מוכנה למילאנו: מכבי ת''א דרסה 70:88 את הרצליהאבו פאני: ''אירופה? בעונה הבאה נילחם על אליפות''שלוש בראש: מכבי חיפה ניצחה 1:3 את הפועל חדרהדראפיץ': ''לא בכל יום נוחת בארץ שחקן כמו בצ'יראיי''צמד ובישול לבצ'יראיי, 1:4 למכבי נתניה על מכבי פ''תבכר: ''אנחנו בתקופה לא קלה - ונצא ממנה רק ביחד''הריצה המרשימה נמשכת: 1:4 לפיורנטינה על ספאלג'ירונה הדהימה 1:2 את ריאל מדריד, ראמוס הורחקפלקושצ'נקו: ''רוצה להחזיר את מכ' חיפה לימים היפים''מרשים: מארו טפרי שבר את השיא הישראלי במרתון
רוג'ר פדרר עם התואר היקר (האתר הרשמי)

הגדול בהיסטוריה: גרנד סלאם 20 לרוג'ר פדרר

ראשון | | 13:40    מאת מערכת ישראל ספורט

אגדה שהייתה באמת: הפנומן השוויצרי גבר בגמר אליפות אוסטרליה על מארין צ'יליץ' 2:6, 7:6, 3:6, 6:3, 1:6. בגיל 36 פדרר השווה את שיא הזכיות במלבורן והפך למבוגר ביותר שזוכה בטורניר מאז 1972

הגדול מכולם עשה זאת שוב. רוג'ר פדרר זכה היום (ראשון) באליפות אוסטרליה בפעם השישית בקריירה, הפעם אחרי ניצחון 2:6, 7:6 (5), 3:6, 6:3, 1:6 על מארין צ'יליץ' הקרואטי בגמר. השוויצרי האגדי הניף תואר גרנד סלאם 20 בקריירה והוא עשה את זה בסערה, אחרי שהפסיד רק שתי מערכות לכל אורך הטורניר, שתיהן היום במשחק שכיבד את המעמד. פדרר בן ה-36 שכבר הוכיח בשנה שעברה שאסור להספיד אותו, רשם עוד נקודת ציון יוקרתית כשזכה במלבורן 14 שנה אחרי שעשה זאת בפעם הראשונה. הוא נטל את המושכות מהנקודה הראשונה, איבד קצת גובה במערכה השנייה וברביעית, אבל שלט ללא עוררין בסט החמישי - בדרך לעוד זכייה מהוללת.
 


מהלך המשחק

השווייצרי נראה נהדר כבר מהפתיחה ושבר את המשחקון הראשון בדרך ל-0:1. פדרר שמר על הגשותיו בקלילות ולקח את המשחקון על האפס. השווייצרי המשיך להראות עליונות ושבר פעם שלישית, כאשר הקרואטי כלל לא מצליח להיכנס להתמודדות, 0:3 לפדרר. במשחקון הרביעי המגמה נמשכה ורוג'ר עלה ל-0:4. בשעה טובה הקרואטי נכנס להתמודדות, שמר על ההגשה וצימק ל-4:1. פדרר לא התרגש מההתעוררות של צ'יליץ' ועלה ל-1:5. הקרואטי צימק בחזרה ל-5:2. השווייצרי שמר על ההגשות וניצח 2:6 את המערכה הראשונה.

אפשר היה לראות מצ'יליץ' סימנים להתאוששות בפתיחת המערכה השנייה, כשבתום שמירה מהירה הוא כבר הוביל 15:40 בהגשות של פדרר במשחקון השני, אך הוא לא ניצל זאת והשווייצרי השווה ל-1:1. אחרי משחקון ארוך, הקרואטי שמר על ההגשות ועלה ל-1:2. בניגוד לקרואטי, פדרר שמר בקלילות על ההגשות – 2:2. ככול שהתקדמה המערכה המשחק הפך ליותר ויותר צמוד, כשכל אחד ממשיך להגן על משחקוני ההגשה שלו למרות אחוזי ההגשה הנמוכים שלהם, מה שהביא ל-4:4. פדרר כמעט השיג שבירה כשהוביל 30:40, אבל ההגשות העוצמתיות של צ'יליץ' הובילו אותו ל-4:5. במשחקון ההגשות הבא פדרר הציל נקודת מערכה שצ'יליץ' השיג אחרי שתי שגיאות כפולות וטעות לא מחויבת. נדמה שצעקות מהקהל במהלך המשחקון העשירי הוציאו את פדרר מריכוז, אחרת קשה להסביר את מספר הטעויות. הקרואטי עלה ל-5:6 אחרי אייס, ולאחר מכן פדרר שמר על ההגשות שלו והמערכה הלכה לשובר שוויון. המשחק המשיך להיות צמוד, עד שצ'יליץ' - בנקודת המערכה החמישית - קבע 5:7 וניצחה 6:7 את המערכה. 1:1.
 


אחרי ששמט מערכה ראשונה בטורניר, השווייצרי התאושש מהר ועלה ל-0:1, אך הקרואטי החזיר ואיזן ל-1:1. השניים המשיכו לשמור כל אחד על ההגשות שלו וזה 2:2. פדרר טייל במשחקון החמישי בדרך ל-2:3. במשחקון השישי זה הגיע, פדרר שבר את צ'יליץ' תוך הצגת יכולת מרשימה ועלה ל-2:4. השווייצרי האגדי המשיך להיראות נפלא ועלה ל-2:5. הקרואטי צימק ל-5:3, אבל פדרר שמר על ההגשה במשחקון המכריע וניצח 3:6 את המערכה השלישית.

פדרר פתח את המערכה עם שבירה ומיד עלה ל-0:2. צ'יליץ' צימק, השוויצרי עלה ל-1:3 ואז הקרואטי סוף סוף הצליח לשבור בפעם הראשונה. צ'יליץ' הציל נקודת שבירה במשחקון השביעי ושמר על ההגשה בדרך ל-3:4. פדרר נשבר בפעם השנייה במשחק והקרואטי עלה ל-3:5. צ'יליץ' עשה את העבודה גם במשחקון ההגשה שלו וניצח 3:6. שוויון 2:2 והולכים למערכה חמישית ומכרעת.
 


אחרי שנתן פייט משמעותי במערכה הרביעית, צ'יליץ' קרס דווקא במערכה האחרונה. פדרר עמד בלחץ בהגשות והוסיף שבירה כדי לברוח ל-0:3. כאן הקרואטי כבר איבד את זה לגמרי והובס 6:1, אליפות אוסטרליה של פדרר, שזוכה בתואר הגראנד סלאם ה-20 בקריירה.

נגישות