבי חיפה - כואב לי על הסיטואציה הזאת, אני יודע כמה רציתם שאגיע, כמה תמכתם... אני מבטיח לכם שעוד מצפים לכם ימים יפים עם המועדון הזה, הוא אימפריה, אין לי ספק שהוא יחזור לקדמת הבמה. עזבתי מסיבות בריאותיות שלצערי לא תלויות בי. אני מודה לבני המשפחה שלי, לשלושת בניי, ובראש ובראשונה לאשתי סמדר, תודדה על התמיכה הבלתי נגמרת".
 


גוטמן סיפר על השתלשלות האירועים: "הרגשתי רע, היו לי כאבים בחזה, נסענו לבית חולים ונבדקנו. לחץ הדם היה גבוה. האק"ג, בלשון המעטה, היה לא טוב. הרופא לא היה מרוצה ממנו. הרופא שחרר אותי. בבוקר מדדתי לחץ דם, אני סובל מבעיית לחץ דם מאז שהייתי חייל. המדדים לא היו טובים. הרמתי טלפון לקרדיולוג שלי, עדכנתי את יעקב שחר. הגעתי לבית החולים, הוא שוב בדק אותי, ואמר לי 'אלי. זה רק מלחץ. בדיקות הדם שלך היו טובות, זה רק סטרס. אני אומר לך את זה כדי שיהיה ברור'. נפגשתי עם יעקב בארבע עיניים, הראיתי לו את מה שהקרדיולוג כתב, וזהו. ואז יצאה ההודעה, שכולכם קיבלתם. שחר שאל אותי לפני החתימה אם אני בריא, ואמרתי לו שכן, אני בריא". 

על המתח במכבי חיפה, אמר המאמן: "חייו של מאמן כדורגל, בכל מקום, אם אתה לוקח את זה בצורה ווינרית... רציתי להביא את הקבוצה לאירופה ובעונה הבאה להתמודד על האליפות. אם אתה לא חולם בגדול, אתה לא מגיע. אז לא, היעדים שהצבתי לעצמי בהפועל, בנבחרת, בחיפה, הם תמיד גבוהים. זה לא רק במכבי חיפה". כשנשאל אם יוכל להיות מנהל מקצועי, אמר "הלחץ הוא אותו לחץ, אז לא. מכבי חיפה לא הציעה לי להישאר בתפקיד אחר. אני מבין שזה נגמר, למעלה מ-30 שנה של אהבת חיי. זה הדבר שאני הכי יודע לעשות, שאני הכי טוב בו, ועכשיו לא אוכל לעשות יותר. מבחינתי זו טרגדיה אישית"

אלי גוטמן (רמי כהן שמאלי)
גוטמן הוסיף: "מצטער שהגעתי? איך אפשר להצטער על משהו שאתה חולם עליו כל כך הרבה שנים. חלמתי לסגור פה מעגל, ולכן זו הטרגדיה. את החלומות שלי בכדורגל הישראלי הגשמתי, חוץ מחלום אחד: להביא אליפות למכבי חיפה". הוא הבהיר שעזר להכנות הקבוצה למשחק בסכנין ולמשחק מול קרית שמונה, אבל לא יחזור: "הייתי היום באימון, חיבקתי את השחקנים, נותן מילה פה מילה שם, אם הייתי מרגיש שזה מעיק עליהם, לא הייתי בא. עבדתי עם איתי (מרדכי) למשחק הבא, עברנו על הווידאו, זה מרגיע אותי. כל השאר זה איתי והשחקנים, שצריכים לתת הכל במשחק הבא". 

על הרגע הכי גדול והכי עצוב בקריירה, אמר המאמן: "הרגע הכי עצוב זה הרגע פה עכשיו. רגעים גדולים היו הרבה. התחלתי אותם כעוזר מאמן. היו אליפויות, גביעים, ליגת אלופות, ליגה אירופית, נבחרת ישראל. אני מאחל לכל מאמן לעבור רגעים כאלה. היו גם קשיים, פיטורים, אבל גם מהם אתה מתחזק. כל כך הרבה אהבה קיבלתי מהקהל, מהשחקנים, מיענקל'ה, מהצוות. אבל בחרתי בבריאות". על האליפות שלקח עם הפועל תל אביב על חשבון מכבי חיפה: "הרבה אוהדים אמרו לי שזה החובה שלי להחזיר להם רגעים כאלה. הם צדקו. בשביל זה באתי לפה. אבל זה נמנע ממני".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות