סקוטלנד הביסה 0:4 את אלבניה, ישראל צריכה תיקוקטש: ''קשה להסביר את הנפילה שהייתה הערב''מוק' היורובאסקט: הנשים הפסידו לפורטוגל - והודחוהפ' אילת הביסה 83:99 את הפועל ירושלים בחוץסרביה קרובה מאוד לפלייאוף עם 1:2 על מונטנגרודיווחים: צ'לסי תשלם 70 מיליון ליש''ט על פולישיץ' זברב הדיח את פדרר ויפגוש בגמר את דג'וקוביץ'ראשון בליגת העל: חולון נגד גליל/גלבוע בקרב צמרתליגת האומות: אנגליה וקרואטיה בקרב על כל הקופהמוקדמות אליפות אירופה: 1:2 לנוער על ליכטנשטיין
עידן לשם חוגג את הניצחון שלו היום (Reg Caldecott)

יש מהפך: לשם ניצח, 2:3 לישראל על דרום אפריקה

שבת | | 17:20    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי שדודי סלע השאיר את הנבחרת בחיים, המחבט מספר 2 שלנו גבר 3:6, 5:7 על ניקולס שולץ וסידר את הכרטיס לסיבוב השני בבית האירופי אפריקאי מספר 1. היריבה הבאה: צ'כיה בחודש אפריל

שראל השיגה היום (שבת) ניצחון קשה על דרום אפריקה 2:3 במסגרת הסיבוב הראשון בבית האזורי אירופי - אפריקאי בגביע הדייויס. במשחק המכריע ניצח עידן לשם המדורג 254 בעולם על ניקולס שולץ בשתי מערכות חלקות 3:6, 5:7 במשחק שנמשך שעה ו-18 דקות בלבד. בעקבות הניצחון העפילה ישראל לסיבוב השני בבית בו תתמודד מול צ'כיה בחוץ. המשחקים ייערכו ב-6 ו-7 באפריל.
מפגש גביע הדייויס בין ישראל לדרום אפריקה במסגרת הסיבוב הראשון בבית האירופי-אפריקאי מספר 1 נמשך היום (שבת) עם משחק הזוגות, בו ניצחו רייבן קלאסן ורואן רולופס המקומיים 7:5, 4:6, 4:6 את יוני ארליך ודודי סלע. בכך עלתה המארחת דרום אפריקה ליתרון 1:2 במפגש.אם ברצונה לנצח במפגש, תייחל מחר ישראל לניצחון של סלע (95 בעולם) על לויד האריס (289). אם יעשה זאת, כשם שעשה את עבודה מול ניקולס שולץ' ביום המשחקים הראשון, כל הלחץ יוטל על כתפיו של עידן לשם (254), שהפסיד להאריס ביום שישי ויפגוש להתמודדות המכרעת את אותו שולץ' (325).

למעלה: יוני ארליך, למטה: דודי סלע (Reg Caldecott)
היום נפתח לא טוב עם משחק הזוגות, בו יוני ארליך ודודי סלע נוצחו 5:7, 6:4, 6:4 לרייבן קלאסן ורואן רולופס. הפתיחה דווקא בישרה טובות כשארליך וסלע נראו חדים ושמרו על ההגשות שלהם. לקראת סוף המערכה הראשונה הצליח הצמד הישראלי לשבור את הצמד הדרום אפריקאי בדרך ל-5:7 ויתרון 0:1. המקומיים קיבלו הרבה תמיכה מהקהל והצליחו להתעורר במערכה השנייה. הם שברו את סלע וארליך והצליחו לשמור על ההגשות שלהם בדרך ל-4:6 ו-1:1 במערכות. הצמד הישראלי לא התקרב יותר מדי לשבירה ובעיקר התגונן, גם במערכה השלישית. סלע וארליך נשברו גם במערכה המכרעת ולא הצליחו לשבור מנגד, בדרך להפסד 6:4 במערכה ו-2:1 במשחק כולו.

נבחרת הדייויס של ישראל היום (עפרה פרידמן, איגוד הטניס)
מאוחר יותר, דודי סלע, המדורג 97 בעולם, הצליח להשאיר את ישראל בתמונת העלייה. הישראלי הוותיק ניצח 6:7 (2), 1:6 את לויד האריס בן ה-20, שמדורג 289 בעולם. סלע נזקק לשעה ועוד 27 דקות בעקבות מערכה ראשונה די קשה, אבל במערכה השנייה ניסיונו עמד לצידו והוא הצליח לסמן וי על ניצחון שני בהתמודדות הזו. ברגע האמת, עידן לשם (254 בעולם) עמד בלחץ וגבר 3:6, 5:7 על ניקולס שולץ (325) תוך שעה ו-18 דקות.

נגישות