מהפך של אלופה: ריאל מדריד ניצחה 1:2 את אלמריהרומא ניצחה 0:1 את סלרניטנה, מהפך וניצחון ללאציואליפות אירופה: נבחרת הקדטים הובסה 98:69 מול ליטאדיווח: אמבאפה ביקש למכור את ניימאר, שגילה על כךמיכאל לייטרובסקי העפיל לגמר אליפות אירופה ב-50 גבבאיירן מינכן שמרה על מאזן מושלם, 0:2 על וולפסבורגבדקה ה-96: טוטנהאם סחטה 2:2 יקר מול צ'לסי בחוץלפני מכבי תל אביב: ניס סיימה ב-1:1 מול שטרסבורגמתחזקת: חמישה מצטרפים חדשים למכבי תל אביבטירוף במכבי חיפה: אזלו כל הכרטיסים לכוכב האדום
יוצאים לדרך. מרוץ האלופים (יח''צ)

חמישי: חיילי צה''ל ותושבי שדרות במרוץ משותף

רביעי | | 11:21    מאת מערכת ישראל ספורט

לא נכנעים לירי מרצועת עזה: מרוץ האלופים הראשון בשדרות ייצא מחר לדרך, כאשר למעלה מ-1,000 רצים ורצות מכל הארץ יגיעו לרוץ בשכונותיה של העיר. ''זו זכות גדולה להיות עם תושבי שדרות''

המתיחות הביטחונית של הימים האחרונים לא מונעת מעיריית שדרות להמשיך בהכנות לקראת מרוץ שדרות הראשון שיתקיים השבוע, ואף מגבירה את הרצון לקיימו ולהראות שבשדרות "לא מפסיקים לרוץ".

עיריית שדרות מציגה את "מרוץ אלופים בשדרות" - מרוץ שדרות הראשון. המרוץ יתקיים ביומו הראשון של הקיץ, מחר (חמישי), שהוא גם יומו הראשון של "החופש הגדול" לתלמידי חטיבות הביניים והתיכונים. האירוע מיועד לכל המשפחה ויחל כבר מהשעה 16:30 עם פתיחת חלוקת ערכות לרצים. בשעה 18:00 ייצא הזינוק הראשון ל-10 ק"מ במסלול שייועד במיוחד למרוץ זה, כעבור 10 דקות יוזנקו הרצים ל-5 ק"מ ובשעה 18:20 ייצא לדרך המקצה העממי של 2 ק"מ. באותה שעה גם ירוצו ילדי העיר במקצה מיוחד "מקצה האפרוחים". המסלולים השונים יעברו בשכונותיה הוותיקות של שדרות וכן בשכונות המגורים הנבנות ממש בימים אלו ובהן אלפי יחידות דיור.

בשעה 19:30 יתקיים טקס מחווה לאלופים והענקת גביעים ופרסים לזוכים כלליים ולאחר מכן הענקת מדליות לזוכים בקטגוריות השונות. את המרוץ מארגנות עיריית שדרות, הקרן לפיתוח שדרות, מתנ"ס שדרות החברה הכלכלית לפיתוח שדרות ומפיקה חברת "מרתון ישראל". המרוץ יתחבר עם אירוע פתיחת הקיץ של עיריית שדרות שיחל בשעה 20:50 במגרש הכדורגל העירוני בהופעה של הזמר משה פרץ ולאחריו הכוכבת נועה קירל.

הלו''ז המלא (יח''צ)
כאמור, למרוץ נרשמו כבר מאות משתתפים, בהם חיילים מאוגדת עזה כולל מהחטיבה הצפונית, אותה העיר שדרות מאמצת, רצים מארצות הברית - אורחים של מפעל "הזרע", סטודנטים ממכללת ספיר, בני נוער מבתי-הספר בעיר, ילדי קבוצות הספורט, תלמידי מכינות מהאזור, קבוצות ריצה מעוטף עזה, בעלי תפקידים בעיריית שדרות ואצנים אלופים שנענו בשמחה לקריאה לקחת חלק במרוץ.

בין האצנים: איתן חרמון, אלוף עולם בריצת מרתון, מאמן ריצה ותזונאי קליני; בז'ה, עיוור מלידה, שלמרות נכותו רץ מרתון שלם והעפיל לפסגת האוורסט; אסף בימרו, שייצג את ישראל ב-6 אליפויות עולם, באולימפיאדה אחת ובשתי אליפויות אירופה בריצת מרתון; נילי אברמסקי, אתלטית בעברה, אלופת ישראל ושיאנית ישראל בריצת 2,000, 3,000 ו-10,000 מטר; זהבה שמואלי, אתלטית בעברה, אלופה ושיאנית ישראל בריצות למרחקים בינוניים וארוכים, אלופת המכבייה העשירית; שוש בלייכמן, מוותיקות ענף הריצה; ויוסף גזצ'או, אתלט ישראלי שזכה 24 פעמים בתואר אלוף ישראל בריצות למרחקים של 800 מטר עד ל-10,000 מטר.

"צריך להגיע להיות עם האנשים שחיים עם המצב בשדרות ביומיום, להיות בעיר עם כולם לכמה שעות של מרוץ - זו זכות גדולה. אנחנו עם אחד ועלינו לתמוך אחד בשני ולעזור כמה שצריך, אני מקווה שזה ירים את המורל של התושבים, זה המינימום שאני יכול לעשות באופן אישי", אמר גזצ'או. הוא הוסיף כי "המרוץ הוא אירוע חברתי-לאומי ואני מאמין שהרבה אנשים יגיעו. אני מאמין שדרך הספורט אפשר לעשות הרבה דברים, לפתור בעיות חברתיות ואפילו לעשות שלום ולכן אני חושב שחשוב להמשיך ולעסוק בספורט ולהעלות את המודעות לתושבים במיוחד לאור המצב הרגיש. ספורט מועיל בהתמודדות עם מתח ומעלה את מצב-הרוח, עושה טוב ללב".

נילי אברמסקי סיכמה: "מאוד התלהבתי שיש מרוץ בשדרות. זה מאוד חשוב שיתקיים מרוץ בכל עיר, בכל זמן. השיקול האם להגיע או לא מפאת המצב הביטחוני אינו פקטור בכלל ואם התושבים בעיר נמצאים כאן יומיום - אנחנו מגיעים".

נגישות