שון וייסמן כבש צמד, ויאדוליד ניצחה אך נותרה שלישיתשלושער לאמבאפה אחרי הארכת החוזה, מארסיי שנייהתואר ראשון אי פעם: ר.ב לייפציג זכתה בגביע הגרמניקרסטאיץ': ''היעד הבא שלי? לבלות 5 ימים על חוף הים''ברדה: ''אחרי הגמר אדע לאן זה הולך, אני קרוב להחליט''העיר שוב צהובה: 0:2 למכבי ת''א על הפועל ת''א בדרביאצילי שחקן העונה, בכר: ''כל אליפות מרגשת מהקודמת''הפועל באר שבע ניצחה 1:3 את בני סכנין וסיימה כסגניתחגיגה במשחק ההכתרה: 0:4 קל למכבי חיפה על נתניהזהב לנבחרת השחייה האמנותית בגמר הסבב העולמי
שגיא מוקי (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

הנבחרת תתחרה עם סממנים ישראלים באבו דאבי

שני | | 16:38    מאת מערכת ישראל ספורט

הנסיכות הודיעה כי תאפשר לספורטאים ישראלים להופיע עם סמלי המדינה ולנגן את ההמנון במקרה של זכייה במדליית זהב. יו''ר האיגוד פונטי: ''אני שמח, מאושר וגאה'', השרה רגב: ''מאבקנו נשא פרי''

איגוד הג'ודו העולמי הודיע אחר הצהריים (שני) כי נבחרת ישראל בג'ודו תתחרה בגרנד סלאם אבו דאבי עם הדגל וההמנון. בהודעה נכתב כי "איגוד ה'׳ודו העולמי שמח להודיע כי בעקבות השעיית התחרויות בטוניס ובאבו דאבי, הודיע איגוד הג'ודו של אבו דאבי במכתב רשמי לאיגוד הג'ודו העולמי כי כל המדינות שישתתפו בתחרות יעשו זאת בתנאים שווים, ויוכלו להציג את הסמל הלאומי שלהן ואת ההמנון, כולל ישראל".

יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי משה פונטי ברך על הצעד ועל ההחלטה והודה ליו"ר איגוד העולמי: "מריוס ויזר הוכיח כי הוא ידיד אמת של איגוד הג'ודו הישראלי ולא חושש לנקוט צעדים מרחיקי לכת לטובת הספורט כולו, מגיעה גם תודה לאיחוד האמירויות שהראו שאפשר לעשות צעדים אמיצים והוכיחו כי הספורט יכול לקרב בין אנשים". בנוסף, הודה פונטי לשרה מירי רגב שפעלה רבות בנושא: "שרת הספורט עשתה פעולות רבות מאחורי הקלעים כדי שנוכל לשאת את הדגל שלנו בגאווה, ואני שמח שהיא עזרה לנו כדי שנוכל להתחרות בתנאים שווים. פעלנו במשך תקופה ארוכה, מעל לשנתיים, כדי שנוכל להגיע להישג הזה, הסכמתי לספוג ביקורות כי ידעתי שלטווח ארוך, בעזרת ערוצים שקטים, נוכל לשאת את דגל ישראל בכל מקום. אני שמח, מאושר וגאה".
 


שרת הספורט מירי רגב מסרה: "אני שמחה שהמאבק העיקש שהובלתי יחד עם יו"ר איגוד הג'ודו העולמי, מריוס ויזר ויו"ר איגוד הג'ודו הישראלי, משה פונטי, לאפשר לספורטאים הישראלים להתחרות תחת הדגל הישראלי והשמעת ההמנון הישראלי באבו דאבי נשא פרי ולראשונה יתחרו ספורטאינו שווים מול שווים על אדמת מדינה ערבית. מדובר בהחלטה היסטורית בעלת משמעויות מרחיקות לכת ופורצת דרך. מתחילת הדרך הבהרתי כי יש להפריד בין ספורט לפוליטיקה ואין כל מקום להדיר ולהפלות את ספורטאינו".

השרה רגב, שנאבקה ליישום החלטה זו, אמרה: "החלטה זו של ממשלת אבו דאבי הינה ההחלטה המתבקשת והראויה, איחוד האמירויות עשה נכון כאשר ניתק את הספורט מהפוליטיקה והחלטת המדינה היא דוגמא שיש לאמץ אותה והיא ראויה לכל הערכה ואני רוצה להודות בראש ובראשונה לידידי היקר, נשיא איגוד הג'ודו העולמי, מריוס ויזר שראה עימי עין בעין והבין את הסכנה הטמונה בעירוב בין ספורט ופוליטיקה ואיים בביטול התחרות במידה ואבו דאבי לא תיעתר לדרישה הישראלית. אמשיך להילחם ולדאוג שכל ספורטאי ישראלי בכל זירה ובכל אולם יוכל להתגאות בדגל הכחול-לבן ושהמנון התקווה יישמע בכל תחרות בינלאומית".

שרת הספורט סיכמה: "אני מקווה שלאחר ההחלטה הזו ההדרה של ספורטאי ישאל עם הדגל וההימנון תעלם ממגרשי ואולמות הספורט.  אנחנו נמשיך לעמוד על המשמר ויחד עם  יושבי ראש איגודי הספורט השונים כפי שנעשה עם יו"ר הג'ודו משה פונטי נדאג לאפשר לספורטאינו את התנאים המגיעים להם כדי להופיע עם הדגל וההימנון של מדינתם". לסיום, השרה רגב העבירה מסר מחויך ליו"ר האיגוד הישראלי: "פונטי, כולנו מתפללים שהג'ודאים שלנו יזכו במדליות, יניפו את הדגל וישמיעו את המנון התקווה שלנו על אדמת אבו דאבי. לזה אנו מייחלים".

נגישות