א.א.ק לרנקה הודיעה: ''הושג סיכום עם עומרי אלטמן''קרסטאיץ': ''אשדוד היא יריבה קשה, ייני וסבוריט בחוץ''הדרבי החיפאי יתקיים בשבת, מכבי ת''א-בית''ר בשניטניסאי ישראלי הוחרם בטורניר באיחוד האמירויותעמית שמחון חתם ל-3 שנים נוספות במדי הפועל חיפהאשלי בארטי תפגוש את דניאל קולינס בגמר אוסטרליהאירוע הוקרה יתקיים לכבוד מקימות א.ס רמת השרוןאבובקאר דומביה הושאל ממכבי נתניה למכבי פ''תחוזר לישראל: רומן הבראן מצטרף להפועל עפולהאוז'בולט: ''הבעיות של בית''ר י-ם הן לא הבעיות שלנו''
מסיבת העיתונאים החגיגית (צילום: גלעד עדין, יח''צ)

''מיליארד איש עומדים לראות את ארץ ישראל היפה''

רביעי | | 12:29    מאת רועי ינקלוביץ

סילבן אדאמס, האיש שעמד מאחורי הבאת הג'ירו לארץ, נשמע נרגש במסיבת עיתונאים לקראת האירוע. השרה רגב: ''מרגש שהג'ירו יתחיל בעיר דוד ויסתיים בוותיקן''. וגם: תקציב הענק של האירוע

ירושלים לובשת חג לקראת ההזנקה של הקטע הראשון של ג'ירו ד'איטליה, שתיערך ביום יומיים. היום (רביעי) נערכה מסיבת העיתונאים הרשמית לפתיחת האירועים, בהשתתפות מנהל ג'ירו ד'איטליה מאורו וני, המיליארדר סטיבן אדאמס שהביא את התחרות ארצה, שרת הספורט מירי רגב, שר התיירות יריב לוין, השר לענייני ירושלים זאב אלקין וסמכפ"ל המשטרה, ניצב זוהר דביר. רגב סיפרה במהלך מסיבת העיתונאים כי הסכום שהוקצב לקיום הג'ירו הוא 30 מיליון שקלים.

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה: "ברוכים הבאים לירושלים ולישראל, ולג'ירו ד'איטליה 2018. לא להאמין, זה קורה, אחרי חודשים רבים זה קורה. לראשונה תתמודד קבוצת רכיבה ישראלית בתחרות הזו. משהו טוב קורה לספורט בישראל, מדינה קטנה וצעירה. אני שמחה שהג'ירו הוא אחד האירועים המציינים את חגיגות ה-70 למדינתו, לצד אליפות אירופה בג'ודו. בנוסף, לפני חצי שנה אירחנו את טורניר היורובאסקט. אנחנו מאמנים שהספורט הוא הדרך הטובה ביותר לקרב לבבות. מדובר בהפקת ענק, בהפקת הטלוויזיה הגדולה ביותר שנעשתה בישראל ובשידור שיועבר לכמיליארד צופים ברחבי העולם. זו פעם ראשונה שהצגת הרוכבים תועבר בשידור חי. אני לא חושבת שיצא לנו לחזות ולארח אירוח בסדר גודל שכזה. מעולם ממשלת ישראל לא השקיעה כל כך הרבה כסף על אירוע ספורט, כ-30 מיליון שקלים. אני רוצה להודות לסילבן אדמס, שבלעדיו זה לא היה קורה. תודה. המרוץ יתחיל בעיר דוד ויסתיים בוותיקן ברומא. זה מרגש. אני קוראת לכולם לבוא, לעודד וליהנות מחוויה של פעם בחיים".

מסיבת העיתונאים היום (גלעד עדין, יח''צ)
מפיק האירוע דני בן נעים עם השרה מירי רגב (גלעד עדין, יח''צ)
מנכ"ל הג'ירו מאורו וני אמר: "אנחנו מאוד גאים להיות ביום ההיסטורי הזה בישראל. כל שנה הג׳ירו מספר סיפור של מקום, עירים כמו ירושלים, תל אביב,באר שבע ואילת הם חלק מזה. הטריטרויה תראה לעולם את היופי של המדינה. אנחנו נראה סיבובים מפתיעים וקשים שיכולו לראות כאן. אני בטוח שבישראל יהיה התחלה מאוד מיוחדת. מנכ"ל RCS פאולו בלינו הוסיף: "דיברתי בפעם הראשונה בספטמבר שם הכרזנו על ההתחלה בישראל, אני רוצה להודות לכולם שגרמו לחלום הזה להתגשם. זה הרגיש כמו שנים רבות למה שיהיה ההתחלה. היה לנו הרבה דיבורים עם סילבן ואני רוצה להודות לו על התמיכה ורעיון להראות את המדינה הנפלאה הזאת. אנחנו חוגגים בפעם הראשונה את המאה החדשה של הג׳ירו ומה יותר וטב מלצאת מאירופה בפעם הראשונהץ זה היה קשה וסיוט לעשות את זה בישראל אבל הצלחנו לעשות זאת עם עזרה של קבוה גדולה ואני חושב שבסופו של יום נגלה שעשינו משהו מיוחד".

השר לענייני ירושלים המורשת והגנת הסביבה, זאב אלקין, אמר: "אין דבר יותר סמלי מכך שהמירוץ הזה מתחיל בירושלים ומסתיים ברומא. לפני 2000 שנה אבות אבותינו הוגלו מירושלים לרומא, לאחר כישלונות של המרד הגדול ומרד בר כוכבא, והיום, לאחר שחזרנו לארצנו ובנינו כאן את מדינת היהודים שירושלים בירתה, התחרות הספורטיבית הכי גדולה של איטליה בחרה דווקא בירושלים כנקודת הפתיחה שלה. הבחירה הזאת משקפת את מעמדה של ירושלים  כאחד המקומות המרתקים ביותר בעולם הן בהיסטוריה שלה והן בעתידה המבטיח כעיר מודרנית מתפתחת שיכולה להיות גאה בהישיגיה בעולם המדע ההייטק והתיירות".

שרת הספורט מירי רגב (גלעד עדין, יח''צ)
מסיבת העיתונאים החגיגית (גלעד עדין, יח''צ)
שר התיירות יריב לוין אמר: "מדינת ישראל גאה ומוכנה לאירוע הספורט הגדול והמורכב שהיה כאן. הג'ירו הוא הרבה יותר מאירוע ספורט, זה במה שחושפת את ישראל למיליונים, מציג את הנופים, האתרים ההיסטוריים וכמובן את בירתינו ירושלים. אנחנו קוראים למיליונים להגיע לישראל, הג'ירו מעניק לנו במדינת ישראל, חוויה לכל המשפחה, שלושה ימים עם הנה יוצאת דופן, אל תחמיצו לבוא ולהיות מהאירוע העצום הזה, מאחל לכולנו שהמרוץ היחידי יהיה הג'ירו למרות ההצבעות שהחלו בכנסת".

סילבן אדאמס, האיש שעומד מאחרי הבאת הג'ירו לארץ: "זה פרוייקט גדול וזה לא היה יכול להיות בלי עבודת צוות. אני מודה לכל השרים שכאן, מודה למשטרה שתהיה לה הרבה עבודה בימים הקרובים. אני מאוד נרגש ברגע זה לראות את תחילת המרוץ עם הצגת הרוכבים בכיכר ספרא הנפלא. רק לפני מספר חודשים היינו כאן במלון הזה כשהתחלנו לדבר על אלפי הפרטים שיש לעשות. הנה אנחנו כאן מוכנים ואני מבטיח ל-RCS ולג'ירו זה יהיה הפתיחה הטובה ביותר, זה הרגע המאושר ביותר שלי מאז עשיתי עלייה".

האירוע היום (גלעד עדין, יח''צ)
מימין: גביע הג'ירו (גלעד עדין, יח''צ)
אדאמס סיכם: "למה הבאתי את הג'ירו לישראל? הראשון, בשנה שעברה 800 מיליון צופים צפו בתחרות והשנה אני מאמין שיגיע למיליארד שיראו את ארצנו הנהדרת, ילמדו על ההיסטוריה שלה, על המדינה היחידה הדמוקרטית במזרח התיכון. יראו את ישראל הנורמלית, הפתוחה, שלווה ובטוחה, כשאני מזמין את המיליאד איש לישראל, לראות את ארצינו. הסיבה השנייה, הוא בגלל הנוער בישראל, לפתח את הספורט בדור הצעיר, שיצפו בספורטאים הטובים ביותר בעולם עוברים ליד הדלת שלהם. בפעם הראשונה ישתתפו גם שני רוכבים ישראלים, כך אנחנו מפתחים את הספורט, את הספורט שאני כל כך אוהב. ספורט מאחד בין כולם, בלי דת, גזע ומין".

סמפכ"ל המשטרה, זוהר דביר, אמר: "תשעה חודשים של הכנות, עם כל שיתופי הפעולה, עם סיורי שטח ואני חושב שאנחנו מגיעים לשלב הזה מוכנים וכל הדברים שעלולים להתפתח. אנחנו מודעים שלתחרות יש פרוטוקול קשוח ורוצים אפס תקלות. 4,000 שוטרים יתנו את המענה, כל אירוע שיתפתח במהלך המרוץ ולאחריו נתנו מענים, נשתדל לפגוד במרכז החיים בצורה מינימאלית, לכל בעיה תינתן מענה ולכל קטע שיחסם יש אנטרנטיבה, נעשה הכול תוך אבטחת שלומם של הצופים והרוכבים".

נגישות