אתלטיקו הביסה 0:4 את יובנטוס, מוראטה כבש שלושעררשמי: הקשר נדב נידם עבר בהשאלה להפועל ירושליםר.ב. לייפציג פתחה את העונה עם 1:1 בשטוטגרט בחוץהולאנד כבש צמד ב-0:2 של מנצ'סטר סיטי על ווסטהאםאדומים מבושה: יונייטד פתחה עם 2:1 ביתי מול ברייטוןמכבי חיפה יצאה לקפריסין, מנחם: ''לא מצפה לנו טיול''קופרמן: ''סיטואציה שמעולם לא חוויתי, אך מרגיש בטוח''המטרה הבאה: דסה, הטיסה לסלוניקי הוקדמה למחרנבחרת הנוער סיימה שמינית אחרי שהובסה מול ליטאנקבע לוח משחקי גביע ווינר סל 2022, ייפתח ב-19.9
ד''ר גנדיוס סוקולובס (גרשון ולדמן, יח''צ)

המאמן של פלפס בסמינר בוינגייט: ''הוא לא פנומן''

שישי | | 14:04    מאת מערכת ישראל ספורט

הפיזיולוג של השחיין המעוטר בסמינר אימון תקופתי במכללה האקדמית בוינגייט: ''יש מאות ספורטאים מוכשרים כמוהו בעולם. צריך רק לדעת איך לאתר אותם, להפנות אותם לספורט הנכון ולאמן אותם כמו שצריך''

סמינר מיוחד לאימון תקופתי, נערך בימים האחרונים במכללה האקדמית בוינגייט בשיתוף עם הוועד האולימפי באמצעות היחידה לספורט הישגי. מטרת הסמינר היא להזניק מגמה חדשה ללימודי ספורט הישגי במכללה האקדמית בוינגייט. במסגרת הכנס, הרצו מיטב אנשי מדעי הספורט בארץ ובעולם כדוגמת, הפיזיולוג הראשי של מייקל פלפס, אנשי המדע באקדמיית הנוער של מכבי ת"א בכדורגל, מומחה מדעי בכיר מהתאחדות הכדורגל האיטלקית ואחרים.

ד"ר גנדיוס סוקולובס, ששימש כפיזיולוג הראשי של המדליסט האולימפי, מייקל פלפס, במשך 16 שנה, אמר בכנס: "פלפס הוא לא פנומן, יש מאות אנשים מוכשרים כמוהו בעולם. צריך רק לדעת איך לאתר אותם, להפנות אותם לספורט הנכון ולאמן אותם כמו שצריך. כבר היום יש לנו שחיין ששוחה מהר ממנו והוא רק בן 19, קוראים לו קיילב דרסל. בעוד חמש שנים יהיו בארה"ב הרבה ספורטאים ששוחים מהר יותר ממייקל. בעבודה עם פלפס היה חשוב לנו להתמיד לאורך זמן ולא לעבוד לטווח הקצר. לכן, כל הזמן היינו עם 'האצבע על הדופק' כדי לוודא שאנחנו לא מעמיסים עליו יותר מדי וגורמים לו לנזק. בגלל המוטיבציה הרבה והרצון להצליח זה קל מאוד להעמיס יתר על המידה על הספורטאי שלך ולגרום לא לנזק בלתי הפיך. אנחנו צריכים תמיד לחשוב לטווח הארוך ולא לראות איך אנחנו גורמים לשחיין לזכות כאן ועכשיו בתחרויות. מחשבה כזו לא תסייע לנו לבנות את שחיין העל הבא".

פטריק ואן לוון (גרשון ולדמן, יח''צ)
פטריק ואן לוון, מנהל ביצועי של אקדמיית הנוער במכבי תל אביב כדורגל: "הבעיה הגדולה של הכדורגל הישראלי היא הורים וסוכנים. הם צריכים לקבל שהמועדון הוא זה שקובע את הכללים. בישראל צריכים להנגיש את הכדורגל לילדים ולא לחכות שהילדים יגיעו לכדורגל. המטרה המרכזית שלנו היא לייצר שחקנים עבור הקבוצה הבוגרת שלנו. זה הכל. ארגון ופילוסופיית משחק מהווים ליותר מ-50% מההצלחה שלנו. לכן, לפני שהתחלתי לעבוד, התחלתי להעריך את מצב הקבוצה וקבעתי פילוסופיית הכדורגל שלנו.

"יש לנו שחקנים בני 7 ושחקנים בני 19 וחשוב מאוד שכולם יעבדו לפי אותה פילוסופיה. אנחנו חייבים לוודא שכולם חושבים אותו דבר ו'מדברים באותה' שפה בכל מה שקשור לכדורגל. כדי לוודא שזה קורה, אנחנו צריכים לייצר עבורם  מדריך מסודר ולהעניק לכל איש צוות העתק.  אנחנו משתמשים בטכנולוגיה ובאנליסטים כדי לבדוק ולנתח את השחקנים שלנו. אנחנו מרכזים את כל הנתונים הללו (DATA) במקום אחד והם נגישים לכל אנשי הצוות שלנו".

ד''ר אנטוניו דלו-יקונו (גרשון ולדמן, יח''צ)
ד"ר אנטוניו דלו-יקונו, מנהל המגמה לספורט הישגי במכללה האקדמית בוינגייט ומאמן הכושר של מחלקת הנוער במכבי ת"א כדורגל: "לפעמים השטח (מגרש הכדורגל) מתנגש עם עבודת המחקר במעבדה. אסור שדבר כזה יקרה בקבוצה מקצוענית. בחלק גדול מהמקרים למאמנים אין ניסיון מדעי ולכן הם לא מצליחים לחבר בין כל היתרונות שיש למדע להציע לבין השטח. צריך לדעת לשלב בין שני העולמות הללו ובאמצעות הטכנולוגיה ניתן לגשר על הפערים. משום שהטכנולוגיה היא ניטראלית (GPS למשל), גם אנשי המחקר וגם המאמנים יכולים לסמוך עליה ולהשתמש בה וכך בעצם להתקרב אחד לשני. כדי שהקבוצה תתקדם אנחנו צריכים לסייע לאנשי השטח לעכל את כל המידע שאנחנו אוספים ומעבירים להם. כשמצליחים לעשות את זה נכון, משפרים באופן משמעותי את היכולת של הקבוצה על המגרש".

נגישות