גרינברג: ''לא נעזוב את הפועל עד שיגיע מישהו ראוי''דיווח: ''דינמו קייב ושחטאר דונייצק בעקבות יונתן כהן''הרצוג: ''פולין פייבוריטית, גם לישראלים מותר לחלום''אצטדיון וסרמיל המיתולוגי ייהרס לטובת 2,000 דירותהחתמה כפולה: איגור קולשוב וסקוטי הופסון בחולוןאורי ששון נותח בברך, ישוב לאימונים בעוד כשבועחצי הגמר בין ברצלונה לליברפול לא ישודר בישראלסילבס הוצג בהפועל חיפה: ''קפיצת מדרגה בקריירה''טוכל: ''תמיד מגן על השחקנים, הפעם זה לא אפשרי''קלופ: ''מעולם לא פגשתי את ברצלונה במשחק רשמי''
נפטר בגיל 60. מוטי אמסלם (פרנסיסקו די סטסיו, מנהלת הליגה)

אבל בכדורסל הישראלי: מוטי אמסלם הלך לעולמו

שלישי | | 08:20    מאת מערכת ישראל ספורט

יו''ר הפועל אילת עד לפני כחודש וחצי נפטר בגיל 60 לאחר מאבק במחלה קשה. היה יו''ר גבעת שמואל כשני עשורים, ויו''ר סיעת הפועל באיגוד הכדורסל. פרנקל: ''הישיבות לא יהיו אותו דבר בלעדיו''

אבל כבד בכדורסל הישראלי: יו"ר הפועל אילת מוטי אמסלם הלך הלילה (בין שני לשלישי) לעולמו בגיל 60 לאחר מאבק במחלה קשה. אמסלם שימש עד לפני כחודש וחצי בתפקיד יו"ר הפועל אילת, לפני שנאלץ לפרוש בשל מצבו הבריאותי. הלוויה תתקיים היום ב-15:00 בבית העלמין החדש בחדרה. ממנהלת הליגה נמסר כי "מנהלת הליגה, הקבוצות ועולם הכדורסל הישראלי כולו מרכינים ראשם עם פטירתו של מוטי אמסלם לאחר מחלה קשה. אמסלם היה חבר דירקטוריון המנהלת, חבר הנהלת איגוד הכדורסל, יושב ראש הפועל אילת ומייסד ויו"ר מועדון גבעת שמואל במשך שנים רבות. יהי זכרו ברוך".
 


יו"ר המנהלת, שמואל פרנקל, אמר: "בצער רב ובלב כבד קיבלנו את הבשורה המרה אודות לכתו בטרם עת של מוטי אמסלם. בשמי ובשם קבוצות הליגה וצוות המנהלת אנו מוסרים את תנחומינו למשפחה. מוטי היה חבר יקר לדרך ואני מוקיר את תרומתו הגדולה לספורט הישראלי ולענף הכדורסל. מוטי הקים והוביל את מועדון הכדורסל גבעת שמואל לצמרת הכדורסל ובשנים האחרונות לקח על עצמו את פרויקט הפועל אילת והוביל את הקבוצה להישגים נהדרים כולל הופעות בפיינל פור ובגמר הליגה. מוטי היה איש חכם ומנוסה והתייעצתי איתו רבות לגבי דרכה של הליגה והמנהלת. ישיבות הדירקטוריון לא יהיו אותו דבר בלי קולו הרם, הצעותיו החכמות והערות הביניים המצחיקות. יהי זכרו ברוך".
 


מאיגוד הכדורסל נמסר: "איגוד הכדורסל אבל עם פטירתו בטרם עת של חברנו מוטי אמסלם, לשעבר חבר הנהלת האיגוד במשך שנים רבות. אמסלם שימש באיגוד הכדורסל בתפקידים רבים ומגוונים, מ"מ יו"ר, יו"ר ועדת מנהל והתקשרויות, יו"ר ועדת הנוער, ראש סיעת הפועל בהנהלה ועוד. באישיותו וחכמתו עזר להוביל מהלכים חשובים שעזרו לאיגוד להגיע להיכן שהוא נמצא היום. אמסלם היה אחד האנשים המשפיעים בהנהלת האיגוד בעשורים האחרונים והוא יחסר לכולנו. אמסלם הקים את הפועל גבעת שמואל ובהמשך את מ.כ הבקעה, והפך אותן לשם דבר בכדורסל הישראלי. לפני 6 שנים הקים מחדש את הפועל אילת שהפכה לקבוצת צמרת חשובה בכדורסל הישראלי. בחודשים האחרונים הוא התמודד עם מחלת הסרטן בגבורה וכולנו היינו תקווה שיחלים ויחזור להיות אמסלם שכולנו אהבנו, אבל הלילה הגיעה ההודעה הקשה על פטירתו. איגוד הכדורסל והעובדים, משתתפים בצערה של המשפחה".
 


מהפועל אילת נמסר: "הלב נשבר. מוטי אמסלם, יו"ר הקבוצה ב-6 השנים האחרונות, הלך הלילה לעולמו אחרי מאבק במחלה קשה. מוטי היה מעמודי התווך של הקבוצה ומהגורמים העיקריים להצלחתה בשנים האחרונות. גם כאשר המחלה מנעה ממנו לקחת חלק פעיל בניהול הקבוצה, התעקש מוטי לתרום ולעזור למען עתיד המועדון שהיה כל כך יקר לליבו. הנהלת הקבוצה, הצוות המקצועי והשחקנים משתתפים בצער המשפחה ומחזקים את ידם של רונית והילדים. מי ייתן ולא תדעו עוד צער בחייכם".

ממשרד הספורט נמסר:
"משרד התרבות והספורט מרכין ראשו באבל ומביע את השתתפותו בצער המשפחה על לכתו בטרם עת של יו״ר קבוצת הכדורסל הפועל אילת לשעבר, מוטי אמסלם". שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב: ״אני מביעה צער עמוק על פטירתו בטרם עת של מוטי אמסלם, יו"ר מועדון הכדורסל, הפועל אילת, לשעבר. מוטי תרם רבות לכדורסל בארצנו, היה ממייסדי קבוצת הכדורסל של גבעת שמואל, והצליח כיו"ר הפועל אילת להביא את המועדון להישגים מרשימים בשנים האחרונות. אני משתתפת בצער המשפחה ומחזקת את ידיהם".

שחקנה של הפועל אילת, אפיק ניסים: "יום אבל לכדורסל הישראלי מוטי חי ונשם את הכדורסל בכל יום ובכל שעה. אהב את הכדורסל והכדורסל אהב אותו. שש שנים היינו יחד יום יום והכרתי אדם שמעבר לכדורסל היה עם נתינה אהבה ואכפתיות. עד היום האחרון הוא האמין שינצח את המחלה וזה היה תמיד מוטי, פייטר אמיתי. אני רוצה לשלוח תנחומים לרונית אשתו ולכל המשפחה". מהפועל תל אביב נמסר: "מועדון הכדורסל הפועל תל אביב מביע את צערו על פטירתו של מוטי אמסלם, שהלך הלילה לעולמו. מוטי פעל רבות במגוון תפקידיו לקידום הכדורסל הישראלי והכדורסלן הישראלי, והוא יחסר לכולנו. משפחת הפועל תל אביב שולחת תנחומים למשפחתו וחבריו. יהי זכרו ברוך".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות