אנשי עמותת בית''ר י-ם נפגשו עם ראש העיר משה ליאון30 דקות לביברס נאתכו, פרטיזן הפסידה בגמר הגביעמכבי תל אביב עלתה ל-0:1 בסדרה מול בני הרצליהמקום שישי לאנסטסיה גורבנקו ובן שטרית בברצלונהסוף עידן: ג'ורדי ברתומאו הודח מתפקידו כמנכ''ל היורוליגנוי דריהן התעמתה עם קטי ספיצ'קוב והושעתה ל-60 יוםרשמית: אלעד חסין מונה למאמנה של עירוני נס ציונההמגן הסלובני קלמן שטורם חתם רשמית בהפועל חדרהחומסקי לאוהדים: ''המשימה - ארבעה ניצחונות לאליפות''גיא לוזון הוצג: ''הייתה הצעה מאירופה ושלוש מליגת העל''

סרינה: ''גברים אמרו דברים קשים יותר ולא נענשו''

ראשון | | 08:15    מאת מערכת ישראל ספורט

הטניסאית האמריקאית קיבלה הוראות מהמאמן שלה, ספגה עונשים והתפרצה על השופט (''גנב'', ''שקרן'', ''רמאי'') ותקפה במסע''ת: ''אני נאבקת על זכויות נשים''. אוסקה בכתה: ''מצטערת שזה נגמר ככה''

דבר כזה לא רואים בכל יום: סרינה וויליאמס, ללא ספק אחת הטניסאיות הגדולות בהיסטוריה, חוותה הלילה (בין שבת לראשון) התפרקות רגשית בגמר אליפות ארה"ב הפתוחה. האמריקאית בת ה-37 אמנם נכנעה 6:2, 6:4 לנאומי אוסקה היפנית בת ה-20, אך מה שייזכר זה בעיקר ההתפרצות החמורה שלה כלפי שופט הכיסא. כזכור, מאמנה של סרינה סימן לה מהיציע לעלות לרשת, ספגה מספר עונשים - בין היתר בשל הטחת המחבט שלה במשטח - ולאחר דין ודברים חריף עם השופט, במהלכו כינתה אותו ''שקרן'', ''רמאי'' ו"גנב", היא נענשה במשחקון שלם - ופשוט מיררה בבכי, גם מול השופט הראשי.
 


במהלך טקס הענקת הגביעים, הקהל שרק בוז דקות ארוכות וסרינה הדומעת אמרה: "אני לא רוצה להיות חצופה, אבל אני מבקשת לא לענות על שאלות. נאומי שיחקה טוב, זה הגרנד סלאם הראשון שלה. צריך לשמור על חיוביות, בואו לא נקרא 'בוז', אני רוצה לברך את נאומי, מגיע לה קרדיט. תודה לצוות שלי, תודה לקהל, אתם הכי טובים בעולם. אני באמת מקווה שאוכל להמשיך ולשחק פה בעתיד, נראה מה יהיה". אוסקה נראתה בהלם מוחלט מכל ההתרחשויות ורק אמרה בקול שקט: אני יודעת שכולם עודדו אותה, ואני מצטערת שזה נגמר ככה. אני רק רוצה להודות לכם שצפיתם במשחק. אמא שלי הקריבה המון עבורי, יש לתואר הזה משמעות עצומה עבורה, היא באה לפה לצפות בי משחקת, משהו שהיא לא נוהגת לעשות. גם אבא שלי חסר פה, הוא לא צופה במשחקים שלי אלא מסתובב, אראה אותו אחר כך. תמיד חלמתי לשחק נגד סרינה בגמר ארה"ב, ואני מאושרת שעשיתי את זה. אני אסירת תודה שיכולתי לשחק איתך, תודה".

שעתיים לאחר מכן התייצבה וויליאמס למסיבת העיתונאים וירתה: "אני לא יודעת עדיין איך אני מרגישה. לא היה לי יותר מדי זמן לעכל את זה, אני רק מנסה להישאר חיובית ולהסתכל על הדברים הטובים, להעביר את מה שקרה הלאה ולהמשיך קדימה, כי יש לי עוד מטרות. בסיום ראיתי את אוסקה בוכה וגם אני בכיתי. לא ידעתי אם הדמעות שלה הן דמעות של אושר או דמעות של עצב בגלל כל מה שקרה עם שריקות הבוז של הקהל, אבל אמרתי לה שזה לא מרגיש כמו הזכייה הראשונה שלי בגראנד סלאם, ולכן הצד האימהי שלי היה לבוא ולעודד אותה". על העונש הראשון שקיבלה, שהגיע בעקבות טענה שקיבלה הוראות ממאמנה פטריק מוראטוגלו, שגם הודה בכך, סיפרה סרינה: "אני לא הבנתי על מה נענשתי. לי ולפטריק אין סימנים, אני גם אף פעם לא קוראת לו לרדת למגרש ולא הייתי צריכה לקבל את העונש. גם אחרי האירוע הזה לא הסתכלתי אפילו פעם אחת על הבוקס שלי".  
 


סרינה הוסיפה ואמרה: "אין לי היסטוריה עם שופט הכיסא קרלוס ראמוס ואני חושבת שהוא מצוין, היה לי קשה לקבל את זה וזה קרה לי בגלל האינסטינקטים שלי. אני חושבת שכל אחד היה כועס במצב כזה. אני חושבת שהוא כן גנב ממני את הנקודות, אמרתי לו 'אתה מכיר אותי ויודע איך אני מתנהגת. אני לא יודעת מה אתה ראית, אבל לא אימנו אותי ולא רימיתי', זה משהו שלא עשיתי מעולם ואני מקווה שבסופו של דבר הוא גם הבין אותי. שמעתי כמה פעמים שחקנים גברים שאומרים דברים יותר קשים מ'גנב' לשופטים. אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה, אבל אני כאן נלחמת על זכויות הנשים והשוויון בין נשים וגברים. הוא לא היה צריך להעניש אותי במשחקון, זה ממש פוצץ לי את המוח. יש לי רגשות ואני תמיד חזקה וככה אשאר". 

האמריקאית הוותיקה סיכמה: "אני לא חושבת שבגלל כל זה הפסדתי, אוסקה שיחקה טוב מאוד, אני תמיד נלחמת עד הסוף וכך היה גם הפעם. כשאני משחקת אני לא רוצה לשמוע אף אחד אחר, כשאני על המגרש לוקח לפעמים שבריר של שנייה לקבל החלטות ולכן אני לא שומעת אף אחד מסביב וגם לא את המאמן. שריקות הבוז לאוסקה? ביקשתי שיפסיקו את זה, כי זה הרגע שלה. היא ניצחה והגיע לה כל הקרדיט. זה לא הגיע לה לשמוע את זה, לא הגיע לקהל ובסופו של דבר הפסיקו את זה".

נגישות