ואן לוון בטוח: ''אני האיש הכי מתאים לקבוצה כרגע''מכבי נתניה חזרה מפיגור ל-2:4 גדול על מכבי ת''אבכר: ''שיחקנו לא טוב והיה לי חלק בזה, תיקנו בפגרה''חזרה לעצמה: מכבי חיפה ניצחה 1:4 את הפועל י-םגרנד סלאם פריס: גפן פרימו זכתה במדליית הזהבקורצקי: ''לשחק נגד ק''ש לאורך כל השנים היה קשה''כ-8,000 אוהדים ילוו את בית''ר ירושלים לבלומפילדהפסד דרמטי לוושינגטון מול הניקס, 4 נקודות לאבדיהפ.ס.ז' חזרה מפיגור מול אנז'ה, שער ובישול לאמבאפההפועל ראשל''צ ללא הפסד, ניצחון היסטורי לחבל אילות
שר האוצר כחלון עם מקבילו האיטלקי (צילום: עומרי הרוש, יח''צ)

שבועיים לג'ירו ד'איטליה: פסגת שרי אוצר ברומא

שני | | 14:22    מאת מערכת ישראל ספורט

השר כחלון נפגש הבוקר עם מקבילו האיטלקי והעניק לו את חולצת קבוצת הרכיבה הישראלית המקצוענית הראשונה, שאף הולכת לייצג את ישראל באירוע הספורט הגדול ביותר שאי פעם נערך בארץ

שר האוצר משה כחלון נפגש הבוקר (שני) עם מקבילו האיטלקי פייר קרלו פדואן והעניק לו את חולצת קבוצת הרכיבה הישראלית המקצוענית הראשונה, שאף הולכת לייצג את ישראל באירוע הספורט הגדול ביותר שאי פעם נערך בארץ - מירוץ הג'ירו דאיטליה.

השר כחלון אמר: "ישראל גאה לארח את הג'ירו הראשון שיתקיים מחוץ לגבולות אירופה. אנחנו רואים בקיום המרוץ בישראל השקעה ארוכת טווח בכלכלת ישראל ובספורט הישראלי". שר האוצר האיטלקי אמר לעמיתו: "אני שמח לקבל את חולצת הרכיבה הישראלית ומרגש מאוד כי הג'ירו ד'איטליה ייפתח בישראל ויסתיים ברומא. מיליוני איטלקים יצפו במרוץ החשוב". במפגש שנערך ברומא, דנו השניים במספר נושאים כלכליים ומדיניים ושיתופי פעולה בין ישראל לאיטליה. המפגש נערך במסגרת מרתון פגישות שעורך השר כחלון עם שרי אוצר באירופה. ביומיים הקרובים צפוי להיפגש שר האוצר כחלון עם שרי האוצר של שוויץ וצרפת.

שר האוצר כחלון עם מקבילו האיטלקי (צילום: עומרי הרוש, יח''צ)
בתוך כך, הקדישו השרים מקום מיוחד גם לסקירת ההיערכות למרוץ הג'ירו ד'איטליה – מרוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם, שלראשונה בהיסטוריה יצא מגבולות אירופה ויתחיל בישראל במאי הקרוב. המרוץ שצפוי לספק לישראל תשואה כלכלית הנאמדת בעשרות מיליוני שקלים, ישודר למאות מיליוני צופים בכל העולם, וזאת בנוסף ל-10 אלף התיירים שיגיעו לישראל לרגל המאורע. מסלול המרוץ, שכאמור יספק גם תנופה משמעותית לתיירות ולכלכלה המקומית, יעבור בערים מרכזיות דוגמת ירושלים, תל אביב, חיפה, באר שבע, אילת, עכו, קיסריה, זיכרון יעקב ועוד.

במחווה מיוחדת העניק היום השר כחלון לשר פדואן את חולצת הקבוצה הישראלית המקצוענית הראשונה - "Israeli Cycling Academy" אשר תתחרה בג'ירו הקרוב. שר האוצר הדגיש בסוף הפגישה כי "בארצות שאירחו עד כה את מקטעי ההתחלה של הג׳ירו נצפתה תשואה כלכלית יוצאת דופן שכללה גידול במספר התיירים בשנה שלאחר קיום המרוץ, חיזוק של הכלכלה המקומית ואף גידול בהשקעות ושיפור תשתיות".

שר האוצר כחלון עם מקבילו האיטלקי (צילום: עומרי הרוש, יח''צ)
מי שעומד מאחורי המבצע חסר התקדים להבאת ה-"Big Start" ג'ירו ד'איטליה לישראל, הוא הפילנתרופ היהודי-קנדי סילבן אדמס. המרוץ, שיהווה כאמור את אירוע הספורט הגדול ביותר שידעה המדינה, יתקיים בין ה-4-6 במאי, ובמסגרתו יגיעו לישראל 176 הרוכבים הטובים בעולם, שלאחר מכן ירכבו עוד כ-18 יום באיטליה עד לתום המרוץ והכתרת המנצח. במסגרת ההכנות למרוץ,  משודרגות התשתיות לאורך המסלול ונעשים שינויים הנדרשים בתוואי הדרך וזאת על בסיס הסטנדרטים הבינלאומיים המתקדמים ביותר.

מלבד השבחת המסלולים האירוע יכלול גם הקמתם של מתחמי ענק בכל נקודות העצירה של הרוכבים בארץ, וכן קיומם של פסטיבלי רחוב, ירידים בסגנון איטלקי, אירועי גאלה, תערוכות, מסיבות, אירועי מדיה שונים ועוד ועוד. מיליוני הצופים ברחבי העולם ייחשפו לא רק למרוץ, אלא גם לנופיה, מורשתה ותרבותה של ישראל – אשר יועברו בזמן אמת במשך שלושה ימי שידור מהאוויר ומהקרקע.

נגישות