ברצלונה ברבע גמר גביע המלך עם 0:3 על לבאנטהשכחה ממכבי: 70:77 לצסק''א מוסקבה על באיירןספרופולוס: ''שיחקנו כדורסל נהדר מול קבוצה גדולה''הצגה ביתית: מכבי ת''א הביסה 83:99 את ברצלונהאביטן: ''זה כבר מעבר למזל'', דגני בכה: ''עונה קשה''מסע הקסם נמשך: הפ' חדרה העיפה את הפועל ת''אולדימיר איביץ': ''נתחזק רק במישהו שישדרג אותנו''מכבי ת''א עלתה לרבע גמר עם 0:4 על הפועל עכורשמית: מונאס דאבור חתם בסביליה, יעבור רק בקיץברק בכר: ''לא חוכמה לקבל תמיכה רק שהכל הולך''
כדור כדורסל (אימג'בנק, Gettyimages)

הערכה: ארגון השחקנים יכריז בשישי על שביתה

חמישי | | 14:21    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי פגישה מרתונית בין ארגון השחקנים ומנהלת הליגה, הצדדים טרם הגיעו לפתרון ומסתמן כי המחזור האחרון של העונה הסדירה לא ישוחק. המנהלה הבהירה: שביתה תוביל לסיום העונה מוקדם מהצפוי

פגישת מו"מ נוספת בין ארגון שחקני הכדורסל לבין מנהלת הליגה הסתיימה היום (חמישי) ללא תוצאות ונראה כי שחקני הכדורסל בדרך לשביתה. בפגישה הציגו נציגי הארגון את עמדת שחקני הכדורסל לאחר האסיפה שהתקיימה אמש, בה נטלו חלק עשרות שחקנים לרבות הבכירים בליגת העל, לפיה בכל הסכם שייחתם יישמר מעמדו של השחקן הישראלי ומקומם של שני שחקנים בחמישייה.

המו"מ נקלע למבוי סתום והישיבה הסתיימה ללא החלטות. בשל כך ניתן להעריך כי השביתה תצא לדרך החל מיום ראשון הקרוב לאחר שתוכרז מחר. במהלך הלילה, שחקנים רבים העלו תמונה זהה לרשתות החברתיות בה נרשם: "בלי שחקן ישראלי אין כדורסל ישראלי". הדד ליין שהציבו בארגון השחקנים הוא מחר בשעה 14:30 אחרי שכל השחקנים יתעדכנו בפרטי הפגישה בין ראשי המנהלת ויתנו אישור סופי לפתוח בשביתה החל מיום שני הקרוב במחזור מספר 33, האחרון. ומה יקרה הלאה? חלק מראשי הקבוצות דוחפים לסיים את העונה ללא אלופה וללא יורדת בטענה שהליגה אמורה להסתיים בהתראה קצרה ולא יהיה זה הוגן שהמוליכה תוכתר לאלופה והאחרונה תרד ללא מאבק הישרדות אמיתי.

איך תסתיים העונה הנוכחית? (אימג'בנק, Gettyimages)
מאוחר יותר נמסר ממנהלת הליגה: "לאחר פגישה נוספת הבוקר מול ארגון השחקנים התכנס דירקטוריון המנהלת. בין חברי הדירקטוריון התקיימה תמימות דעים מלאה והם קיבלו את כל ההחלטות פה אחד. בין המנהלת, הקבוצות וארגון השחקנים קיים הסכם תקף עד לסיום העונה הנוכחית. המנהלת מקיימת את ההסכם ללא סייג. במסגרת המגעים הציעה מנהלת הליגה, למרות שהחוק הרוסי מסתיים לאחר עונה זו (17/18), כי תינתן תקופת מעבר של עונה אחת בה ימשיך לחול החוק הרוסי (בתוספת אפשרות לקבוצות המשחקות באירופה לרשום שחקן זר שישי), ולאחריה יתבטל. שנה זו תנוצל לקיום היוועצות עם כל הגופים הרלוונטיים: משרד הספורט, איגוד הכדורסל, המאמנים, השחקנים, בעלי הקבוצות, גופי השידור וגופים מייעצים בנושאי ספורט, על מנת להגיע למתווה רב שנתי חדש לטובת הכדורסל הישראלי והשחקן הישראלי".

עוד נמסר כי "למרבה הצער ולמרות שהושגו בתחילת ההידברות הסכמות עקרוניות, ארגון השחקנים נסוג בו, דחה את הצעת המנהלת ומעלה דרישות חדשות בכל פגישה ופגישה שהתקיימה. נוכח איומי ארגון השחקנים להשבית את הליגה החל מהשבוע הבא קוראת המנהלת לארגון לגלות אחריות, לחזור בו מכוונת השביתה, ולשוב לשולחן ההידברות ללא תנאים מוקדמים. שביתה תגרום נזק לכל המעורבים בענף הכדורסל. השחקנים צריכים להבין כי מפאת לוחות הזמנים של משחקי הנבחרת בחודש יוני ואילוצים אחרים, ככל שיינקטו שביתה מעבר ליום רביעי הבא (23/5) החליט הדירקטוריון כי לא יהיה מנוס אלא לסיים את העונה מוקדם מהצפוי ללא שיושלמו כל המשחקים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות