חי מספרד: ריאל מדריד - חטאפה 0:1 (מחצית)איביץ': ''יונתן כהן הוכיח את עצמו, הוא עובד קשה''העיר הזאת שלה: 1:4 למכבי ת''א על הפועל בדרבישתי מדליות נוספות לנבחרת הפראלימפית בשחייהרכבת אווירית: חמשת הזרים של הפועל ת''א נחתובכר: ''ניצחון חשוב אחרי תקופה קשה, הרוש מדהים''הפועל ב''ש סיימה חמישית עם 1:2 על מכבי נתניהדז'קו כבש בדקה ה-89, רומא ניצחה 0:1 את טורינוליגיונרים: 86 דק' לתורג'מן ב-0:4 של אוסטריה וינההשחפים החוגגים: 2:3 לברייטון על מנצ'סטר יונייטד
יו''ר הוועדה, תא''ל (במיל') סוזי יוגב (הוועד האולימפי)

הוועד האולימפי בישראל הקים ועדה לשוויון מגדרי

חמישי | | 13:27    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועדה הוקמה במסגרת האג'נדה האולימפית לקראת טוקיו 2020: עידוד ותמיכה בקידום נשים בספורט בכל הרמות וביצוע שינויים למימוש השוויון בין המינים. בראש הוועדה תעמוד תא''ל במיל' סוזי יוגב

הוועד האולימפי בישראל הקים ועדה לשוויון מגדרי שתפעל להטמעת חשיבה מגדרית (ג'נדר מיינסטרימינג) בתהליכי התכנון וקביעת המדיניות לקידום השוויון בין המינים, והתוויה של פעילויות ותכנים לצמצום הפערים עד להשגת שוויון מלא בין נשים לגברים.

בוועד האולימפי בישראל מאמינים כי "מתן ביטוי להיבטים המגדריים תוך בחינת ההשלכות של המדיניות הקיימת על גברים ועל נשים יאיץ ויצמצם את הפערים בספורט האולימפי בין נשים לגברים". עוד נמסר כי "הקמת הוועדה מתקיימת במקביל לנקודת ציון היסטורית בו הוועד האולימפי הבינלאומי עיגן באג'נדה האולימפית לקראת טוקיו 2020 - עידוד ותמיכה בקידום נשים בספורט בכל הרמות וביצוע שינויים למימוש השוויון בין המינים".
 בראש הוועדה תכהן תא"ל (במיל') סוזי יוגב, שכיהנה כקצינת הח"ן הראשית בתפקידה האחרון בצה"ל. יוגב הובילה את השינוי המערכתי האסטרטגי של ביטול חיל הנשים והקמת גוף היוהל"ן. עיקר עיסוקה לאחר שחרורה ביעוץ מגדרי והעצמה אישית למנהלות בארגונים לצד פעילות ציבורית ענפה: מעל עשור הייתה חברת ההנהלה בסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט בוועד האולימפי בישראל, מכהנת כחברת הוועד המנהל באוניברסיטה הפתוחה ובמרכז סוזן דלל למחול. מזכירת הוועדה היא עו"ד ורד בוסקילה, ספורטאית אולימפית בשייט מפרשיות מדגם 470 וסמנכ"ל הוועד האולימפי בישראל.

נגישות