עשתה היסטוריה: סלטיק זכתה בטרבל שלישי רצוףעמירם הלוי נבחר לוועד המנהל של פיב''א אירופהג'ודו: גפן פרימו וגילי כהן לא יתחרו במשחקי אירופהראשון באיטליה: מאבק לוהט על הכרטיס לצ'מפיונסהבעת אמון: תומאס טוכל האריך את חוזהו בפ.ס.ז'יונייטד רוצה לצרף את גריזמן, סארי בדרך ליובנטוס?הערב: באיירן מינכן תזכה בדאבל או לייפציג תפתיע?ריימס הפתיעה 1:3 את פ.ס.ז', דיז'ון הורידה את קוןסופית: מכבי ת''א לא תדורג בסיבוב המוקדמות השנייש כבוד: מונאס דאבור נבחר לשחקן העונה באוסטריה
תקף את רג'וב. עופר עיני (צילום מסך)

עופר עיני: ''זה טרור ספורטיבי באמצעות הכדורגל''

רביעי | | 16:44    מאת אדי חליאבין

יו''ר ההתאחדות לכדורגל תקף בחריפות את יו''ר ההתאחדות הפלסטינית: ''רג'וב חצה את הגבול, זה לא הגיוני שאדם במעמדו קורא לאוהדים לשרוף חולצה של שחקן כדורגל. נתלונן על כך''

בעיצומה של סערת המשחק של נבחרת ישראל מול ארגנטינה, ההתאחדות לכדורגל ערכה הערב (רביעי) מסיבת עיתונאים, בה היו"ר עופר עיני והמנכ"ל רתם קמר התייחסו לאירועי היממה האחרונה. אמנם עיני פתח את דבריו בכך שטרם התקבל אישור רשמי לביטול המשחק, אך ממש רגע לפני סיום מסיבת העיתונאים, הארגנטינאים הודיעו רשמית על ביטולו של משחק הידידות שתוכנן לשבת הקרובה.

עופר עיני אמר: "כינסנו את מסיבת העיתונאים לעדכן כמה שנוכל על הנושא. עד לרגע זה, למרות שיחות שלנו עם ההתאחדות הארנגטינאית, לא קיבלנו הודעה רשמית שהמשחק התבטל. אנחנו עושים את המקסימום שהמשחק יתקיים. זה כבר לא משחק כדורגל, זה מעבר לזה. הוצאנו קריאה בכתב לפני מספר שעות בקשה בכתב להתאחדות הארגנטינאית וביקשנו. קיימנו מהלילה ועד היום שיחות עם כל הגורמים הרלוונטים בפיפ"א ובאופ"א. לפני פחות מחצי שעה קיימתי שיחה עם נשיא פיפ"א והסברתי לו את הסיטואציה. מזה מספר שנים, עוד ב-2015, אנחנו עדים לתופעה שיו"ר ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב עושה כל שביכולתו כדי להוציא את הכדורגל הישראלי מהכדורגל הבינלאומי".

האישור הרשמי לקיום המשחק
עיני המשיך ואמר: "הצלחנו לסכל את הניסיונות הללו, אבל הפעם הוא חצה את הקו האדום. הפגנות זה לגיטימי וקריאות זה לגיטמי כל עוד זה במסגרת המקובל. פה נעשה מצב שיו"ר התאחדות וחבריו בפיפ"א קוראים בתקשורת לקרוא לערבים בעולם לשרוף חולצה של שחקן כדורגל (מסי). זה טרור. שמעתי שאפילו איימו על שחקנים עצמם ועל משפחותיהם. הביטול, אם יהיה כזה, נובע מהחשש של השחקנים מהאיומים עליהם באופן אישי. אנחנו אמורים בשעות הקרובות להוציא תלונה רשמית לפיפ"א על כל ההתנהלות של ההתאחדות הפלסטינית. אם לאיים על שחקנים תהפוך לשיטה, פיפ"א לא תוכל לעמוד מנגד".

יו"ר ההתאחדות סיכם: "אני מקווה שהלחץ שאנחנו מפעילים ייתן פיתרון. הכוונה היא לפגוע במדינת ישראל דרך הכדורגל. כל התירוצים: משחק בירושלים או לא, הם לא משנים. יש כאן איום שנמצא מעבר, איום על שחקנים. נפעל במישור המשפטי והציבורי. מקווה שההתאחדות הארגנטינאית תתעשת ותבין שזה אירוע ספורטיבי. המשחק הזה הוא אמנם משחק ידידות, אבל הוא קיבל אישור רשמי של נבחרת ארגנטינה ופיפ"א. הוא משחק ידידות במסגרת כל הכללים. לא יכול להיות מצב שבגלל ששחקנים מרגישים מאוימים מבטלים משחק. זה יהיה תקדים מבחינת פיפ"א. זה הרס הכדורגל והרס של ספורט ותרבות בכללי. מקווה שגם ההתאחדות בארגנטינה וגם בפיפ"א ינסו לעשות הכל כדי שאכן המשחק יתקיים. ארגנטינה היא לדעתי מהנבחרות הטובות בעולם והגעה שלהם לארץ יכולה לחמם את הלב".

מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר הוסיף: "יצרתי אתמול קשר עם מנכ"ל ההתאחדות הארגנטינאית והם כרגע גם בחוסר ודאות מסוים, מדובר בהתארגנות של השחקנים שבארגנטינה יש להם המון כוח. ההתאחדות הארגנטינאית במצב לא נוח כי הם מחויבים גם כלפינו וגם כלפי השחקנים ומנסים למצוא מולם את הדרך הנכונה ביותר לפתור את הבעיה".

נגישות