המסע המופלא הסתיים: איתי שני הודח בשמינית הגמרגמר אולימפי בשחייה, הזדמנות אחרונה בהחלט בג'ודוטרנט אלכסנדר ארנולד האריך חוזה, ווייט חתם בארסנלפוצ'טינו: ''רק לפני הטיסה נחליט האם אמבאפה יגיע''חנה קנייזבה-מיננקו העפילה לגמר הקפיצה המשולשתכמה קרוב: מירון חרותי פספס את חצי הגמר ב-4 מאיות5,000 מ': באיולין-טפרי קבעה שיא ישראלי ועלתה לגמרטוקיו: דג'וקוביץ' הפסיד בחצי גמר הטורניר האולימפיגיא מצקין: ''איתי שני מגיע הכי מוכן מכולם מנטלית''טוקיו: אוראל גרינפלד ישפוט את רבע הגמר האולימפי
שגיא מוקי חוגג היום (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

מוקי: ''זה חלום שהתגשם, הקהל נתן לי הרבה כוח''

שישי | | 18:48    מאת רועי ינקלוביץ

הג'ודוקא הישראלי, שהחלים מפציעה קשה ועבר קטגוריית משקל, זכה במדליית זהב שנייה בקריירה באליפות אירופה - ועשה זאת בת''א: ''הוכחתי לעצמי שאני יכול לנצח למרות כל החששות והפציעה''

אחרי שהחלים מפציעה קשה בגב ועבר קטגוריית משקל, שגיא מוקי עשה את זה. הג'ודוקא הסב הערב (שישי) המון גאווה לישראל, עם מדליית זהב באליפות אירופה מול הקהל הביתי. מדובר בזהב השני בו זוכה מוקי, והראשון בקטגוריית המשקל עד 81 ק"ג והמדליה השלישית של ישראל בתחרות, כשאנחנו רק ביום השני. על הזכייה במדליית הזהב יקבל מוקי מענק מיוחד של 40 אלף ש"ח מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמנו אורן סמדג'ה יקבל מחצית מהסכום.

שגיא מוקי היה נרגש מאוד: "התפרקתי. זאת הפעם הראשונה שזה קורה לי. היה לי קשה לחזור אחרי הפציעה בריו. בקרב על הזהב הוא נטרל את האחיזה שלי וידעתי שזה לא יהיה פשוט. הצלחתי לנצח בזכות הקהל ואני שמח שהוא היה איתי. פעם ראשונה שאני בוכה בהמנון. זה בגלל שעברתי תקופה לא פשוטה לאחרונה. הוכחתי לעצמי שאני יכול לנצח את הפציעה אחרי הרבה חששות. יש לי עוד הרבה עבודה להמשך. שמעתי על האסון שקרה אתמול. זה אסון כבד ואני מביע את תנחומיי לכל המשפחות. זה אנשים שרצו לרשת את המדינה".
 


מאמנו אורן סמדג'ה הוסיף: "הייתה עבודה קשה מאחורי הקלעים, התעקשנו לשמור עליו בשנה האחרונה. עבדנו בצורה מקצועית וראינו תוצאות בשטח. זו הייתה הופעת חייו. הקרב על הזהב היה מאוד מטלטל, הבלגי היה עם ידו על העליונה במהלך הקרב אבל שגיא נתן 200 אחוז והכריע אותו עם הגב לקיר. שגיא יודע שיש לו אחריות גדולה על הכתפיים. הוא עדיין לא במיטבו, אבל נשלים לו את החוסרים. כמה אלופי אירופה ישראליים יש שזכו פעמיים בתואר? לא הרבה. זה אומר הכל".

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה על ההישג המרשים של מוקי ואמרה: "גאה ונרגשת על ההישג האדיר של שגיא מוקי. הוא ריגש מדינה שלמה בלחימה בלתי מתפשרת על המזרן. הרוח הישראלית ניצחה היום. איזה כיף לקבל כך את השבת עם מדליית זהב והמנון התקווה שמתנגן על הפודיום. הג'ודו מוכיח שוב שהוא ענף שמביא כבוד רב לספורט הישראלי". גם הבעלים של הפועל באר שבע, אלונה ברקת, מיהרה לברך מיד בסיום הקרב המרגש:
 


יושב ראש האיגוד משה פונטי סיכם: "אני תמיד מכוון להכי גבוה. אני תמיד בטוח שיהיו מדליות, שואף לגבוה ביותר. שגיא חושב רק על הזהב, הוא עשה את זה בבאקו והיום שוב לעיני הקהל המדהים הזה. אני נרגש מאוד מהקהל. היום הוא חזר להיות שגיא מוקי של לפני האולימפיאדה. הוא היה צריך להביא מדליה אולימפית, זה לא קרה בגלל הגב אבל הוא חוזר לעצמו. אולי הוא יביא מדליה בטוקיו. הקהל דוחף בצורה מדהימה".

נגישות