גינזבורג ואנטמן נשארים בנס ציונה, קשר מגינאה חתםחיזוק לדרומיים: לוקאס סלינאס מצטרף למ.ס אשדודמכבי ת''א הגיעה למירלו, גם ערן זהבי הצטרף למחנהאילי מדמון: ''באים לנצח, יש לנו שאיפות גבוהות יותר''נשאר במועדון: אבי ריקן האריך חוזה במכבי תל אביבאליפות העולם במים פתוחים: מקום 17 לפביאן ב-5 ק''מזהבי לבוטאפוגו ואוהדיה: ''באמת שקלתי לשחק עבורכם''אליפות אירופה לנוער באתלטיקה תתקיים בירושליםעם מדר, בלאט וזוסמן: הנבחרת תמריא מחר לפוליןמסע הרכש נמשך: אוסטין הולינס חתם במכבי תל אביב
מרתון סמסונג תל אביב 2017 (רונן טופלברג, יח''צ)

כ-100 אלף איש יחלקו חלק באירועי מרתון תל אביב

שלישי | | 14:47    מאת מערכת ישראל ספורט

מרתון סמסונג תל אביב, שיתקיים ב-23 בפברואר 2018, חוגג עשור של שיאים ספורטיביים. כ-30,000 רצים ורצות כבר הבטיחו את מקומם, כאשר צפוי מספר שיא של נרשמים מחו"ל ומגוון של אירועים מסביב

מרתון סמסונג תל-אביב 2018, אירוע הספורט הגדול ביותר בישראל, החוויה הספורטיבית שכבשה את כל הארץ והפכה למסורת בתחום הספורט הישראלי, חוגג עשור. מעל ל-100 אלף איש צפויים לקחת חלק באירוע המרתון. צפי ההרשמה השנה עומד על למעלה מ-40 אלף משתתפים. אירוע המרתון יתקיים ביוזמת עיריית תל-אביב-יפו ובהפקת חברת "כפיים". נתוני חברת "כפיים" מציגים כי נכון להיום (שלישי), כ-30 אלף משתתפים כבר הבטיחו את מקומם, עלייה ניכרת בהרשמה לעומת שנים קודמות בתקופה זו, ועוד כ-80 אלף מבקרים צפויים לקחת חלק ולעודד לאורך כל המסלול ובאירועים הנלווים. השנה צפוי מספר שיא של משתתפים מחו"ל. עד היום נרשמו כ-2,500 רצים ממדינות שונות בניהן איסלנד, הוואי וירדן.

מרתון סמסונג תל אביב יתקיים ביום שישי, 23.02.18, עם כ-40 אלף רצים ורצות הצפויים לקחת חלק באחד מחמשת המסלולים המרהיבים: מרתון (42.195 ק"מ), חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ 5 ק"מ ומרוץ אופני יד לנכים (21.5 ק"מ). מקצה מיני מרתון לילדים (500 מטר ו-1 ק"מ) יוזנק ביום רביעי (21.3) במתחם שרונה. כחבר באיגוד המרתונים הבינלאומי, AIMS, מרתון סמסונג תל-אביב מושך רצי עילית מרחבי העולם המגיעים במיוחד לישראל, בכדי להתחרות במסלול מישורי ואורבאני המאפיין את תל-אביב ורחובותיה התוססים. השנה, צפויים להשתתף כ-2,500 רצים ורצות מרחבי העולם שינסו לשבור את שיא המרתון (שעתיים, 10 דקות ו-30 שניות) אותו קבע הרץ הקנייתי William Kiprono Yagon ב-2015 ומאז עומד בעינו.

נקודת הזינוק של כלל המקצים תמוקם בשדרות רוקח (בין פארק גני יהושע למרכז הירידים), משם ימשיכו הרצים למסלולים המסומנים לפי צבעים שיבדילו ביניהם ויעברו באתריה המרכזיים של תל-אביב. לאורך המסלול, יעברו הרצים גם דרך שדרות רוטשילד, נמל תל-אביב וחופי הים, טיילת רידינג, פארק גני יהושע, רחוב דיזינגוף, כיכר רבין, רחוב הירקון, רחוב אבן גבירול, יפו העתיקה ונמל יפו. מרתון סמסונג תל-אביב הינו בין המרתונים היחידים בעולם שעשרה ק"מ ממסלולו עוברים לאורך חוף הים.

מרתון סמסונג תל אביב 2017 (רונן טופלברג, יח''צ)
לאורך המסלולים ייהנו הרצים מבמות מוסיקה ודוכני משקאות איזוטוניים. עיריית תל אביב ממשיכה במגמה לעידוד תרבות הספורט בעיר ועל כן, אלפי תלמידי בתי הספר של תל אביב, ייקחו חלק בעידוד הרצים לאורך כל המסלול ויתרמו לאווירה החגיגית שעוטפת את העיר. המרתון יסתיים בחניון גני יהושע (מול גני התערוכה), שם יחכה לעשרות אלפי המשתתפים והמעודדים הפנינג סיום מרהיב הכולל מוזיקה, מתחמי VIP ומתחמי מכירה של מוצרים מעולם הספורט והאקטיב לייף סטייל.

רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב-יפו: "עיריית תל אביב-יפו גאה לקדם את תרבות הספורט בעיר. אנו שמחים על כך שבכל שנה מספר המשתתפים עולה ולמעשה ממצב את העיר כיעד חשוב לרצי מרתון מהארץ ומהעולם. עד כה אישרו את השתתפותם כ-1,800 רצים מחו"ל המגיעים במיוחד בכדי להשתתף בחוויה הייחודית שאנו יוצרים בעיר ללא הפסקה". השנה, חולצת הרצים של אדידס, הינה בצבע כחול כהה בשילוב פסים לבנים. עיצוב הדפס חזית החולצה הוא של סטודנטים מהמכללה למנהל שהשתתפו בתחרות עיצוב של חולצת מרתון.

מרתון סמסונג תל-אביב ממשיך גם השנה לחבק עשרות עמותות ולתמוך במעורבות חברתית ותרומה לקהילה, עם המסלול החברתי שיאפשר למשתתפי המרתון לנצל את השתתפותם במרוץ לצורך גיוס תרומות. משתתפים שנרשמו לאחד ממקצי המרתון יוכלו לבחור מרשימה של למעלה מ-90 עמותות המופיעות באתר הרשמי של מרתון סמסונג תל אביב ולקבל כלים המסייעים לרצים לגייס תרומות למענן, הכספים שיגויסו יועברו במלואם לעמותות. כמו כן, עיריית תל אביב-יפו מזמינה למעלה מ-1000 חיילים סדירים להשתתף במרתון סמסונג תל אביב ללא עלות.

נגישות