מכבי נתניה חזרה מפיגור ל-2:4 גדול על מכבי ת''אבכר: ''שיחקנו לא טוב והיה לי חלק בזה, תיקנו בפגרה''חזרה לעצמה: מכבי חיפה ניצחה 1:4 את הפועל י-םקורצקי: ''לשחק נגד ק''ש לאורך כל השנים היה קשה''כ-8,000 אוהדים ילוו את בית''ר ירושלים לבלומפילדהפסד דרמטי לוושינגטון מול הניקס, 4 נקודות לאבדיהפ.ס.ז' חזרה מפיגור מול אנז'ה, שער ובישול לאמבאפההפועל ראשל''צ ללא הפסד, ניצחון היסטורי לחבל אילות2:2 בין כפר קאסם להפועל כפ''ס, בני יהודה שוב מעדהזיו אריה: ''אני מאוד מעודד ממה שאני רואה באימונים''
מסיבת העיתונאים היום (רועי ינקלוביץ)

גיא ניב: ''זו היסטוריה, דבר כזה עוד לא היה כאן''

שלישי | | 17:46    מאת רועי ינקלוביץ

קבוצת רכיבת האופניים הישראלית, ''סקיילינג אקדמי'', מתכוננת למירוץ הג'ירו ד'איטליה שייערך בעוד כשלושה ימים. סילבן אדמס: ''אנחנו רוצים לזכות בשלב אחד או שניים''. שגיב: ''כל ילד חולם על זה''

שלושה ימים לפני פתיחתו של הג'ירו ד'איטליה, ערכה היום (שלישי) סייקלינג אקדמי, הקבוצה הישראלית שתשתתף בתחרות האופניים היוקרתית ששלושת הימים הראשונים שלה ייערכו ברחבי ישראל, מסיבת עיתונאים חגיגית לקראת האירוע המתוקשר, שישודר ל-190 מדינות בשידור חי וצפוי להגיע לכמיליארד צופים ברחבי העולם. הרוכבים הישראלים גיא שגיב וגיא ניב יעשו היסטוריה כשיהיו הרוכבים הראשונים בתולדות הספורט הישראלי שישתתפו במירוץ כחלק מהקבוצה הישראלית. בנוסף אליהם ירכבו רוכבים בינלאומיים בעלי ניסיון בתחרויות דומות, ביניהם: בן הרמנס הבלגי, רובן פלאסה הספרדי וקריסטס ניילנדס הלטבי שנחשב לאחד הכישרונות הצעירים הטובים בעולם.

גיא שגיב אמר: "אני נרגש מאוד. זה לא רק גראנד טור ראשון שלי. כל ילד חולם להפוך למקצוען ואחרי שזה קורה, אתה רוצה לקחת חלק בגרנד טור זה מאוד מרגש אותי במיוחד שזה פה בישראל, אז זו התרגשות משולשת מבחינתי. אני חושב שזה פרויקט מדהים ואני רוצה להודות לבעלים". גיא ניב הוסיף: "ברור שזו הזדמנות אדירה בשבילה ואני נרגש. אני כאן לא רק בשביל לרכב טוב עבור הקבוצה, אלא גם לעורר השראה עבור צעירים שיראו אותנו רוכבים ברחבי ישראל. אני מקווה שנקווה שנוכל לשנות את תרבות האופניים כאן דרך הג'ירו".

מסיבת העיתונאים הערב (רועי ינקלוביץ)
אחד משני בעליה של הקבוצה, סילבן אדאמס, נשמע נרגש ואמר: "הקבוצה רוצה להיות אקטיבית במרוץ. אנחנו רוצים להיות אגרסיביים בבריחות. אנחנו מנסים לקדם את המדינה וכשאנחנו בבריחות במרוצים אנחנו מקדמים את המדינה כשבמהלך שידורים למאות מיליונים ברחבי העולם אומרים את השם ישראל מאות פעמים. אנחנו נרצה לזכות בשלב או שניים במרוץ ואני כבר מזהה 2 שלבים שבהם הקבוצה יכולה לנצח. ולבסוף, המטרה העיקרית שלנו היא להביא את הישראלים של הקבוצה, שזאת פעם ראשונה שלהם במרוץ גרנד טור, לסיים את הג'ירו ולהגיע לנקודת הסיום ברומא בעוד 3 שבועות".

מייסד הקבוצה ואחד מבעליה, רון בר און, סיכם: "להגיד את האמת אין מקום יותר טוב להיות מירושלים להגשים חלומות. זאת מתנה מאוד גדולה למדינה לכבוד יומולדת 70. ישבנו ביפו ביום הראשון ליד ביתו של אדם אמרנו שנביא רוכב לטור דה פראנס אבל מי האמין אז שלאחר שלוש וחצי שנים נגיע לטור גדול. בגלל שהפרויקט משלב גם מטרה חברתית הרבה רוכבים רצו להצטרף אלינו. אם לא תחלום לא יהיה אפשר להגשים אותו אבל מי האמין אז שהג׳ירו יתחיל בישראל ויסתיים ברומא. אנחנו רוצים להמשיך את המשימה לעוד הרבה תחרויות נוספות”.

נגישות