למרות שנכנעה 2:0 ללימסול, מכבי חיפה בשלב הפלייאוףחוגג נגד המשטרה והעירייה: ''אברמוב המוצא האחרון''רכש נוסף: סים סנדר ונה חתם רשמית בהפועל ירושליםסרינה וויליאמס תפרוש אחרי אליפות ארה''ב הפתוחהרשמית: אדר אוואט ועלאא ג'אפר מצטרפים לבני יהודהדיווחים: ''סוכמה העברתו של ברנרדו סילבה לברצלונה''סופית: הפועל ב''ש תארח את לוגאנו באצטדיון בנתניהברק אברמוב הודיע: ''אני יורד מרכישת בית''ר ירושלים''מכבי ת''א: דורון פרקינס ונועם לוי ימשיכו בצוות המקצועידיאנטה גארט משלים את הסגל של עירוני קריית אתא
ענקית. לינוי אשרם (איגוד ההתעמלות)

היסטוריה: לינוי אשרם סגנית אלופת העולם בקרב רב

שישי | | 20:10    מאת מערכת ישראל ספורט

הישג עצום למתעמלת הישראלית שזכתה במדליית כסף באליפות העולם עם הופעה נהדרת במקצוע האולימפי וביצועים מצוינים בתרגילי הכדור, האלות, הסרט והחישוק. זליקמן סיימה במקום ה-11

כבר תקופה לא קצרה שייכת לינוי אשרם לטופ העולמי בהתעמלות האומנותית והערב (שישי) קיבלנו לכך הוכחה נוספת. המתעמלת הישראלית בת ה-19 זכתה במדליית כסף היסטורית בקרב רב באליפות העולם בסופיה, בולגריה, והוכתרה לסגנית אלופת העולם. עבור אשרם מדובר במדלייה שלישית באליפות לאחר שזכתה מוקדם יותר השבוע בכסף בחישוק ובארד בסרט.

הקרב רב היא התחרות הקשה ביותר, שכוללת את כל ארבעת התרגילים - אשר בכולם אשרם הרשימה הערב - והיא הקטגוריה האולימפית. הרוסייה דינה אברינה סיימה את התחרות במקום הראשון עם ציון כללי של 81.450, אשרם השיגה ניקוד מצטבר של 79.700 ואלכסנדרה סולדטובה הרוסייה סיימה עם 79.175 נקודות. אשרם, מאגודת הפועל ראשון לציון, תקבל על זכייתה בכסף בקרב רב מענק מיוחד בסך 84 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. המאמנות שלה, לנה קופילנקו ואיילת זוסמן, יקבלו מחצית מהסכום.
 


בכלל, לינוי רשמה תוצאות נהדרות בכל התרגילים: את הגמר הישראלית פתחה טוב מאוד עם 18.900 נקודות בתרגיל הסרט, גבוה ב-0.4 נקודות מהתרגיל שהעניק לה אתמול את מדליית הארד. ההמשך היה אפילו טוב יותר עם 20.400 בתרגיל החישוק. בתרגיל הכדור, אותו אחד בו היא כשלה לפני מספר ימים ולא עלתה לגמר, היא הציגה רמה משופרת בהרבה וסיימה עם 19.750 נקודות. הסיום היה חלומי מבחינתה, עם 20.650 נקודות באלות, שהבטיח לה את מדליית הכסף. המדהים ביותר אצל אשרם הוא העובדה שהיא לא נתנה לתרגילים המאכזבים במוקדמות לפגוע בה מנטלית ברגע החשוב מכולם.

לינוי אשרם וצוות האימון שלה, הכולל את לנה קופלינקו ואיילת זוסמן, מסרו לאחר הזכייה במדליית הכסף: "אנחנו מתרגשות ועדין לא מעכלות את ההישג האדיר, אין ספק שזה תוצר של עבודה קשה וממושכת שאנו מקוות שתשמשך עד טוקיו. היום אפשר לומר בפה מלא כי אנו עם הפנים לטוקיו". מהאגודה שלה, הפועל ראשון לציון, נמסר: "אנחנו גאים ומאושרים מההיסטוריה שעשתה לינוי אשרם באליפות העולם הזו, סגנית אלופת העולם לשנת 2018!! לינוי עשתה תחרות מדהימה וריגשה את כולנו עד דמעות. המתעמלת המופלאה הזו והצוות של הפועל ראשון לציון, לנה קופילנקו, איילת זוסמן, רעיה אירגו וגלינה ברסקי הן צוות מנצח!!!".
 


ואם כל זה לא מספיק ובא לכם עוד קצת גאווה ישראלית, ניקול זליקמן בת ה-17 השתתפה אף היא בקרב רב באליפות הבוגרים הראשונה שלה, הציגה יכולת נהדרת וסיימה במקום ה-11 הכללי עם 71.825 נקודות. בתרגיל הכדור המצוין שלה היא זכתה לציון 18.500. גם את התרגיל השני שלה, האלות, ביצעה זליקמן בצורה נקייה וטובה והיא קיבלה עליו ציון של 18.950. התרגיל השלישי של המתעמלת הצעירה היה הסרט וגם אותו היא ביצעה באופן נקי, מה שהעניק לה ציון של 17.100. בתרגיל האחרון, החישוק, לזליקמן הייתה הפלה של המכשיר והיא קיבלה ציון של 17.725. באמת יש על מה לבנות.

נגישות