חי מליגת העל: הפועל ב''ש - מכבי ת''א 2:0 (מחצית)חי מליגת העל: מכבי נתניה - מכבי חיפה 1:0 (מחצית 2)עשתה היסטוריה: סלטיק זכתה בטרבל שלישי רצוףעמירם הלוי נבחר לוועד המנהל של פיב''א אירופהג'ודו: גפן פרימו וגילי כהן לא יתחרו במשחקי אירופהראשון באיטליה: מאבק לוהט על הכרטיס לצ'מפיונסהבעת אמון: תומאס טוכל האריך את חוזהו בפ.ס.ז'יונייטד רוצה לצרף את גריזמן, סארי בדרך ליובנטוס?הערב: באיירן מינכן תזכה בדאבל או לייפציג תפתיע?ריימס הפתיעה 1:3 את פ.ס.ז', דיז'ון הורידה את קון
השרה מירי רגב במסיבת העיתונאים (צילום מסך)

השרה רגב: ''איומי טרור הכריעו את מסי וארגנטינה''

רביעי | | 18:32    מאת אדי חליאבין

שרת הספורט תקפה את אלה שטענו כי המשחק בוטל בגלל העברתו מחיפה לירושלים: ''אין שקר גדול מזה, הרי המשחק נולד בגלל הרצון של מסי לבקר בירושלים''. על האופוזיציה: ''נותנים גב לטרור''

סערה גדולה מתחוללת החל מאתמול, לאחר שבנבחרת ארגנטינה החליטו לא להגיע למשחק נגד נבחרת ישראל שהיה אמור להיערך ביום שבת הקרוב באצטדיון טדי, בעקבות לחצים שהופעלו עליהם. שרת התרבות והספורט, מירי רגב, התייחסה הערב (רביעי) לנושא במסיבת עיתונאים מיוחדת.

רגב פתחה ואמרה: "לפני שעה קלה עודכנתי בהחלטת התאחדות הכדורגל של ארגנטינה לבטל את המשחק נגד נבחרת ישראל שנקבע לשבת. הארגנטינאים בהודעתם מבקשים סליחה מהציבור בישראל משום שהם מבינים שמדובר בהחלטה מרחיקת לכת. החלטה שנובעת מאיומים על חייו של כוכב הנבחרת ליאונל מסי. איומי הטרור על חייו וחיי משפחתו הכניעו את הכוכב של הכדורגל העולמי. במהלך 24 השעות נערך משא ומתן אינטנסיבי בין גופים שונים בישראל לגופים שונים בארגנטינה וכולם פעלו על מנת למנוע זאת. החלטת ביטול המשחק נובעת מהחלטה אחת בלבד: איומים של גורמי טרור שהופנו כלפי מסי, משפחתו ושחקנים אחרים נוספים".

רגב הציגה תמונות מהפגנות פלסטיניות ואמרה: "מדובר בטרור. באולימפיאדת מינכן היו אלה מרצחים מארגון ספטמבר השחור. היום ג'יבריל רג'וב, תלמידו של ערפאת, ממשיך בדרכו. הסיפור הוא לא האם המשחק היה בחיפה או בירושלים. הוא גדול יותר. אנחנו צריכים לפעול בכל הערוצים הבינלאומיים ולמנוע את המצב לפיו טרור ואיומים על שחקנים יגרמו למצב כזה. היום זה ישראל - היום מדינה אחרת. טרור הוא טרור, אין לו גבולות. אל תתבלבלו, זה לא אירוע BDS. מדובר באיומים אמיתיים של גורמי טרור על חיי כוכב נבחרת ארגנטינה ובני משפחתו. מדינת ישראל מורגלת בניסיונות לטרפד ולמנוע אירועים בארץ. לחברי הכנסת מהרשימה המשותפת הצטרפו גם חברי הכנסת משמאל ולהם אני אומרת: מילא טיבי וזחאלקה נותנים גב לטרור, אבל אתם, על מה הצהלה שלכם? על מה השמחה שלכם? על זה שמאות ילדים בארץ לא יוכלו ליהנות בארץ ממסי? במקום לגבות את מדינת ישראל אתם נותנים גב לטרור, לאן הגענו? אם הייתה אליפות עולם בשמחה לאיד הייתם זוכים בה".

על הטענות כלפיה, אמר השרה: "אין שקר גדול מזה שהדרישה שלי לקיים את המשחק בירושלים גרמה לביטול המשחק. ירושלים היא בירתנו והיא מאחדת אותנו, היא לא בעייה פוליטית. המשחק אמור היה להתקיים בגלל רצון של מסי להגיע לירושלים ולבקר בכנסיית הקבר. לאנשים אין כבוד לאומי? לצערי האיומים על משפחתו גרמו למסי לוותר על הרצון שלו להגיע לכותל. אני מבינה את האכזבה הגדולה של עשרות אלפי אוהדים שציפו לראות את מסי משחק בירושלים, אבל יש ערכים שנמצאים מעל למסי. ראש הממשלה אמר שצריך להתקדם הלאה ואני אומרת שלא קרה אסון וצריך להרים את הראש. לא ניתן לאירועים האלה למנוע את הגאווה והשמחה במדינה שיש לנו. אני רוצה להודות לעופר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, על מאמציו, וגם לדני בנעים. תודה לכל מי שניסה לסייע. ארגנטינה לא מגיעה לארץ אבל אנחנו מדינה שמחה עם דברים טובים, אין לנו במה להתבייש".

נגישות