הפועל ירושלים קיבלה את ''מגן הכבוד'' מהנשיא הרצוגהישג אדיר: זהב קבוצתי לישראל במרתון, כסף לטפרירכש חדש לאדומים: טידג'אן קייטה מצטרף להפועל ב''שרכש חדש בדרך: שאפי סוליימנוב על סף חתימה בב''שתג המחיר של סיטי על ברנרדו סילבה: 100 מיליון ליש''טלקראת החזרה הביתה: דור פרץ עבר בדיקות רפואיותשחייה: גורבנקו ופיצ'וגין עלו לחצי הגמר באליפות אירופהבית''ר י-ם שילמה משכורות, תארח את ב''ש במושבהנשאר כתום: עילאי טרוסט האריך חוזה בסקציה נס ציונהמוכנים? אליפות העולם לנוער מגיעה לוולודרום הלאומי
הוולודרום בתל אביב (צילום: אבישג שאר-ישוב, יח''צ)

הוולדרום הראשון במזרח התיכון נחשף בתל אביב

שלישי | | 15:32    מאת מערכת ישראל ספורט

רוכבי קבוצת הרכיבה הישראלית שתתחרה בג'ירו ד'איטליה בסוף השבוע ובראשם סילבן אדמס, האיש שגם יזם את הקמתו של הוולודרום, רכבו בספרינטים על מסלולי השיפועים לראשונה ונתנו את האור הירוק להשמשתו של המתקן

לרגל הג'ירו ד'איטליה, אחד ממרוצי האופניים החשובים בעולם שלראשונה בהיסטוריה יוצא מגבולות אירופה ומתקיים בישראל בין ה-4-6 במאי, נחשף היום (שלישי) בתל אביב הוולודרום הראשון במזרח התיכון - זירה מקצועית לרכיבת אופניים ומרוצי אופני מסלול. טקס חשיפת ההיכל נערך הבוקר באצטדיון האתלטיקה הדר יוסף במעמד הפילנתרופ היהודי-קנדי סילבן אדמס - נשיא הכבוד של ה"Big Start Israel" ג'ירו ד'איטליה והאיש שיזם את הקמתו של הוולודרום ואמון על הבאתו של הג׳ירו לישראל, כמו כן ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, יו"ר איגוד האופניים בישראל ד"ר יוני ירום ונוספים.

הוולודרום בתל אביב שבנייתו הולכת ונשלמת בימים אלה על ידי עיריית תל אביב-יפו, נבנה כך שיעמוד בתקן האולימפי הקובע כי אורך המסלול צריך להיות 250 מטרים, והוא כולל את מסלולי השיפועים המתקדמים ביותר, עליהם דיוושו לראשונה הבוקר בספרינטים מרהיבים רוכבי הקבוצה המקצוענית הראשונה של ישראל -"Israel Cycling Academy" לצד סילבן אדמס, שהוא גם מי שיזם את הקמתו של המתקן בתל אביב. במקביל ביקר במקום ז'יל פרוצי, מנהל מחלקת הוולודרום של איגוד האופניים הבינלאומי (UCI) אשר הגיע במיוחד לישראל על מנת לבצע מדידה ובחינה של המסלול ולוודא שהוא עומד בתקינה העולמית בטרם ייתן האיגוד אישור לקיים תחרויות במתקן, וזאת לאחר הגשת המועמדות לאירוח אליפות העולם לנוער בשנת 2021 בתל אביב.

סילבן אדמס עם ראש העיר חולדאי (צילום: אבישג שאר-ישוב, יח''צ)
נשיא הכבוד של ה-"Big Start Israel" ג'ירו ד'איטליה והאיש שיזם את הקמתו של הוולודרום ואמון על הבאתו של הג'ירו לישראל, איש העסקים והפילנתרופ סילבן אדמס: "מטרת הוולודרום היא לעודד ילדים מכל ישראל לרכב כאן ולחוות את עולם האופניים, ואת החשיבות בפעילות גופנית וספורט. בנוסף מדובר במתקן המתקדם במזרח התיכון ואנו שואפים לארח כאן גם תחרויות בינלאומיות, בין היתר בהשתתפות שכנינו באזור, במטרה להשתמש בספורט  כקרקע לשכנות טובה וקרבה בין העמים. כאשר ממש היום נחתו בישראל לרגל הג׳ירו קבוצות הרכיבה מבחריין ומאיחוד האמירויות, והן ירכבו בישראל, וייחשפו לוולודרום, ויבינו שהם תמיד מוזמנים ושאנו יכולים להתחרות ולהתאמן יחד!".

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי הכריז באירוע כי המתקיין ייקרא על שמו של אדמס והוסיף: "לפני כשלוש שנים הגיע אליי סילבן אדמס 'המשוגע לאופניים' ואמר לי שלא יכול להיות שבתל אביב-יפו אין מתקן מקצועי לרכיבת אופנים. בעירייה הרמנו את הכפפה ובעוד מספר חודשים נחנוך כאן את הוולודרום - זירת מרוצים מקצועית אולימפית לרוכבי אופניים הראשונה בארץ. בזכות "המשיגינע" הזה- יוזנק, לראשונה בישראל, בסוף השבוע הזה מרוץ הג'ירו דה איטליה. חשבנו שזו הזדמנות טובה לחשוף את המתקן הנפלא הזה שהוקם בשטחו של מרכז הספורט הלאומי, כחלק מתפיסה כוללת של חוויה ספורטיבית רב תחומית. סילבן אדמס הוא אדם שתורם רבות לפרויקטים חברתיים חשובים ומגוונים בעיר. כדי להוקיר את התרומה הזאת ובשל אהבתו הרבה לאופניים החלטנו שבסיום הפרויקט, המתקן ייקרא על שמו".

הרוכבים הישראליים בהובלת סילבן אדמס (אבישג שאר-ישוב, יח''צ)
וולודרום הוא מתקן אימונים ותחרויות אולימפי לאופני מסלול. הרכיבה מתבצעת על מסלול עץ אליפטי שחלקו בשיפוע של 45 מעלות ובתל אביב אף כולל מסלולי שיפועים ייחודיים, והוא נבנה כך שיעמוד בתקן האולימפי. בנייתו כרוכה ב-900 טון פלדה, 620 מושבים, 17 אלף פלטות חיבור ו-100 אלף ברגים ירכיבו את המסלול הייחודי שישרת את קהילת רוכבי האופניים בארץ וימשוך אליו רוכבים מכל רחבי העולם. מדובר באחת התשתיות החשובות ביותר לעידוד ענף רכיבת האופניים בישראל וכבר השבוע, כאשר מרוץ הג'ירו ד'איטליה יתקיים בישראל - צילומי האוויר של הרכיבה בתל אביב יתעדו את המתקן מלמעלה, והוא ישודר למאות מיליוני צופי המרוץ ברחבי העולם.

נזכיר כי הג'ירו ד'איטליה, אחד ממרוצי האופניים הגדולים ביותר בעולם, אשר מתקיים בפעם ה-101 במאי הקרוב והשנה גם יעבור בתל אביב-יפו ביום שבת, 5 במאי 2018, יעבור בשדרות רוקח, בסמוך לאתר בניית הוולודרום.

נגישות