הישג אדיר: זהב קבוצתי לישראל במרתון, כסף לטפרירכש חדש לאדומים: טידג'אן קייטה מצטרף להפועל ב''שרכש חדש בדרך: שאפי סוליימנוב על סף חתימה בב''שתג המחיר של סיטי על ברנרדו סילבה: 100 מיליון ליש''טלקראת החזרה הביתה: דור פרץ עבר בדיקות רפואיותשחייה: גורבנקו ופיצ'וגין עלו לחצי הגמר באליפות אירופהבית''ר י-ם שילמה משכורות, תארח את ב''ש במושבהנשאר כתום: עילאי טרוסט האריך חוזה בסקציה נס ציונהמוכנים? אליפות העולם לנוער מגיעה לוולודרום הלאומיטוכל: ''כשלוחצים ידיים מסתכלים אחד לשני בעיניים''
רולאנדו פרייטאס (איגוד הכדוריד)

מנהל מקצועי חדש מונה לנבחרות הצעירות בכדוריד

רביעי | | 14:10    מאת מערכת ישראל ספורט

כדוריד: הפורטוגלי רולאנדו פרייטאס הוא המנהל המקצועי החדש של הנבחרות הצעירות. לקראת אליפויות אירופה לצעירים: העתודה פגשה את סלובקיה, נבחרת הנוער תשתתף בטורניר יוקרתי בגרמניה בסופה''ש

רולאנדו פרייטאס (53), מאמן נבחרת פורטוגל לשעבר, ומי שהדריך את הנבחרות הצעירות בארצו (20 ו-21) באליפויות אירופה ועולם, ישמש כמנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות של ישראל בכדוריד, במסגרת הפרויקט הלאומי. פרייטאס סיכם היום (רביעי) את תנאיו באיגוד הכדוריד, ויחבור בקרוב לפעילות עם הנבחרות הצעירות של ישראל שיתחרו הקיץ במסגרת אליפויות אירופה – עד גיל 20 ועד גיל 18.

מדובר בתפקיד חדש, עליו המליצה גם הוועדה המייעצת לוועדה המקצועית באיגוד. מטרתו לשפר לא רק את האיכות המקצועית ולהרחיב את בסיס הפירמידה של הכדוריד הישראלי בגילאים הצעירים, אלא לעבוד במתווה מקצועי וניהולי אחיד מגילאי הילדים ועד לעתודה. פרייטאס היה לפני פחות משבועיים בארץ ונפגש עם הוועדה המקצועית באיגוד, והרשים בחזון ובכלל ברזומה העשיר שלו. מדובר כאמור במאמן מנוסה (כ-200 משחקים בינלאומיים הדריך בנבחרות פורטוגל). הוא עבד במסגרת ההתאחדות הפורטוגלית במגוון תפקידים - בניהול מקצועי, כמרצה בינלאומי. הוא  בעל תואר במדעי הספורט והפיזיולוגיה ועברית עשויה להיות השפה השישית שהוא דובר.

רולאנדו אמר: "אני מאוד שמח על הזכות ועל הבחירה לעבוד עם איגוד הכדוריד בישראל. אחריות גדולה נלווית לאמון שלכם בי. עתיד הכדוריד הישראלי הוא לא רק מה מאיפה אנחנו לומדים, אלא חזון חדש שאנחנו יוצרים בכל יום, בהתנהגות, במחויבות ובתקשורת בינינו. אני מקווה שאוכל להנחות את המחשבות של כולם לתמוך ברעיונות, ולעזור אחד לשני לראות מעבר לגבולות שלנו. אני משוכנע שהמוטיבציה שלי היא המפתח בהצלחה במסע החדש הזה". 

נבחרת העתודה מול נבחרת הנוער (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
יו"ר הוועדה המקצועית, דודי פלח: "בוועדה המקצועית ובהנהלת האיגוד החלטנו למקד השקעה בדורות הבאים שגדלים, על מנת לייצר את השחקנים המתאימים כדי להתחרות ולהגיע לאליפויות הנחשבות בעולם. מתוך כך, בהמלצת הוועדה המייעצת שמורכבת מאנשי מקצוע מנוסים, בינינו פרופיל של מנהל מקצועי. חיפשנו דמות עם ניסיון רב בנבחרות צעירות, בניהול של מערכות כלל ארציות, תחת איגוד, ואחרי שבחנו 12 מועמדים – 3 הגיעו לקו הגמר – מתוכם ראיינו שניים (המועמד הנוסף היה הנורבגי בנט דל – א.ס) שהגיעו לארץ. הבחירה הייתה ברולאנדו, אחרי שיחות וחוות דעת מאנשי מקצוע שעבדו ומכירים אותו. הוא מביא עימו ניסיון מוכח בניהול מערכות שכאלו ותהליכים של פיתוח דורות צעירים בפורטוגל, מדינה שבפרופיל הכדוריד שלה די דומה לשלנו. הוא קידם את הכדוריד שם, ואנחנו מצפים שיעשה זאת גם כאן – עם שיטה ברורה מגיל צעיר, הובלה מקצועית גם ברמה הטכנית של מעקב וניהול המאמנים. אנחנו שמחים שהוא מצטרף".

יו"ר איגוד הכדוריד, מיקו צרפתי: "אנחנו רואים במהלך הזה כשינוי גישה של הענף, וכזה שיוביל להמשך צמיחת הפרויקט הלאומי, פיתוח שחקנים צעירים ונבחרות ישראל. הקיץ אנחנו ניצבים בפני אתגר חשוב עם הופעה של שתי נבחרות צעירות באליפויות אירופה, וכאיגוד יחד עם כל הגורמים התומכים בפרויקט - אנחנו פועלים לעשות קפיצת מדרגה נוספת. המינוי של רולאנדו הוא תהליך שהחל בהמלצת הגורמים המקצועיים המייעצים לוועדה המקצועית, ונמשך תוך בחינה מדוקדקת של הדברים. בחרנו באיש מקצוע מהשורה הראשונה, שמביא איתו ניסיון רב ויכולות מוכחות. אנו נעניק לו את כל הכלים שעומדים לרשותנו על מנת שיצליח במשימה החשובה לעתיד הכדוריד הישראלי".

בנושא אחר, נבחרת העתודה ממשיכה בהכנותיה לקראת אליפות אירופה עד גיל 20 שתחל בחודש הבא בסלובניה, והיא קיימה בימים האחרונים סדרה של שלושה משחקי אימון נגד נבחרת סלובקיה בארץ. הנבחרת תשתתף ב-5 ביולי בטורניר הכנה מסכם באיטליה. נבחרת הנוער תעלה בסוף השבוע מהלך בהכנות שלה לקראת אליפות אירופה עד גיל 18 שתיערך באוגוסט בקרואטיה. הנבחרת תתארח בלובק, ותפגוש בטורניר האומות את גרמניה המארחת, נורבגיה ואיסלנד (ארבע נבחרות שמשתתפות באליפות אירופה).

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות