מעמדו של ואלוורדה התערער, פיקה: ''רוצים שיישאר''ולנסיה זכתה בגביע לאחר 1:2 מדהים על ברצלונהנאפולי סיימה את העונה עם 3:2 דרמטי אצל בולוניההשלימו דאבל: באיירן מינכן זכתה גם בגביע הגרמנייוסי אבוקסיס: ''זאת העונה הטובה ביותר שלי כמאמן''איביץ': ''לא נבצע שינויים גדולים בסגל בעונה הבאה''בכר: ''אם הייתי בקהל, הייתי גם שורק בוז'', אוגו בכהבלבול: ''לא חלמתי על זה'', פריי: ''אולי עוד נתראה''בטעם טוב: הפועל חדרה ניצחה 1:2 את בני יהודהמכבי חיפה סיימה שנייה אחרי 1:2 על מכבי נתניה
איל חומסקי וגיא הראל היום (רועי ינקלוביץ)

חומסקי: ''נעשו לא מעט טעויות, נכנסים לעידן צנוע''

שלישי | | 20:42    מאת רועי ינקלוביץ

האיש החזק בהפועל ירושלים אחרי עזיבת אורי אלון ענה על השאלות הבוערות במסיבת עיתונאים: ''התקציב יקטן ב-15-10 אחוז ולא יותר, לא מחפשים עוד משקיעים''. הראל: ''קטש יישאר בעונה הבאה''

אחרי שהבעלים אורי אלון הטיל פצצה היום (שלישי) והכריז על עזיבתו, הפועל ירושלים ערכה הערב מסיבת עיתונאים הנוגעת לעזיבתו של איש העסקים והעברת סמכויות הניהול לקבוצת משקיעים שכוללת את איל חומסקי, שיהפוך לשותף-מנהל. יחד עם חומסקי ישב גם המנכ"ל גיא הראל.

חומסקי פתח ואמר: "לאורי אלון תרומה אדירה לכדורסל הישראלי. היינו תולים דגל לכבודו אם יכולנו. כל השותפים קיבלו את המניות של אורי, הם ינהלו את הקבוצה. הם אנשים מאוד צנועים שתורמים הרבה מאוד לקהילה דרך הפועל ירושלים. האנשים ביקשו להשאר אנונימיים. אורי העביר להם את המניות. במסגרת הרצון שלהם להשאר אנונימיים, הם מינו אותי להיות השותף-המנהל. בכל השנים האלה הייתי מעורב ביום יום של הקבוצה. המשולש של אורי, גיא ושלי היה קבינט שקיבל החלטות. הקבינט הפך עכשיו לדו ראשי. זה תהליך שאנחנו עובדים עליו חצי שנה. תהליך מתוכנן ומסודר, יש המשכיות מלאה".

האיש החזק החדש הוסיף: "אני מביע את שביעות הרצון המוחלטת, הקבוצה יכולה להיות קבוצה מובילה רק מהאמצעים שהיא מייצרת. גיא הראל אחראי לחזון הזה. הקבוצה לא נזקקת כדי להתקיים. כל הדבר הזה יצר מציאות לא טריוויאלית בספורט הישראלי. בפן המקצועי נעשו לא מעט טעויות. אנחנו נכנסים לעידן של צניעות. בשנה הזאת הייתה יד קלה על ההדק מבחינת שחקנים שבאו והלכו. אנחנו נלמד ונפנים את הטעויות. התקציב בעונה הבאה יהיה קטן מהעונה שעברה אבל לא בהרבה. אנחנו יכולים להגיע לתקציב שקטן רק במעט מתקציב העונה שעברה. לירושלים התקציב השני בגודלו בישראל בפער ניכר, אני מקווה שהירידה לא תהיה מעבר ל10-15 אחוזים.

איל חומסקי עם המנכ''ל גיא הראל (רועי ינקלוביץ)
חומסקי סיכם: "נמשיך להילחם על כל התארים. העונה נכשלנו מבחינת תארים. להגיע חמש שנים לפיינל פור זה הישג. בעולם של משחק אחד היינו עפים מול גלבוע/גליל. אני מקווה שנחזור לסדרות. הקבוצה עושה מהלך מסודר של העברת מקל, הכל ברור. אני קיבלתי המון פניות של אנשים שרצו להכנס כשותפים לקבוצה אבל זה לא עומד כרגע על הפרק. יש בנו אהבה והיא תנצח - זה DNA אמיתי של המועדון. זה דבר שבשבילו אתה מביא את הילדים. נושא המותג 'הפועל ירושלים' הוא הדבר הכי חשוב עבורי. אם מוסיפים לזה כסף וניהול מתקדם, יוצרים את השילוב המנצח. החזון שלי הוא ארנה מלאה שכולו מנויים, תוך כמה שנים נגיע למצב כזה. לגבי היורוליג, היינו נאיביים".

המנכ"ל גיא הראל אמר: "התחלנו את הסיפור עם אורי בבית קפה לפני חמש שנים מאז אנחנו הולכים ביחד. שותפות אמיתית שלי, של אייל ושל אורי. אורי ייחסר לנו. הוא הוסיף המון עניין וצבע לענף. עכשיו אני מרגיש שלמרות זאת, אנחנו הולכים קדימה. הירידה תהיה רק בתקציבי שחקנים. יש לנו מערכת גדולה שיצרה תשתית מאוד נרחבת שרק תמשיך. לא ניגע יותר מדי בצד המקצועי. הסיפור של אורי הכניס הכל להקפאה. לא חשבנו שנכון להודיע על כך במהלך העונה. עודד קטש ימשיך בעונה הבאה. מוקדם לדבר על סגל השחקנים. נעשה את הדברים בצורה יותר חכמה, צנועה ונחושה. בעונות הקרובות נתנהל בצורה יותר מחושבת. נביא שחקנים יותר רעבים, שחקנים פחות מוכחים יצטרפו".

הראל סיכם: "הובלנו את היורוקאפ בקהל וזכויות שידור, וחשבנו שזה יעזור בהגעה ליורוליג. הסיפור של פיב"א עומד על הפרק, בימים הקרובים נקבל החלטה. עד סוף השבוע נקבל החלטה. עד שלא יהיו בעלים חדשים, לא תתקבל החלטה. מבחינת מה שיכולנו לעשות עשינו יותר טוב מקבוצות אחרות. בהפועל ירושלים העובדה שמיעוט אנשים מקבל החלטות זו אחת החוזקות שלנו"  על מנהל מקצועי: "אם צריך שיהיו במערכת עוד אנשים, יגיעו עוד אנשים. אם יהיה צורך בתפקיד כזה או אחר זה יקרה. יש סיכוי לגבי אמארה סטודמאייר, שהוא יחזור לשחק. אנחנו יודעים לדבר עם האוהדים שלנו. תמיד יהיו חילוקי דעות עם חלק מהאוהדים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות