דו''ח שיפוט חמור נגד אום אל פאחם ונגד מוטי איווניראבו עקל אובחן כחיובי לקורונה, ג'ראפי לא סובל משבררכש נוסף בדרך: פלאמן גלאבוב סיכם במכבי נתניהחיים רביבו חתם על עסקת טיעון, ירצה עבודות שירותיעל ארד ביקרה את דולב חזיזה, הקשר לא נותר חייבבית''ר י-ם תעמוד לדין על התפרעות אוהדים, גם מורגןהטרייד הושלם: ניר לקס מצטרף להפועל נוף הגליל ב''ש: ''תחושה מאוד מאכזבת, לא הופענו בחצי הראשון''דו''ח השיפוט של ריינשרייבר מטרנר: ''מאיר לא יצר מגע''רשמית: ברק בכר סיכם לשנתיים נוספות במכבי חיפה
ברוך שמאילוב עם אורן סמדג'ה (איגוד הג'ודו)

אבו דאבי: שמאילוב, כהן ונלסון לוי זכו במדליות ארד

שבת | | 18:40    מאת מערכת ישראל ספורט

המשלחת הישראלית, בתחרות ההיסטורית בה היא רשאית לראשונה להופיע עם דגל ישראל, חגגה עם שלוש מדליות כבר ביום הראשון. שרת הספורט מירי רגב אף השתתפה בטקס והעניקה מדליות

גראנד סלאם אבו דאבי נפתח היום (שבת), כשלראשונה הג'ודאים הישראלים התחרו עם סממנים ישראליים ודגל ישראל. גם בזירה המקצועית הייתה לספורטאים בכחול לבן הצלחה כשגילי כהן השיגה את מדליית הארד, הראשונה של המשלחת בתחרות, ולאחר מכן ברוך שמאילוב ותמנע נלסון לוי הוסיפו שתי מדליות ארד וחתמו יום מוצלח למשלחת.

גילי כהן (עד 52 ק"ג) זכתה במדליית הארד אחרי ניצחון בניקוד זהב על ז'והנה ראמוס מפורטוגל שספגה שלוש אזהרות. כהן, שחזרה להתחרות אחרי כמעט שלושה חודשים, ניצחה בתחילת יום התחרויות בווזארי את מרינה אסטבז הפורטוגלית, נוצחה די כצפוי על ידי מאילינדה קלמנדי מקוסובו, מדליסטית הזהב מאולימפיאדת ריו, לאחר שצברה שלושה עונשים ובתום קרב סוער. השתיים נגחו זו בזו בטעות, דיממו וחזרו למזרן כשהן חבושות לגמרי. בבית הניחומים השיגה כהן ניצחון - באיפון על אוולין צ'ופ משווייץ.

גילי כהן והשרה מירי רגב בטקס (איגוד הג'ודו)
ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) עלה לרבע הגמר בזכות ווזארי על מנואל סביכיל הגרמני בשניות האחרונות. בשלב הזה הוא הודח לאחר שספג ווזארי ואיפון מיריבו הקזחי.  שמאילוב התחרה מול קזחי נוסף במשקל ובתום הדקות החוקיות היה בשוויון ווזארים עם יריבו. לאחר בלבול נוסף מצד השופטים שהעניקו לשמאילוב כבר איפון, הניקוד כאמור חולק ונכנס לניקוד זהב. דקה ועשר שינות בתוכו, הצליח הישראלי לזרוק את יריבו באיפון ולעלות לקרב על הארד גם הוא. בקרב הסופי, הישראלי היה קרוב לפספס את ההזדמנות כשפיגר בווזארי מול שאמילוב הרוסי אך הצליח להשוות שניות לסיום בווזארי משלו. בניקוד הזהב, ניצח בווזארי נוסף והבטיח את המדליה.

תמנע נלסון לוי (57 ק"ג) נעזרה בווזארי כדי לנצח, תחילה את איוולין אילייב מבולגריה, הפסידה לקוניקה הרוסיה בווזארי ולאחר מכן באיפון ברבע הגמר וירדה אף היא לבית הניחומים, שם פגשה את טרסה סטול הגרמנייה, אלופת אירופה עד גיל 23 לשנת 2016 שנערכה בתל אביב. הישראלית הצליחה לזרוק אותה באיפון 2:24 דקות לסיום הקרב ולעלות לקרב על מדליית הארד. גם היא נגררה לניקוד זהב, במהלכו השיגה ווזארי וגברה על ליין מטייפי בדרך לפודיום.

הראשונה שעלתה להילחם על המדליה, הייתה גפן פרימו (עד 52 ק"ג), שגברה על טינקה איסטון האוסטרלית בקרב הראשון, הפסידה לראמוס מפורטוגל ברבע הגמר, וגברה על אנה פרס-בוש בבית הניחומים כדי לעלות לקרב על מדליית הארד מול צ'לסי ג'יילס הבריטית, אותו הפסידה בצורה דרמטית לאחר שיריבתה זכתה בניקוד בשניות האחרונות של ההתמודדות. נועה מינסקר ושירה ראשוני (עד 48 ק"ג) הפסידו כבר בקרב הראשון שלהן והודחו.

נגישות