מהפך ראשון במונדיאל: שווייץ ניצחה 1:2 את סרביהריאל החתימה שוער חדש, קלייברט חתם ברומארוהר מאושר: ''השחקנים הבינו שהם חייבים להילחם''ארגנטינה יכולה לחייך? ניגריה ניצחה 0:2 את איסלנדבשל חילוקי דעות: מנחם קורצקי התפטר מרעננההכנה: נבחרת ישראל הפסידה 85:83 לאוקראינהניימאר בכה בסיום: ''אנשים כלל לא יודעים מה עברתי''שבת: גרמניה תצליח להתאושש דווקא מול שבדיה?בתוספת הזמן: 0:2 קשה לברזיל מול קוסטה ריקהשבת: מקסיקו תבטיח את המקום בשמינית הגמר?
שלוש מדינות שונות (zimbio)

ארה''ב, קנדה ומקסיקו יארחו את המונדיאל ב-2026

רביעי | | 14:02    מאת מערכת ישראל ספורט

קונגרס פיפ''א שמתקיים במוסקבה בחר בהצעה המשולשת של מדינות צפון אמריקה על פני מרוקו לטורניר שיתקיים בעוד שמונה שנים. השינויים המרכזיים: 48 נבחרות יעפילו וישחקו ב-16 בתים של שלוש נבחרות

רשמית: מונדיאל 2026 יתקיים בארצות הברית, קנדה ומקסיקו - כך הוחלט היום (רביעי) בקונגרס ה-68 של פיפ"א שנערך במוסקבה. בהתאחדות הכדורגל הבינלאומית הוחלט להעדיף את ההצעה המשותפת של שלוש המדינות מצפון אמריקה על פני זו של מרוקו. כזכור, המונדיאל הבא - ב-2022 - אמור להתקיים בקטאר.
 


זוהי כמובן הפעם הראשונה בה גביע העולם מתקיים בשלוש מדינות שונות והפעם השנייה בלבד בה הוא מתקיים ביותר ממדינה אחת, אחרי המונדיאל בדרום קוריאה ויפן ב-2002. ארצות הברית כבר אירחה את הטורניר ב-1994, בהצלחה גדולה יש לציין שכן בעקבות הטורניר נכנס הכדורגל לכל בית אמריקאית וה-MLS (הליגה המקצוענית) יצאה לדרך שנתיים לאחר מכן. מקסיקו אירחה את גביע העולם פעמיים - ב-1970 (הפעם היחידה שבה ישראל הופיעה בטורניר) וב-1986. קנדה לא אירחה מעולם את המונדיאל, אבל אירחה את המשחקים האולימפיים במונטריאול 1976 וגם את מונדיאל הנשים ב-2015. 
 


בטורניר עצמו יהיו לא פחות מ-16 בתים, שבכל אחד מהם יהיו שלוש נבחרות. יש לציין שרוב המשחקים ייערכו בארה"ב: מתוך 80 משחקים, 10 יתקיימו בקנדה, 10 במקסיקו, ו-60 בארה"ב. הגמר צפוי להיערך באצטדיון המטלייף בניו ג'רזי, אצטדיונה הביתי של ניו יורק ג'איינטס והמטס מליגת הפוטבול, בו יש 82,500 מדינות. המונדיאל ב-1994 בארה"ב עדיין מחזיק בשיא הצופים לטורניר - 3.6 מיליון ב-52 משחקים בלבד. יו"ר ההתאחדות האמריקנית, קרלוס קורדיירו, הודה לנוכחים: "תודה על הביטחון שנתתם בנו. המנצח היחיד הוא הכדורגל".

נגישות