עדיין בתמונה: העתודה הביסה 48:95 את רומניהרשמית: חורחה סמפאולי פוטר מנבחרת ארגנטינהדשאן: ''אין דבר שגדול יותר מזכייה בגביע העולם''דאליץ': ''המסר שלנו? מדינה קטנה, חלומות גדולים''נשים: נבחרת העתודה סיימה שישית ביורובאסקטמודריץ' נבחר למצטיין המונדיאל, אמבאפה הצעירסיפורה של חגיגה: כל המספרים מגמר המונדיאלפעם ב-20 שנה: נבחרת צרפת זכתה במונדיאלדג'וקוביץ': ''לא הייתי בטוח שאחזור לרמות האלה''לקראת ההצגה: כריסטיאנו רונאלדו נחת בטורינו
רגב פנאן (מכבי ת''א, האתר הרשמי)

יועמ''ש הפועל ת''א: ''פנאן באה לעשות פרובוקציות''

חמישי | | 20:18    מאת מערכת ישראל ספורט

האדומים עמדו לדין על התנהגות אוהדיהם בדרבי התל אביבי, חיים יצחקי הוסיף: ''אם מותר להגיד פניני מת, אז מותר גם להגיד פנאן מת''. פנאן הנסער הגיב: ''הרגשתי שדמי מותר''. ההחלטה תתקבל בשבוע הבא

הפועל תל אביב עמדה הערב (חמישי) לדין בבית הדין של איגוד הכדורסל בעקבות אירועי הדרבי במסגרת גביע המדינה בהיכל קבוצת שלמה. במהלך המשחק נזרקו למגרש מטבעות, אוהדי הפועל שרו לשמעון מזרחי ‘תתאבד’ ואירעו תקריות בין אוהדי הקבוצה למאמן הכושר של מכבי תל אביב, רגב פנאן, במהלכן נזרקו למגרש כוסות שתייה שעיכבו את פתיחת המחצית השנייה. בנוסף נשמעו קללות חמורות לעברו של פנאן. בנוסף עמדה הקבוצה לדין בעקבות התקרית במהלך משחק הגביע מול בני הרצליה, במהלכה אוהד הקבוצה הניח ידיים על גבו של שופט תוך כדי קללות ונאצות באוזנו. בתוך כך, בית הדין החליט לדחות את ההחלטה בעניינה של הפועל תל אביב לשבוע הבא.

במהלך הדיון טען עורך הדין של הפועל תל אביב, חיים יצחקי, שכחלק מהראיות השתמש גם בספרו של אוהד גרינוולד "המועדון" על התנהלות היריבה העירונית, כי רגב פנאן הסתובב לקהל האדום וסינן לעברם "חכו, חכו" והוסיף: "אמרת להם שרמוטות. באת ולא בפעם הראשונה כדי לעשות פרובוקציה. אני מבין שקשה לך עם הקריאות, אז למה אתה מסתובב מצד לצד ומתריס?. דו"ח המשקיף קבע שהיה ויכוח קולני בין רגב פנאן לאוהדים. אלו פרובוקציות שנמשכות שנים. כבר ב-2007, לפני הטרגדיה, צוטטת כמי שאומר להפועל ירושלים 'אתם נאצים'", ולאחר מכן הציג סרטון בו פנאן ניגש לעבר הקהל בצורה מאיימת והוסיף: "היו צריכים להגיש כתב אישום כפי שעשו נגד סופו".

אוהדי הפועל ת''א (אלן שיבר, מנהלת הליגה)
רגב פנאן נכח גם הוא בדיון וטען: "מהרגע שעליתי לפררקט כדי לסדר את הציוד התחלתי לשמוע קללות כמו 'איפה מוני?', 'אבא שלך מת', 'אבא שלך תלוי'. אלו קריאות שאני שומע שנים מכל הכיוונים וכל היציעים. גם למחצית עליתי ראשון ומישהו צעק 'אני משתין על הקבר של אבא שלך'. בזמן שאני מסתכל עליו, זרקו עליי כוסות, מצתים וירקו עליי. אף אחד לא הגן עליי, רק המאבטח שהגיע והיה היחיד שאיתו התווכחתי. הרגשתי שדמי מותר גם ביד אליהו כעבור יומיים, והייתי בטוח שזה ישתנה כי אנחנו אירחנו את הדרבי. אף אחד מהפועל תל אביב לא ניגש להפריד או לעזור. אני אעמוד מתחת לסל כי זו עבודתי".

עו"ד יצחקי הוסיף לקראת סופו של הדיון: "אם הקריאה פניני מת מותרת, אז גם מותר להגיד שמוני פנאן מת, כי הוא מת, זו עובדה. הוא כתב במכתב ההתאבדות שלו שזה היה בגלל מכבי - אבל כשאוהדי מכבי תל אביב שרים שאורי שלף מת אין כתב אישום. איך קריאה אחת חוקית ואחרת לא?". מאיגוד הכדורסל נמסר: "ההחלטה בעניין הפועל תל אביב תתקבל במהלך השבוע הבא. בדיון עלו מספר סוגיות משפטיות לא פשוטות בשני התיקים, זה של הדרבי וזה של המשחק בהרצליה. בית הדין החליט להפגש בשבוע הבא כדי לקבל החלטה מנומקת".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות