בודוצ'נוסט הדהימה את ריאל, שאראס גבר על פאוהבונדסליגה חזרה, 1:3 לבאיירן מינכן על הופנהייםכדוריד: 24:24 ביתי להפועל ראשל''צ נגד מ.כ. חולוןליאור רפאלוב האריך את חוזהו באנטוורפן בשנתייםתלונת לבאנטה נדחתה, ברצלונה מול סביליה ברבענס ציונה ניצחה 1:2 את ר''ג, ניר ברקוביץ' התפטרדריכות בהפועל ב''ש: ''חייבים לעצור את כדור השלג''פדרר ונדאל עלו בקלות, שראפובה גברה על ווז'ניאקישי ברדה: ''המשחקים האלה הם תמיד קרב מוחות''חגיגות גדולות בחדרה, לוסיו יישאר גם בעונה הבאה
כדורי רגל (רמי כהן שמאלי)

מחלקת הנוער של שדרות - ע''ש עמנואל מורנו ז''ל

שלישי | | 11:47    מאת מערכת ישראל ספורט

ילדי מחלקת הנוער בכדורגל של ''מכבי שדרות'' יזכו לשאת על חולצתם את שמו של קצין סיירת מטכ''ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה. ראש העיר, אלון דוידי: ''ילדי שדרות יכולים ללמוד רבות מדמותו''

ביוזמה של מנכ"ל עמותת "מכבי" שדרות, אמיר אוחנה, ובאישורם של בני משפחת מורנו, הוחלט השבוע לקרוא למחלקת הנוער בכדורגל של "מכבי שדרות" על-שם סא"ל עמנואל מורנו ז"ל. ההחלטה התקבלה ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה והטרור. בשנותיו האחרונות התגורר מורנו במושב תלמים, הסמוך לשדרות.

מורנו ז"ל היה היה קצין בסיירת מטכ"ל בדרגת סגן אלוף, שנהרג בסיום מלחמת לבנון השנייה. הוא החייל היחיד בתולדות צה"ל שתמונתו אסורה בפרסום גם לאחר מותו, בשל תפקיד רגיש שמילא. ב-2006, עם כניסתה של הפסקת האש במלחמת לבנון השנייה לתוקף, הוביל מורנו כ-100 לוחמים בפעולה באזור בעלבכ, כשהם מחופשים לחיילי צבא לבנון ומוסקים במסוקי יסעור. הידיעה על בואם דלפה ובדרכם חזרה נתקל הכוח במארב של חזבאללה ומורנו, שישב בג'יפ, נפגע ומת מפצעיו זמן קצר לאחר מכן. הוא נטמן בהר הרצל שבירושלים כשהוא מותיר אחריו אישה ו-3 ילדים.

במהלך השנים רשויות מקומיות רבות בארץ הוקירו והנציחו את עמנואל מורנו בדרכים שונות וכעת עיריית שדרות עושה זאת, עם קריאת מחלקת הנוער בכדורגל בעיר על שמו. במחלקת הנוער של שדרות משחקים כ-150 ילדים ובני נוער ב-7 קבוצות בליגות ילדים ונוער. מאמני הקבוצות הנם מאמנים מוסמכים והילדים משחקים בליגות הסדירות של ההתאחדות לכדורגל.

"עמנואל דמות ערכית ממעלה ראשונה, היה סא"ל בסיירת מטכ"ל, דמות שניתן ללמוד מפעולותיה המון", אמר מנכ"ל עמותת "מכבי" בשדרות, אמיר אוחנה. "שוחחתי עם אשתו של עמנואל, מיה, שמאז פטירתו, נישאה בשנית, וקיבלתי את אישורה ולאחר מכן קיבלתי את אישורם של הוריו. המטרה שלנו היא לתת לילדי העיר ערכים וללמד על המורשת של עמנואל". אוחנה סיפר שההורים התרגשו מאוד מהרעיון ושאביו של עמנואל, שלמה אילן, אמר בעבר: "כולם יכולים להיות עמנואל".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "עמנואל מורנו ז"ל היה איש עם ערכים, אדם שפעל רבות למען המדינה וביטחונה והגן על אזרחיות ואזרחים רבים וכמובן על חייליו ביחידה. מותו נצרב אצל כולנו, משפחתו מתגוררת סמוך לשדרות וכל אפשרות שניכרת בידינו להנציחו ולהוקיר את זכרו היא מבורכת. אנו נדאג שילדי מחלקת הנוער בשדרות יכירו את דמותו ומורשתו של עמנואל ומאמינים שילדים מהמחלקה אף ילכו בדרכו ליחידות מובחרות. אני מודה לאמיר מעמותת מכבי שהוביל את הרעיון ולמשפחת מורנו היקרה שאישרה לנו לקיים יוזמה זו".

מחזיק תיק הספורט בעירייה, אביאל בן-זיקרי, סיכם: "מדובר בצעד מבורך מאוד לקרוא למחלקת הנוער המפוארת שלנו על שמו של עמנואל מורנו ז"ל, קצין בכיר ואיכותי שהגן, בין השאר, גם על העיר שדרות ותושביה".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות