מוכנה למילאנו: מכבי ת''א דרסה 70:88 את הרצליהאבו פאני: ''אירופה? בעונה הבאה נילחם על אליפות''שלוש בראש: מכבי חיפה ניצחה 1:3 את הפועל חדרהדראפיץ': ''לא בכל יום נוחת בארץ שחקן כמו בצ'יראיי''צמד ובישול לבצ'יראיי, 1:4 למכבי נתניה על מכבי פ''תבכר: ''אנחנו בתקופה לא קלה - ונצא ממנה רק ביחד''הריצה המרשימה נמשכת: 1:4 לפיורנטינה על ספאלג'ירונה הדהימה 1:2 את ריאל מדריד, ראמוס הורחקפלקושצ'נקו: ''רוצה להחזיר את מכ' חיפה לימים היפים''מרשים: מארו טפרי שבר את השיא הישראלי במרתון
יו''ר הוועדה, תא''ל (במיל') סוזי יוגב (הוועד האולימפי)

הוועד האולימפי בישראל הקים ועדה לשוויון מגדרי

חמישי | | 13:27    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועדה הוקמה במסגרת האג'נדה האולימפית לקראת טוקיו 2020: עידוד ותמיכה בקידום נשים בספורט בכל הרמות וביצוע שינויים למימוש השוויון בין המינים. בראש הוועדה תעמוד תא''ל במיל' סוזי יוגב

הוועד האולימפי בישראל הקים ועדה לשוויון מגדרי שתפעל להטמעת חשיבה מגדרית (ג'נדר מיינסטרימינג) בתהליכי התכנון וקביעת המדיניות לקידום השוויון בין המינים, והתוויה של פעילויות ותכנים לצמצום הפערים עד להשגת שוויון מלא בין נשים לגברים.

בוועד האולימפי בישראל מאמינים כי "מתן ביטוי להיבטים המגדריים תוך בחינת ההשלכות של המדיניות הקיימת על גברים ועל נשים יאיץ ויצמצם את הפערים בספורט האולימפי בין נשים לגברים". עוד נמסר כי "הקמת הוועדה מתקיימת במקביל לנקודת ציון היסטורית בו הוועד האולימפי הבינלאומי עיגן באג'נדה האולימפית לקראת טוקיו 2020 - עידוד ותמיכה בקידום נשים בספורט בכל הרמות וביצוע שינויים למימוש השוויון בין המינים".
 בראש הוועדה תכהן תא"ל (במיל') סוזי יוגב, שכיהנה כקצינת הח"ן הראשית בתפקידה האחרון בצה"ל. יוגב הובילה את השינוי המערכתי האסטרטגי של ביטול חיל הנשים והקמת גוף היוהל"ן. עיקר עיסוקה לאחר שחרורה ביעוץ מגדרי והעצמה אישית למנהלות בארגונים לצד פעילות ציבורית ענפה: מעל עשור הייתה חברת ההנהלה בסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט בוועד האולימפי בישראל, מכהנת כחברת הוועד המנהל באוניברסיטה הפתוחה ובמרכז סוזן דלל למחול. מזכירת הוועדה היא עו"ד ורד בוסקילה, ספורטאית אולימפית בשייט מפרשיות מדגם 470 וסמנכ"ל הוועד האולימפי בישראל.

נגישות