קופה אמריקה: ברזיל איכזבה עם 0:0 מול ונצואלהבדקה ה-95: צרפת הצעירה ניצחה 1:2 את אנגליהמדליית זהב ליובל פרייליך באליפות אירופה בסיוףבוזגלו וניסנוב נפגשו: ''טרם נאמרה המילה האחרונה''יישאר? ניקיטה רוקאביצה קיבל הצעה לשלוש שניםבר כהן, עידו שחר ונדב נידם האריכו חוזה במכבי ת''אדיווח בברזיל: ניימאר לברצלונה תמורת כסף ושחקניםהליגה האירופית: הגרלות נוחות למכבי חיפה וב''שדיווח: וייסמן קרוב לסיכום בוולפסבורגר האוסטריתנשאר במועדון: פאברה האריך את חוזהו בדורטמונד
מסיבת העיתונאים היום (דוד ווליד)

בן זקן: ''בבית''ר לפעמים כל משחק מרגיש כמו גמר''

שלישי | | 19:42    מאת רועי ינקלוביץ

מאמן הצהובים-שחורים דיבר לקראת גמר גביע המדינה (שלישי, 20:45) מול הפועל חיפה. קלינגר: ''צריכים לסמוך על קור הרוח שלנו. לא מסתפקים בהגעה למעמד הזה, אלה אמירות של לוזרים"

בית"ר ירושלים או הפועל חיפה - אחת מהן תניף את גביע המדינה מחר (רביעי). שתי הקבוצות המפתיעות של העונה ייפגשו ראש בראש בטדי על התואר הנוצץ, כאשר הצהובים-שחורים מחפשים גביע ראשון מאז 2009, בעוד האדומים לא עשו זאת מאז 1974. היום התקיימה מסיבת העיתונאים לקראת המפגש מחר עם המאמנים והקפטנים של שתי הקבוצות.

מאמן הפועל חיפה, ניר קלינגר, פתח את דבריו ואמר: "גמר גביע המדינה תמיד היה אירוע שהכול יכול לקרות בו, אל לי ולקבוצה שלי להתבסס על נתונים סטטיסטיים והסתברויות. אנחנו צריכים להתמקד ביכולת שלנו, כל השאר זו סמנטיקה שטובה לתקשורת. תשתמשו בזה וזה בסדר. אני סומך על השחקנים שלי שבעזרת השם יעלו על הדשא ויעשו את העבודה. אני חושב שיפה מאוד תמיד להיזכר בהיסטוריה. הפועל חיפה הוא מועדון מכובד ובעל היסטוריה משמעותית בכדורגל הישראלי. לצער כולם לא נוכל להשתמש בזה. אנחנו לפני שבוע עשינו כבוד לכוכבי הזכייה האחרונה של המועדון. מורשת זה דבר חשוב, אבל לא נותן שום יתרון מעבר לנוסטלגיה".

מסיבת העיתונאים היום (דוד ווליד)
קלינגר, שזכה בגביע היחיד שלו ב-2005, הוסיף: "אני אשמח לחזור לזכות בתארים כמו שהתחלתי את הקריירה. כמו שבית"ר ירושלים לא מתעלמת מהפועל חיפה ורואה את המשחקים שלנו, כך גם אנחנו. אבל אנחנו רוצים להעביר מסר לעצמנו שלמשחק מחר אין שום קשר לאירועי עבר. זה משחק אחד שיש בו המון לחץ. אני בטוח שנדע לנתב את החשיבה לכיוון נכון. אנחנו מתעסקים בעצמנו ובקבוצה שלנו במומנטום הטוב שלנו ורוצים להמשיך אותו. אי אפשר להגיד 'הפועל חיפה' ו'כישלון' באותו משפט. זה אפילו פאטתי. 'הגענו לפה וזה מספיק' אלו ביטויים של לוזרים. לא תשמעו את זה ממני והשחקנים שלי. אנחנו רוצים לזכות. אנחנו לא מסתפקים בהגעה לגמר גביע".

המאמן סיכם: "לכל נתון יש היבט שלילי וחיובי. התוצאות של בית"ר במשחקים האחרונים יכולות להיות טובים לנו או לא טובים, וכך גם התוצאות שלנו. אנחנו צריכים לדעת לקחת את זה למקומות שטובים לנו. אני לא רוצה לזכות בגביע בשביל איזושהי משרה, אני אוהב לזכות בתארים ומקווה בעזרת השם שזה יקרה מחר. זו תהיה חותמת ודחיפה אדירה למועדון, שנמצא בשנה של עלייה מדהימה, מקצה לקצה. אווירה, קהל, תקשורת, חשיפה. אירופה מאוד חשובה בנושא הזה. מקווה להיות שם. מקווה שדרך הגביע".

הקפטנים איתי שכטר ועדן בן בסט (דוד ווליד)
מאמן בית"ר ירושלים בני בן זקן אמר: "זו עובדה שהפסדנו את שני המשחקים האחרונים, אבל אנחנו העונה במומנטום טוב ויודעים להביא תוצאות. אם היינו אחרי ניצחונות היו שואלים איך מורידים את השחקנים לקרקע. אנחנו מקצוענים. נבוא מרוכזים כדי לעשות את העבודה. אנחנו כרגע במצב עובדתי שיש לנו גמר בטדי ויש לנו הזדמנות אחרי עשר שנים להביא תואר למועדון. עבדנו קשה בעונה שבה אפשר להביא תואר. נאבקנו על אליפות שלושה מחזורים עד תום העונה. השחקנים עושים עבודה מצוינת. עכשיו יש לפנינו תואר והוא הגביע. יש רצון לקחת אותו".

בן זקן המשיך: "כל נתון שנזרוק פה יכול להיות יתרון או חיסרון. ננצח רק אם נגיע מנותקים ומרוכזים, רק כך ננצח. זכינו בכרטיס לאירופה, אנחנו בגמר הגביע. זו קבוצה מוכנה ומאומנת. אני רוצה לזכות בגביע בשביל השחקנים. בבית"ר לפעמים כל משחק מרגיש כמו גמר. יש לחצים ויש מצבים שונים. אנחנו מגובשים. מקווה שנצליח לעשות את זה. הרכב? זו לא החלטה קלה. בסוף נעלה עם 11 שחקנים וננסה לנצח. לשחקני ספסל יש תפקיד חשוב מאוד. גם כשניצחנו את הפועל חיפה קל זה לא היה. לפעמים שחקני ספסל מכריעים משחקים. מחר נצטרך את כולם".

גביע המדינה בכדורגל (דוד ווליד)
קפטן הפועל חיפה, עדן בן בסט, הוסיף: "בעזרת השם נבוא מחר, נעלה למגרש. ניתן את הכול. יש שיחות בין שחקנים על המשחק. כל העיר מדברת על זה. יש רעש סביב המשחק הזה. זה חדש להפועל חיפה. אבל יש זרים שמשחקים בנבחרות, ישראלים שעברו דבר או שניים. אנחנו מוכנים, מקווה שנראה את זה מחר. אנחנו שווי ערך, בית"ר קבוצה מצוינת, במיוחד פה בטדי עם הקהל שיש לה. בית"ר קבוצה מסוכנת, אנחנו מכבדים אותה, אבל נבוא עם הצניעות שלנו ונסה לקחת את הגמר הזה. זה אירוע חגיגי לכדורגל ישראלי. הם רוצים, אנחנו רוצים. מי שיהיה טוב יותר, יזכה. אמרתי שאפשר לקחת גביע כי זה יותר קל מאשר לקחת אליפות. אבל לרוץ ככה בליגה, הייתי רק יכול לחלום על זה. טוב שזה קרה לי בהפועל חיפה, במועדון שבו גדלתי. הרבה שנים הקבוצה נשארה בליגה במחזורים אחרונים, ירדה ליגה, עלתה ליגה, עכשיו מגיע להם לקחת איזה תואר. יש לי פרפרים. יש לי רצון לעשות את זה. אני מרגיש מאוד מזוהה עם המקום הזה. אני רוצה שהקהל הזה יחווה רגעים שלו אושר. כל כך מגיע להם. גם השנה אנשים לא ידעו על מה התגברנו במהלך העונה הנוכחית. כל שבוע עוברים מכשול, עכשיו הגענו לגמר ואני מרגיש אחריות והתרגשות".

קפטן בית"ר ירושלים, איתי שכטר, סיכם: "להיות בגמר זה המעמד הכי מחייב שיש. רוצים להשאיר את התואר בירושלים. יש מבחן סופר קשה נגד קבוצה מאומנת. השארנו את המשחקים מול נתניה ובאר שבע מאחור. ננסה לזכות בתואר. מחר מבחינתי זה משחק סופר חשוב. עוד מעט אני שנתיים וחצי במועדון היקר הזה, זה משחק שיכול לסמן דרך מדהימה. אנחנו באירופה כבר ארבע שנים. נותנים כבוד מלא ליריבה אך ננסה לזכות בתואר. משחקים כאלה הם משחקים של מנהיגים. ניסיון מאוד משמעותי. אני לא יודע אם אני עולה ב-11. אבל גם אם אשחק 20 דקות אעשה הכול כדי שהקבוצה תנצח. איכזבנו את הקהל. רצנו לאליפות עד שלושה מחזורים עד לסיום העונה. עכשיו אפשר לקחת תואר. גביעים לוקחים על דברים קטנים. מקווה שנעשה את העבודה. אני מאמין שההורים שלי יהיו מרוצים. יהיה משחק סופר קשה".

נגישות