ליגת האלופות חוזרת: 10 הגדולות בתולדות המפעלסבע: ''מחכה להרעיד את המדינה עם הפועל ב''ש''מומחי הווינר: מנצ'סטר סיטי תזכה בליגת האלופותצ'לסי והקונגרס היהודי העולמי נאבקים בגענותכספי הוצג בממפיס: ''יכולים לקרות פה דברים טובים''עאיד חבשי יהיה כשיר למכבי פ''ת, סומא יקבל דקותכץ: ''אנחנו קבוצה לוחמת'', אז'ובל: ''פתיחה חלומית''דן איינבינדר: ''חזרתי למקום שטבעי לי בו ונח לי בו''סגל: ''ההצעה הגיעה בתזמון הכי לא נוח בעולם''אלונה ברקת: ''שינינו את המדיניות כי לא התקדמנו''
שחקני מכבי ת''א באימון (האתר הרשמי)

לפני המשחק: מחווה לכוכב הונגרי שהציל יהודים

רביעי | | 14:10    מאת מערכת ישראל ספורט

ביוזמת הקונגרס היהודי העולמי והקהילה היהודית בהונגריה, בצעד יוצא דופן, משחקה של מכבי תל אביב מול פרנצווארוש ההונגרית (חמישי, 20:00) יעמוד בסימן מלחמה בשנאה, באפליה ובאנטישמיות

ביוזמת הקונגרס היהודי העולמי והקהילה היהודית בהונגריה, בצעד יוצא דופן, משחקה של קבוצת הכדורגל מכבי תל אביב מול קבוצת פרנצווארוש מהליגה ההונגרית (חמישי, 20:00, הונגריה) יעמוד בסימן מלחמה בשנאה, באפליה ובאנטישמיות.

הקונגרס היהודי העולמי יחד עם הקהילה היהודית הרשמית בהונגריה (MAZSIHISZ) יזמו מחווה ייחודית שתערך במהלך משחק הכדורגל בין הקבוצה הישראלית לקבוצה ההונגרית ביום חמישי הקרוב באצטדיון גרופאמה שבבודפשט. טרם תחילת המשחק יחלקו כבוד לאישטוון טות', אחד הסמלים הגדולים של הקבוצה ההונגרית בעבר, אשר הוליך כקפטן את הקבוצה לאליפות הונגריה לפני מלחמת העולם השנייה. במהלך המלחמה, סייע והציל יהודים רבים ובעקבות הפעילות שלו, נכלא ונרצח במהלך המלחמה.

לפני המשחק הקרוב, ייערך טקס לזכרו של אישטוון, בהשתתפות נציגי הקבוצות, הקהילה היהודית של הונגריה והקונגרס היהודי העולמי. בנוסף לכך, בתחילת המשחק יוקרן סרט במרכז המגרש על פועלו וחייו של אישטוון, ולאחר מכן יעלו למגרש יחד עם השחקנים, ילדים אשר ילבשו חולצות הנושאות את הכיתוב "הגיבור המשותף שלנו" ותמונתו של אישטוון טות'. מהלך זה נעשה בתאום של הקונגרס היהודי העולמי והקהילה המקומית, יחד עם ראשי קבוצות הכדורגל המשתתפות במשחק והממשלה ההונגרית, וכהמשך ישיר להצהרה ביוזמת ממשלת הונגריה במועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה כי היא תאבק בתופעות האנטישמיות באפס סובלנות.

לקראת המשחק, מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר, אמר: "הקונגרס היהודי העולמי שמח לראות שהממשלה ההונגרית ממשיכה ותומכת בפועל בהצהרתה במועצת זכויות האדם באו"ם, לפיה תאבק בתופעות האנטישמיות אשר נמצאות במגמת עלייה מטרידה. חינוך ודיאלוג הם כלים חשובים להתמודדות עם תופעות בזויות אלו, ועלינו להמשיך ולשמר את זיכרון השואה על מנת למנוע מההיסטוריה לחזור על עצמה. יוזמה זו מתקשרת באופן ישיר לפעילות הקונגרס היהודי העולמי בתחום האנטישמיות בספורט במסגרת שיתוף הפעולה החדש עם מועדון הכדורגל צ'לסי- "כרטיס אדום לשנאה" למאבק בתופעות השנאה והאנטישמיות בעולם הספורט".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות