צרפת ואנגליה דרסו, רונאלדו נפצע ב-1:1 של פורטוגלניצחון שביעי רצוף למכבי ת''א, 74:86 על נס ציונהמכבי והפועל ראשל''צ, רמה''ש ואשדוד בחצי הגמרשברו שביתה: 76:85 להפועל אילת על הפועל ת''ארמלה ואשדוד עלו ל-0:2 בסדרות חצי גמר הפלייאוףהפועל כפ''ס איבדה יתרון כפול והפסידה 3:2 לנצרת יקיר שוורץ מונה ליו''ר הפועל חדרה: ''שמח ונרגש''מוריניו: ''זידאן? האיש המתאים ביותר לריאל מדריד''''זהבי עושה את ההבדל, לא הייתה מוטיבציה מיוחדת''אמארה סטודמאייר בנבחרת הישראלים לאולסטאר
פרננדו היירו לצדו של לואיס רוביאלס (האתר הרשמי)

היירו הוצג: ''איש לא מפקפק במחויבות השחקנים''

רביעי | | 19:06    מאת מערכת ישראל ספורט

המאמן החדש של נבחרת ספרד, שידריך את הלה רוחה במונדיאל, דיבר במסיבת עיתונאים ראשונה: ''לא אשנה ביומיים עבודה שנעשתה פה במשך שנים. צריכים לקבל את מה שקרה ולהמשיך הלאה''

יומיים לפני משחקה הראשון במונדיאל, נבחרת ספרד בכאוס מוחלט. המאמן ז'ולן לופטגי פוטר על ידי נשיא ההתאחדות, לואיס רוביאלס, בתגובה לחתימתו של הבאסקי בריאל מדריד, עליה נודע לרוביאלס רק אתמול עם ההכרזה הרשמית. כשעה אחרי מסיבת העיתונאים היום (רביעי), ההתאחדות הספרדית אישרה שפרננדו היירו, המנהל הטכני של הנבחרת, יחליף את לופטגי ויעמוד על הקווים במהלך המונדיאל.

מאוחר יותר היירו הוצג ודיבר לראשונה: "בואו נעשה את זה מהר, אנחנו צריכים להתאמן. אני רוצה להביע את הערצתי והרגשות שלי כלפי ג'ולן על העבודה שעשה בשנתיים האחרונות, אני רוצה לאחל לו רק טוב לגבי העתיד. זה אתגר נחמד, מרגש. הנסיבות הן מה שהן ואני מקבל עליי את האחריות הזו ולוקח אותה עליי. אתה לא יכול לשנות ביומיים את מה שנעשה במשך כל כך הרבה שנים של עבודה. אנחנו יודעים שהמשחק הראשון קרוב ואנחנו צריכים להיות אינטליגנטיים ולדבוק במה שנעשה לפני כן. אין זמן לשנות משהו גם ככה".

היירו המשיך: "אנחנו צריכים לקבל את מה שקרה ביומיים האלה, אבל זה לא משנה את המטרה שלנו להתחרות על גביע העולם. אנחנו יודעים שיש לנו הזדמנות נהדרת ואנחנו מתרכזים רק בזה. אני חושב רק על המשחק מול פורטוגל ואז על המשחק הבא ואז על זה שאחריו. אנחנו רק חושבים על להצליח בגביע העולם. אנחנו יודעים שהאוהדים וכולם במדינה מתרגשים מאוד, כמו כולנו וזו האחריות שלנו להצליח פה".
 


היירו נשאל האם הוא מרגיש נבגד על ידי לופטגי, שניהל מו"מ עם ריאל מדריד בזמן שהוא תחת חוזה בנבחרת, ואמר: "אנחנו נטעה אם נחשוב על העבר ולא על העתיד. יש לי מצפון נקי ומכאן אנחנו ננסה להתמודד רק עם האתגר שעומד לפנינו. זה היה יום לא קל עבור כולם, אבל אנחנו הולכים עם אמונה רבה למשימה שעומדת לפנינו ושלמענה אנחנו משחקים. אף אחד לא מפקפק במחויבות של השחקנים או במה שהם יכולים לתת".

היירו נשאל איך הגיב כשקיבל את הבשורה ואמר: "כשהנשיא סיפר לי על האפשרות, יכולתי לסרב, יכולתי לעזוב או לקבל את התפקיד. אני יודע שיש קבוצה של שחקנים, צוות מקצועי, התאחדות וכל הכדורגל הספרדי וזה הרגע לקבל את ההחלטה הזו. ידעתי מה האחריות שמוטלת עליי ולא יכולתי לסרב. אין לנו זמן לרחם על עצמנו עכשיו או לחשוב על כל מיני דברים. המטרה שלנו היא להילחם על הגביע והתכוננו לרגע הזה במשך שנתיים. אנחנו צריכים להראות בגרות".

הממאן החדש הוסיף: "הנשיא נתן את חוות הדעת שלו לגבי כל מה שקרה ואנחנו צריכים להיות חיוביים. הדעות שלנו לגבי מה שקרה לא שוות כלום עכשיו, אנחנו צריכים להפוך דף, לחשוב על מה שאנחנו מייצגים וזה את הכדורגל הספרדי. אנחנו לא יכולים להמשיך לחשוב על דברים אחרים. אני רוצה שהקבוצה שלי תשחק טוב, תתחרה טוב, עם איכות, תחזיק הרבה בכדור ותכבוש שניים או שלושה שערים יותר מהיריבה". בלם העבר נשאל לגבי הניסיון שלו ואמר: "יש לי רק שנה אחת של ניסיון מאוביידו, שנה נוספת כעוזר מאמן ועוד 30 שנה סביב הכדורגל".

נגישות