נוריץ' הביסה 0:3 את ווטפורד ועלתה מעל הקו האדוםאבדיה: ''צריך להישאר מקצוען, להילחם על המקום שלך''ממשיכה לנצח: אבישג סמברג אלופת ישראל בטקוואנדומביש: איסמעיל עאמר הותקף על ידי אנשי אדומים אשדודבודדה בפסגה: 0:2 לכפר קאסם על בני יהודה בבלומפילדמכבי ת''א מחפשת נקמה בנתניה ומצפה לאצטדיון מלאאשרם וזליקמן הרצו לסטודנטים במכללה האקדמית וינגייטאביב אברהם: ''אנחנו באים חדורי מוטיבציה ואמונה''בגיל 34: מאור בוזגלו יודיע רשמית על פרישה מכדורגלהמו''מ בין פלקושצ'נקו לגירמוט פוצץ, יישאר בחדרה?
פיטר פלצ'יק חוגג היום (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

הישג גדול: ארד לפיטר פלצ'יק באליפות אירופה

שבת | | 18:27    מאת מערכת ישראל ספורט

הג'ודוקא ניצח את ניאז בילאלוב הרוסי ולקח מדליה רביעית לישראל באליפות הנערכת בתל אביב. אכזבת ענק למדליסט הארד מריו אורי ששון שהודח כבר בקרב הראשון, גם לי קוכמן וירדן מאירסון

השורה התחתונה: ישראל סיימה את אליפות אירופה הביתית עם ארבע מדליות והשוותה את שיא הנבחרת מהאליפות ב-2012. אחרי מדליות הארד של גפן פרימו וטל פליקר, ומדליית הזהב המרגשת של שגיא מוקי, מי שחתם תחרות מוצלחת עם מדליה ביום האחרון הוא פיטר פלצ'יק, שזכה בארד בקטגוריית משקל עד 100 ק"ג. התקווה שהמדליסט האולימפי אורי ששון (מעל 100 ק"ג) יספק הישג נוסף, אך הוא נחל אכזבה גדולה כשהפסיד היום (שבת) כבר בקרב הראשון שלו, בדיוק כמו לי קוכמן וירדן מאירסון.

אורי ששון מאוכזב היום (עמית שיסל, הוועד האולימפי)
גברים

אורי ששון (מעל 100 ק"ג) נחל אכזבה קשה לאחר שנכנע כבר בקרב הראשון שלו, בסיבוב השני, אליו העפיל ישירות בשל הדירוג שלו. ששון פגש יריב נמוך קומה, טמרלן בשייב הרוסי, שהצליח להתיש אותו ובניקוד הזהב הפיל אותו והשיג את הווזארי שגמר את הקרב. חייבים לומר שמדליסט הארד מריו לא היה בעניינים מהרגע הראשון. ששון נראה היה כבד ועייף לעומת יריבו הרוסי, שלא הראה סימני חולשה ולבסוף גם ניצח את הקרב. בסיום הקרב הוא נראה שבור ואמר בעמדת הראיונות של ערוץ הספורט: "לא הצלחתי להרים את עצמי ברגעים החשובים. אי אפשר ככה לנצח קרב נגד לוחם כזה. הלב לא היה שם מספיק ואי אפשר לנצח ככה. תודה לכל הקהל שהגיע ודחף אותי. זה לא ברור מאליו. כנראה שזה מה שהיה צריך לקרות".

פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) פתח נהדר את יום הקרבות. הישראלי פגש את יבגניס בורודבקו מלטביה, הטיל אותו בווזארי שתי דקות לסיום וזה הספיק לו לניצחון. בשלב הבא הוא הוציא שלושה עונשים מבויאן דוסן הסרבי בתום קרב ארוך שנמשך מעל שבע דקות - ועלה לרבע הגמר. בשלב הבא הוא פגש ת האזרי זלים קוטסוייב. 1:13 לסיום הקרב הצליח פלצ’יק להשיג ווזארי ולמעשה הכריע את הקרב. בחצי הגמר, פלצ'יק קיבל עונש בפתיחה מול סיריל מארה הצרפתי, שהוריד את הישראלי לקרקע וביצע תרגיל ריתוק שגרם לפלצ'יק להיכנע אחרי 2:15 דקות. פלצ'יק נחנק ומארה בא לדרוש בשלומו, אך הישראלי התאושש וינסה את מזלו בקרב על הארד. בשלב הבא הוא ניצח אחרי איפון על ניאז בילאלוב הרוסי, 39 שניות מהפתיחה, וזכה במדליית הארד.

לי קוכמן (עד 90 ק"ג) לא הצליח לעבור את הקרב הראשון ונכנע לפלק פטרסילקה. הגרמני השיג ווזארי בשלב יחסית מוקדם, אבל קוכמן לא ויתר והצליח להפיל את יריבו, אך לאחר בדיקה של השופטים, הוא בוטל. לקראת סיום הקרב רתק פטרסילקה את קוכמן והשיג איפון.

נשים

ירדן מאירסון (עד 78 ק"ג) לא יכלה לאלופת אירופה המכהנת, אודרי צ'אומו, ונכנעה באיפון אחרי קצת יותר מדקה של קרב. הצרפתייה הפילה את מאירסון ולאחר מכן ריתקה אותה כדי להשלים איפון מרשים. "באתי לעשות הכי טוב, זה פחות הלך", אמרה מאירסון לאחר הקרב, "משבוע הבא אמשיך להתאמן קשה כדי לקבוע את הקריטריון האולימפי".

נגישות